Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 03.05.2024, 20:40

Головна » Статті » Абетка здоров'я

Переношування вагітності


Переношена вагітність є патологією, у разі якої має місце зростання внутрішньоутробного терміну перебування повністю сформованого плода в матці більше 40 тижнів або 9 календарних місяців. За статистикою вона складає приблизно 10-12% і набагато частіше спостерігається у і жінок, які народжують вперше, або ж багато народжували (п’ять пологів і більше).
Ознаки переношеної вагітності:
- значне зниження об’єму навколоплідних вод (менше 600 мл), в подальшому це може стати причиною розвитку слабкості родової діяльності;
- незважаючи на великий термін вагітності навколоплідні води не розділені на «передні» і «задні». Відсутність «передніх вод» гальмує пологи і уповільнює розкриття шийки матки;
- переношений плід має більш щільні кістки черепа, тонкі шви між кістками черепа і менші розміри тім’ячка (це видно при ультразвуковому дослідженні), що ускладнює пологи, так як головка з труднощами проходить через родові шляхи – це може бути причиною родової травми;
- шкіра дитини стає більш сухою, на ній мало (або зовсім немає) сировинного змащення – це ознака перезрілості плоду;
- при переношеній вагітності старіє плацента і це найнебезпечніша ознака: дитина не отримує всіх необхідних для його розвитку поживних речовин і кисню. Ознаки старіння плаценти, які легко визначаються на УЗД, говорять про те, що плацента вже не справляється з проблемами зростаючого дитяти. Недолік кисню небезпечний тим, що викликає у дитини гіпоксію – важкий стан, який може відбитися на подальшому розвитку дитини (перша ознака гіпоксії – посилення або навпаки ослаблення рухової активності плоду);
- з молочних залоз може початися виділення молока, а не молозива (воно більш рідке, синюватого кольору, на відміну від жовтуватого молозива).
Переношена вагітність сприяє порушенню функції ЦНС у малюка у віддаленому періоді життя: відставання як у фізичному, так і нервово-психічному формуванні, утруднення в навчанні (внаслідок перенесеної перинатальної гіпоксії). Вивчення віддалених наслідків у дітей свідчить про їх повільне або навіть знижене формування: в більш пізньому періоді починають ходити, сидіти, говорити, частіше хворіють.
При запізнілих пологах часто виникають аномалії пологової діяльності, кровотечі у послідовому і ранньому післяпологовому періоді, суттєво підвищується частота оперативних втручань.
В основі переношування вагітності лежить відсутність «біологічної готовності» організму мами до пологів. Це відбувається через порушення функцій центральної нервової системи мами і дитини або регулюючої функції плаценти.
Існує і психологічний аспект переношування. Пологи можуть не починатися через різні страхи мами. Наприклад, загроза переривання вагітності нерідко призводить до того, що вона починається так, щоб максимально знизити всі процеси, що провокують викидень або передчасні пологи. Для виношування вагітності це дуже добре, але пологам заважає.
Такі передові процеси, як посилення тонусу маткової мускулатури, розм’якшення і згладжування шийки матки, пов’язуються в свідомості жінки із страхом втрати дитя.
Щоб стимулювати пологи, включіть в своє життя всі ті дії, які були виключені в період небезпеки: тривалі прогулянки, ходьбу по східцям, гімнастику, плавання. Не нехтуйте інтимним життя. Словом, розслабтеся і готуйте себе до пологів!
Діагностика переношеної вагітності включає в себе огляд акушера-гінеколога та ультразвукове дослідження плоду.
При переношуванні вагітності жінку направляють у пологовий будинок. Підготовка до пологів полягає в розм’якшенні шийки матки і розширенні її каналу за допомогою відповідних засобів (введення ламінарій або спеціального гелю). Коли шийка матки готова до пологів, проводиться стимуляція пологової діяльності, при цьому стежать за станом плоду за допомогою спеціального дослідження (кардіотокографії). Якщо все ж родова діяльність млява, дитина страждає від нестачі кисню, то проводиться операція кесаревого розтину.
Переношена вагітність – це не жахливий діагноз, тим не менш, не варто ризикувати життям дитини, краще прислухатися до рекомендацій лікаря і вчасно надійти в пологовий будинок.
Категорія: Абетка здоров'я | Додав: novadoba (20.05.2014) | Автор: Поліна Карпінська
Переглядів: 642 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz