Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 20.04.2024, 02:51

Головна » Статті » Абетка здоров'я

Обережно: грип!

Після Новорічних свят в Україні загострилась епідситуація на грип. За офіційними даними жертвами вже стало що найменше 51 особа. На даний час за повідомленням територіальних органів Держсанепідслужби України епідемічний поріг перевищений у Донецькій та Рівненській областях. До епідемічного порогу наближається і Волинська область. В області та в районі проводиться щоденний моніторинг на грип та ГРВІ. Епідеміологічна ситуація в області та районі контрольована. Наразі в районі не введені обмежувальні заходи, зокрема, закриття навчальних та навчально-виховних закладів , але у випадку зростання захворюваності на грип та ГРВІ будуть впроваджені карантинні та обмежувальні заходи. Адже запобігти захворюванню легше , а ніж його лікувати.
Грип – це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Він має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.
Грип передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Хворий людина, навіть із легкою формою грипу становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів – це, в середньому, 7 днів.
При появі перших симптомів грипу - підвищеній температура тіла, білі у горлі, кашлі, нежиті, болі у м'язах, хвора людина обов’язково повинна залишитися вдома, викликати лікаря.
Якщо під час лікування стан хворої людини погіршується, не зволікайте з госпіталізацією, адже тепер під загрозою – її життя.
Викликайте "швидку" чи терміново звертайтеся безпосередньо до лікарні, якщо присутні наступні симптоми: сильна блідість або посиніння обличчя;затруднення дихання;висока температура тіла, що довго не знижується;багаторазове блювання та випорожнення; порушення свідомості – надмірна сонливість чи збудженість; болі у грудній клітці;домішки крові у мокроті;падіння артеріального тиску.
Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна легко уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей:
- уникати скупчень людей;
- користуватися одноразовими масками;
- регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання;
- повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми – для підвищення опірної здатності організму;
- мати чисті руки – інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту;
- користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками – як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті. Використані серветки необхідно одразу викидати у смітник, оскільки вони також можуть стати джерелом зараження.
Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.
Найкращий час для проведення вакцинації – напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.
Жінки, які годують груддю, можуть бути вакциновані. Крім того, будь-яке грипоподібне захворювання не є підставою для припинення грудного вигодовування.
Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей відвернути смертельні наслідки хвороби.
Категорія: Абетка здоров'я | Додав: novadoba (27.01.2016) | Автор: Надія Шуляр
Переглядів: 440 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz