Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 25.04.2024, 23:27

Головна » Статті » Абетка здоров'я

Ліки навколо нас
Лікувальні властивості рослин відомі дуже давно, вони допомагають позбутися багатьох недуг без медикаментозного лікування.
Зараз саме час збирати багно звичайне. Росте воно на болотах (мохових та торфових), в основному у соснових вологих лісах, на купинах. Заготовляють в червні-серпні. Запах цієї рослини надзвичайно сильний, бальзамний, отож сушити варто не у жилому приміщенні, і не на сонці.
Багно звичайне відоме ще в ХV ст., його використовують в народній медицині і гомеопатії. Доведено, що багно пом’якшує кашель, особливо сухий, розслаблює гладкі м’язи бронхів, має протизапальні та болезаспокійливі властивості. Запах цієї рослини згубно діє на комах, отож з давніх-давен його пучечками розкладали в шафах, коморах, приміщеннях для тварин і худоби. Важливо, що проведені експерименти довели здатність багна звичайного розширювати судини та знижувати артеріальний тиск. Необхідно пам’ятати, що вся рослина токсична, отож підходити до лікування треба з обережністю.
При кашлі, як відхаркуючий засіб застосовують настій: 1ст. ложка трави багна (в стадії цвітіння) на 1 склянку води. Пити по 1 ст. ложці 5-6 разів на день. Такий настій готують при ентероколітах, а при м’язовому та суглобному ревматизмі, бронхіальній астмі – настій з 2 ст. ложок окропу п'ють по ½ склянки 5-6 разів на день.
Мабуть немає людини, що не чула про барвінок. Але не усім відомо, що ця вічно зелена рослина – лікарська. Цвіте вона в травні-червні, росте в листяних лісах, на узліссях, схилах. Барвінок розводять на присадибних ділянках, садах і парках. Збирають наземну частину, сушать в приміщеннях, що добре провітрюються. При збиранні необхідна обережність, адже рослина отруйна.
Барвінок відомий як лікарський засіб з давніх-давен. В Китаї барвінком лікують гіпертонію, а на Кавказі він відомий, як кровоспинний, в’яжучий, ранозагоювальний засіб. В барвінкові виявлено важливий алкалоїд - мінорин. Настоєм барвінку спиняють кровотечі (маткові, носові). Для цього 2 ст. ложки трави відварюють у 2 склянках води і п’ють по ½ склянки 3-4 рази на день. В Угорщині з барвінку готують медикаменти, що вживають при гіпертонії, спазмі судин головного мозку, серцебитті, неврозах, тощо.
Детальніше про барвінок, який люблять й шанують з давніх-давен українці, можна прочитати в інтернеті, довідниках. Тож нехай покращить та зміцнить вам здоров’я ця ніжна, небесного кольору квітка.
Категорія: Абетка здоров'я | Додав: novadoba (06.06.2016) | Автор: Лариса Шевчук
Переглядів: 409 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz