Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 04.05.2024, 01:21

Головна » Статті » Абетка здоров'я

Як розпізнати рак шкіри?


Рак шкіри – це одна з найпоширеніших онкологічних захворювань у наш час. Існує безліч форм цього захворювання. Тривалий час воно може розвиватися в організмі і протікати зовсім безсимптомно. Найчастіше від раку шкіри страждають люди старші 50-ти років.
Серед причин, що включають злоякісне переродженн клітин шкіри, на першому місці стоїть надлишкове ультрафіолетове випромінювання. Майже 90% випадків раку шкіри розвивається на відкритих ділянках тіла (обличчя, шия). Наприкінці весни, та на початку літньої пори знов набувають актуальності засоби збереження шкіри від сонячного проміння та інших факторів, що впливають на наше здоров’я та здоров’я нашої шкіри.
Виникнення раку шкіри може бути спровоковано впливом на неї різних хімічних речовин, що володіють канцерогенною дією це дьоготь, мастильні матеріали, миш’як, частинки тютюнового диму. Привезти до появи раку можуть радіоактивні і термічні фактори, що діють на шкіру. Так, рак шкіри може розвинутися на місці опіку, або як ускладнення променевого дерматиту. Часта травматизація рубців або родимок може стати причиною їх злоякісної трансформації.
Сприяючими до появи раку шкіри можуть бути спадкові особливості організму, що обумовлює сімейні випадки захворювання. Крім того, деякі шкірні хвороби мають здатність з часом піддаватися злоякісному переродженню в рак шкіри.
Частка злоякісних новоутворень шкіри, виявлених при профілактичних оглядах, складає 30% від усіх виявлених новоутворень. Необхідно більш уважно ставитись до новоутворень та родимок, подразнення яких та надмірне сонячне випромінювання може провокувати переродження їх в меланоми.
Злоякісна меланома – одна з найзлоякісніших пухлин людини. Виникає з меланоцитів – клітин, що виробляють пігмент меланін, тому вона в більшості випадків має темне зафарбування, але може бути і безпігментною. Найбільш часто локалізується у шкірі (90%).
Середовищем для її виникнення нерідко служать уроджені пігментні плями – невуси, особливо такі, що повторно травмуються, при розташування на спині, в ділянці надпліччя, на стопі або відкритих частинах тіла. Ще більш небезпечні меланоми, що розвиваються на фоні набутих пігментних плям, що з’являються у хворих у зрілому віці.
Інколи хворий звертається з приводу збільшених лімфатичних вузлів чи іншої ділянки. При ретельному опитуванні вдається встановити, що якийсь час назад йому з косметичною метою була видалена «бородавка». Ця безневинна «бородавка» була злоякісною меланомою, що надалі підтверджується гістологічним дослідженням вилучених збільшених лімфатичних вузлів.
До основних методів профілактики онкологічних захворювань шкіри відноситься, насамперед, періодичний огляд власного тіла. При наявності пігментних утворень в недоступних для огляду ділянках тіла необхідно звернутися на огляд до дерматолога або онколога. Зазвичай рання діагностика та своєчасне лікування злоякісних пухлин шкіри дають позитивні наслідки.
Пам’ятайте, що небажано перебувати на пляжі в період з 10 до 16 годин; слід відмовитись від відвідування соляріїв; категорично не слід допускати перебування на пляжі дітей у віці до 3-х років; необхідно використовувати сонцезахисні засоби та одяг в період перебування на сонці; при знаходженні новоутворень на шкірі, травми родимки треба негайно звернутися до лікаря-дерматолога; працівникам хімічної промисловості та особам, пав’язаним з радіоактивним випромінюванням, необхідно дотримуватись правил безпеки та використання захисних засобів.
Чим раніше ви виявите симптоми раку шкіри, тим вища вірогідність лікування хвороби і гарантія на повне вилікування.
Категорія: Абетка здоров'я | Додав: novadoba (28.04.2014) | Автор: Л. Шпанюк, Я. Атаманчук
Переглядів: 499 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz