Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 05.05.2024, 10:46

Головна » Статті » Абетка здоров'я

Профілактика кишкових інфекцій
До кишкових інфекцій відносять черевний тиф, паратифи, дизентерію, холеру, вірусний гепатит, сальмонельози, ботулізм, ієрсиніози і багато інших. Однією із головних причин широкого поширення їх є недостатня інформація населення про шляхи зараження цими інфекціями та недотримання правил особистої гігієни.
При кишкових інфекціях, як правило, підвищується температура з’являються рвота, болі в животі, вздуття кишечника. В тяжких випадках у хворого можуть бути судоми і втрата свідомості.
Хвороба розвивається не відразу після потрапляння в організм збудника, а через певний інкубаційний період. Збудник може потрапити в організм здорової людини через воду, харчові продукти, землю, руки, дверні ручки, які забруднені випорожненнями хворого чи бакносія. Велику роль відіграють в поширені інфекції мухи.
При пошкодженні труб водопроводів і несвоєчасному їхньому ремонті, грунтові і дощові води можуть потрапити в водопровідну сітку і визвати масові захворювання кишечники інфекціями.
У виникненні захворювання мають значення не тільки патогенність збудника, його кількість, але і стан організму. Багато мікробів гинуть в ротовій порожнині під дією бактерицидної речовини, що входить в склад слини, в шлунку – під дією соляної кислоти шлункового соку. Однак нерідко, особливо при високій температурі зовнішнього середовища, коли людина багато п’є рідини і кислотність шлункового соку понижується або при хронічному гастриті з пониженою кислотою здатність шлункового соку вбивати мікроби знижується. При забрудненості мікробами їжі і води вони проникають в кишечник і при нормальній кислотності шлункового соку, так як гине їх частина. Потім мікроби знищуються в лімфатичних вузлах, але якщо організм ослаблений, то вони проникають через лімфатичний бар’єр в кров і внутрішні органи і виникає захворювання, на основі вище викладеного.
Профілактика кишкових інфекцій:
1. Підвищення санітарної культури населення. Необхідно щоб гігієнічні знання стали гігієнічними навиками, такі, як наприклад, миття рук перед їжею.
2. Усунення або знезараження вогнища інфекції. В даному випадку велике значення має раннє виявлення і ізоляція хворого. А тому при будь-яких розладах шлунково-кишкового тракту необхідно звернутися до лікаря. Особливу увагу треба звертати на здоров’я господинь на весіллях, хрестинах, від них залежить здоров’я багатьох людей.
3. Виключити можливість передачі інфекції. Для цього потрібно вести боротьбу з мухами. Продукти: молоко, м'ясо, яйця зберігати у відповідних умовах, ці продукти можуть бути джерелом такої інфекції як сальмонельоз. Не можна пити сирих яєць, особливо качиних.
4. Підвищити захисні сили організму. Для цього треба дотримуватись правильного режиму праці і відпочинку.
Не дивлячись на те, що проводиться робота по підвищенню санітарної культури населення такі хвороби, як дизентерія, сальмонельоз і інші кишкові інфекції не покидають наш район. Отже, шановні маневичани, дотримування вище згаданих вимог – заслін від кишкових інфекцій, можливість уникнути цих хвороб.
Категорія: Абетка здоров'я | Додав: novadoba (05.08.2015) | Автор: Михайло БОРИЧЕВСЬКИЙ
Переглядів: 389 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz