Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 03.05.2024, 18:10

Головна » Статті » Абетка здоров'я

Не відставайте від життя!


Під таким гаслом з 24 по 30 квітня проходив Європейський тиждень імунізації.
Його мета - підвищення рівня інформованості та знань про керовані інфекції, переваги імунізації. Саме імунізація щороку дозволяє зберегти від двох до трьох мільйонів людських життів. Досвід розвинених країн вказує, що лише підвищення рівня охоплення вакцинацією населення призводить до зменшення захворюваності, інвалідизації та смертності в цілому.
Для нашої держави питання імунопрофілактики нині залишається одним із найважливіших. В Україні запроваджено усі складові державної політики щодо імунопрофілактики, Національний календар профілактичних щеплень, який за останні два десятиліття переглядався п'ять разів. При цьому Україна залишається серед тих держав, які налічують найменше інфекцій, профілактика яких підлягає обов'язковій імунізації (дифтерія, правець, кашлюк, кір, паротит, поліомієліт, туберкульоз, гепатит В, краснуха та гемофільна інфекція). Тоді як, наприклад, у США до Національного календаря щеплень включено 16, у Швейцарії - 14, Німеччині - 13, у Австрії - 17 інфекційних недуг.
Як інформує МОЗ України, з метою покращення системи імунопрофілактики спільно з Дитячим фондом Організації Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ), Європейським та Американськими центрами з контролю та профілактики захворювань проведена оцінка нашої Національної програми з імунізації. У звітах експертів місії було відзначено, що Календар профілактичних щеплень в Україні відповідає європейським стандартам. Водночас, на їхню думку, важливим напрямком вдосконалення Календаря профілактичних щеплень є подальше розширення кількості інфекцій, для профілактики яких можливе застосування вакцин.
Охоплення імунізацією серед населення ЄС, за інформацією представника ВООЗ, в середньому складає 90-95%. Неправильне ж сприйняття імунізації населенням, зокрема через засоби масової інформації, призводить до великої кількості людських втрат, інвалідності та фінансових збитків для багатьох держав, в т.ч. і України. Антивакцинальні настрої в суспільстві, що впливають на рівень охоплення, є надзвичайно небезпечними.
Імунізація, переконують медики-практики, - це дієвий засіб збереження здоров'я нації, за який необхідно триматись. Наприклад, якщо нещеплені діти хворіють на кір, то в 1 з 20 розвивається тяжка форма пневмонії, а після вакцинування таке ускладнення може виникнути хіба, що в одному з мільйона випадків.
Щороку в світі помирає три мільйони нещеплених дітей внаслідок інфекційних захворювань, проти яких є вакцини. В Україні від інфекційних хвороб гине близько 300 дітей щороку, хоча цих смертей також можна було б уникнути, якби діти були вакцинованими.
Критична кількість невакцинованих громадян може призвести до епідемічного спалаху інфекції. Високий рівень охоплення щепленнями можна забезпечити з одного боку при достатньому рівні забезпечення імунобіологічними препаратами та відповідального ставлення населення до свого здоров'я, з іншого - за допомогою об'єктивної інформаційної кампанії, скерованої на формування довіри у громадян до імунопрофілактики.
Тож беззаперечним фактором успішності подолання інфекційних недуг є передусім небайдужість батьків до здоров'я їхніх дітей та розуміння важливості вакцинації.
Категорія: Абетка здоров'я | Додав: novadoba (12.05.2014) | Автор: Інна Гаврилюк
Переглядів: 440 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz