Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 29.03.2024, 04:20

Головна » Статті » Абетка здоров'я

Консультує лікар-онколог: рак передміхурової залози
Як відомо, онкологічні захворювання займають друге місце в структурі причин смерті дорослого населення після серцево-судинних захворювань. У чоловіків рак передміхурової залози - друга за поширеністю злоякісна пухлина. Тож питання своєчасної діагностики цього захворювання є вкрай актуальним.

Розвиток раку передміхурової залози, яка в організмі чоловіка, виконує статеву, сечовипускальну, ендокринну функції, цілком визначається віком чоловіка: чим він старше, тим більший ризик захворювання. Особливо цей ризик зростає після 50 років. Захворюваність на рак передміхурової залози корелює з захворюваністю аденомою передміхурової залози (доброякісна пухлина простати), яку в деяких випадках розглядають як передраковий стан. Показано, що частота виникнення аденоми передміхурової залози у чоловіків старше 70 років може досягти 80-90%! Підраховано, що рак простати в середньому вкорочує життя чоловіків на 9 років.
Причини розвитку раку передміхурової залози криються в гормональних змінах, що відбуваються в організмі чоловіка з віком. Діагностика раку простати переслідує дві мети: якомога раніше виявити захворювання, щоб максимально збільшити шанси хворого на одужання, і правильно визначити стадію розвитку хвороби, щоб вибрати адекватну схему лікування.
Рак передміхурової залози – це пухлина, що має певний обсяг і масу. Серед непрямих симптомів раку: млявість струменя сечі при сечовипусканні; почуття не спородження сечового міхура після закінчення сечовипускання; часті позиви до сечовипускання (особливо вночі) або виражене утруднення сечовипускання. У деяких випадках рак передміхурової залози може проявити себе у вигляді хронічного тупого болю у промежині або появою свіжої крові в сечі.
Потрібно зауважити, що зазначені ознаки можуть бути присутніми і при аденомі передміхурової залози, яка, як і рак, є об’ємним утворення. Незалежно від природи подібних симптомів, при їх появі потрібно обов’язково звернутись до лікаря. В умовах клініки існує цілий ряд методів діагностики раку передміхурової залози.
Сучасні рекомендації з профілактики раку передміхурової залози передбачають наступне: всі чоловіки старше 50 років раз на рік повинні проходити тест на ПСА (структурний елемент тканин простати за пробої крові) та пальцеве обстеження передміхурової залози; при підвищенні рівня ПСА вище 4 нг/л рекомендується пройти трансректальне ультразвукове обстеження простати.
Категорія: Абетка здоров'я | Додав: novadoba (06.07.2015) | Автор: Ярослав Атаманчук
Переглядів: 423 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz