Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 16.04.2024, 21:28

Головна » Статті » Абетка здоров'я

Менінгококова інфекція
Приводом до розмови із лікарем-епідеміологом Маневицького міжрайонного відділу ДУ «Волинський ОЛЦ ДСЕСУ» Ольгою Оніщук став нещодавно зареєстрований у с. Чорниж випадок менінгококової інфекції, менігококцемії в дитини.
- Ольго Володимирівно, наскільки небезпечне це захворювання?
- Менінгококова інфекція є однією з найактуальніших проблем сучасної медицини, зважаючи на її глобальне поширення, високу летальність, часту інвалідизацію реконвалесцентів, а також схильність до виникнення масових епідемічних спалахів та швидкого поширення. В Україні менінгококова інфекція на першому місці за летальністю серед усіх інфекційних захворювань.
- Що являє собою менінкогокова інфекція?
- Це гостре інфекційне захворювання бактеріальної природи, яке викликає менінгокок. Хворіють на менінгококову інфекцію люди різного віку, найчастіше діти до 10 років. Інкубаційний період триває від 2 до 10 днів, у середньому він складає 3-4 дні.
- Які найбільш поширені клінічні форми?
- Найчастіше зустрічається менінгококовий назофарингіт. Початок гострий. Хворі скаржаться на головний біль, нежить, температура тіла підвищується до 38°С і вище. Гарячка триває лише 1-3 дні. Хворі, як правило, почуваються задовільно і швидко одужують, не звертаються за медичною допомогою і є найчастіше джерелом інфекції для оточуючих.
Менінгококцемія розпочинається гостро з ознобу, гарячки, підвищення температури тіла до 39-41°С. Спостерігається виражена інтоксикація - головний біль, ломота в м’язах та суглобах, блювота. Немовлята відмовляються від їжі та у них з’являється характерний крик. Вже через 12-48 годин від початку хвороби з’являється характерна кров’яниста висипка у вигляді зірочок від ледве помітних до великих крововиливів у шкіру, яка локалізується на тулубі, кінцівках, сідницях та обличчі. Вона виступає над поверхнею шкіри, має багряний колір. Характерною є симетричність висипки.
Менінгококовий менінгіт також розпочинається раптово: підвищується температура тіла, з'являються дуже сильний головний біль та блювання без нудоти. Найхарактерніші зміни спостерігаються з боку нервової системи: світлобоязнь, реакція на шумові подразники, ригідність потиличних м'язів. У немовлят часто виявляють напруження і випинання тім’ячка голови. Типова поза хворого - він лежить на боці з відкинутою назад головою і приведеними до живота колінами. У тяжких випадках хворі втрачають свідомість.
- Розкажіть, будь ласка, про заходи профілактики.
- Дітей потрібно максимально захистити від спілкування з великою кількістю людей, серед яких можуть бути здорові бактеріоносії менінгокока. Легке нездужання, нежить, кашель у дорослих повинні стати сигналом для надягання масок в приміщеннях, де знаходяться маленькі діти, користування одноразовими носовими хустками, ретельного миття рук водою з милом після кашлю або чхання.
Систематичне провітрювання приміщень, проведення вологого прибирання не рідше 2-х разів на день при догляді маленької дитини повинно стати повсякденною нормою. Слід своєчасно звертатись за медичною допомогою хворим з явищами ГРВІ.
Категорія: Абетка здоров'я | Додав: novadoba (06.06.2016) | Автор: Олена Бичкова
Переглядів: 429 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz