Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 199
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 26.04.2018, 23:49

Головна » Статті » Абетка здоров'я

Цей небезпечний кашлюк
В зв’язку з погіршенням ситуації з забезпеченістю вакцинами для проведення профілактичних щеплень, по району протягом 2015 року відмічається ріст захворюваності на кашлюк. Якщо у 2013-2014 років випадки кашлюка не реєструвались, то цьогоріч зафіксовано 14 випадків, з них 7 випадків захворювання дітей до 1 року. Найбільша кількість захворівших реєструється в смт Колки - 6 , в селах Старосілля, Розничі, Рудники, Козлиничі, Комарово, Кам´януха. З 14 захворівших тільки 1 дитина отримала профілактичні щеплення згідно із календарем.
Кашлюк - це інфекційне захворювання дихальних шляхів, яке викликається бактерією - паличкою Борде-Жангу. Заразитися ним можна лише від хворої людини повітряно-крапельним шляхом. Паличка розсіюється не більше ніж на 3 метри. Небезпечною особливістю кашлюку є повна відсутність до нього вродженого імунітету. Зате після перенесеного захворювання імунітет виробляється стійкий і, найчастіше, зберігається протягом всього життя. Кашлюк вважається «керованою» хворобою: проти нього прищеплюють, починаючи з 2-х місячного віку, разом з дифтерією і правцем. І діти, і дорослі дуже сприйнятливі до кашлюку і, при відсутності імунітету, ймовірність захворіти після контакту з хворим досягає 90%. Інкубаційний період може тривати від 2 до 14 днів, але в середньому становить п’ять-дев’ять днів, хворий заразний за тиждень до появи кашлю і 3 тижні після.
У чому полягає вся підступність інфекції? Звичайні напади спазматичного кашлю у дитини починаються лише з третього тижня хвороби, а до їх появи відрізнити кашлюк від інших респіраторних інфекцій складно. Період до появи звичайних кашлюкових нападів кашлю протікає без температури і без погіршення загального стану, з нежиттю і покашлюванням. Протягом цих 14 днів батьки, вирішивши, що дитина трохи прихворіла, водять її в дитячі установи. І дитина може заразити цілий колектив. А оскільки до появи характерного кашлю відрізнити кашлюк від інших інфекцій можливо тільки за допомогою лабораторних досліджень, то найчастіше протягом перших одного-двох тижнів захворювання залишається не розпізнаним. Результат: інфіковані встигають заразити практично всіх зі свого оточення. Тому важливим є проведення 2-разового бактеріологічного обстеження дітей, що тривало кашляють (5 днів і довше), та дорослих, особливо із груп ризику.
Профілактика кашлюку полягає в своєчасній ізоляції хворого. Для розриву механізму передачі збудника інфекції слід проводити провітрювання приміщень і вологе прибирання. Важливим профілактичним заходом є вакцинація від кашлюку, яка проводиться у віці 2,4,6 та 18 місяців.
Категорія: Абетка здоров'я | Додав: novadoba (29.12.2015) | Автор: Інна Гаврилюк
Переглядів: 99 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz