Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 20.04.2024, 10:30

Головна » Статті » Абетка здоров'я

ПОДОЛАТИ ТУБЕРКУЛЬОЗ…
24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у всьому світі відзначають День боротьби з туберкульозом, бо саме 24 березня 1882 року Роберт Кох продемонстрував науковій громадськості збудника туберкульозу під мікроскопом (бацила Коха) та довів інфекційне походження туберкульозу. Сучасна назва збудника – мікобактерія туберкульозу (МБТ), схильна до мінливості та пристосування у навколишньому середовищі, а саме, зберігається у вуличному пилу – до 2 тижнів, у молочних продуктах – до 250 днів, в житлових приміщеннях – до 5 місяців, в грунті, стічних водах – роками.
Туберкульоз – інфекційне захворювання, основний шлях зараження якого – повітряно-краплинний. Крім цього, інфекція може передаватись контактно-побутовим шляхом: посуд, речі, засоби особистої гігієни, які були у вжитку хворого.
Зараження (інфікування), може відбутись будь-де, залежно від того, де перебував хворий з відкритою формою легеневого туберкульозу. Якщо ми живемо в соціумі, спілкуємось з незнайомими людьми, сміливо можемо відносити себе до групи ризику на туберкульоз. Причина незадовільної ситуації щодо туберкульозу полягає в несвоєчасному зверненні за медичною допомогою, самолікуванні.
Зловживання алкоголем, наркотиками, тютюнопаління призводять до зниження імунітету. Хронічні та професійні захворювання легень, захворювання шлунково-кишкового тракту, цукровий діабет, онкологічні захворювання, безконтрольна гормонотерапія є медичною групою ризику щодо захворювання на туберкульоз. Особи без визначеного місця проживання, безробітні, мігранти є соціальною групою ризику.
Туберкульозна інфекція в організмі людини розвивається поступово «маскується» і може мати різну симптоматику – у вигляді функціональних розладів зі сторони внутрішніх органів та центральної нервової системи. Іноді це може тривати місяці або й роки. Симптоми, що характерні для туберкульозу, - підвищена втомлюваність та слабкість, підвищене спітніння, особливо вночі, підвищення температури тіла в другій половині дня до 37-37,4 градуса, кашель більше 2-х тижнів з виділенням мокротиння, кровохаркання, задишка, біль в грудній клітці, схуднення. Туберкульоз вражає всі органи і системи – 90% органи дихання, решта 10% - позалегеневі форми туберкульозу (туберкульоз плеври, кісткової, нервової, сечостатевої систем, очей, шкіри, периферичних лімфатичних вузлів та кишківника). А тому важливо щорічно, хоча б не менше одного разу на два роки, проходити періодичні медичні огляди. В Маневицькому районі охоплено медичними оглядами 17715 осіб, що становить 32% від загальної кількості населення. За останні роки значно покращились діагностичні можливості закладів охорони здоров’я, налагоджена лабораторна діагностика мокротиння на наявність мікобактерій туберкульозу, в області проводиться молекулярно-генетичні, бактеріологічні дослідження, що є обов’язковим у підтвердженні діагнозу та вибору подальшої тактики лікування.
Захворюваність на туберкульоз і смертність в Україні в декілька разів перевищують показники більшості держав Європи і залишаються на рівні, що визначає туберкульоз, як епідемію. Щорічно в Маневицькому районі виявляється 30-40 випадків захворювань на туберкульоз. Показник захворюваності впродовж останніх трьох років поступово знижується, проте перевищує епідемічний поріг і становив у 2015 році – 52,8 випадків на 100 тис. населення, смертність від туберкульозу – 16,38 на 100 тис. населення.
Епідемія туберкульозу зумовлена хіміорезистентним (стійким) туберкульозом, а в поєднанні з ВІЛ-інфекцією та байдужим ставленням до здоров’я ймовірність видужання зводиться нанівець. Понад 50% ВІЛ-інфікованих хворіє на туберкульоз, більше 40% помирає в перші роки хвороби, а особливо небезпечно, коли туберкульоз в поєднанні з ВІЛ-інфекцією виявляється на пізніх стадіях.
Туберкульоз можна попередити методом активних протитуберкульозних заходів, проте боротьба з цим захворюванням – проблема не одного десятиліття. Мета Національної програми протидії туберкульозу полягає у перериванні епідемічного ланцюга, попередженні передачі та зниженні ризику розвитку туберкульозного процесу в інфікованих осіб.
Категорія: Абетка здоров'я | Додав: novadoba (28.03.2016) | Автор: В’ячеслав ГАПОНЮК
Переглядів: 432 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz