Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 18.04.2024, 09:42

Головна » Статті » Абетка здоров'я

Профілактика венеричних захворювань

Здавна до числа соціально обумовлених інфекцій відносили венеричні захворювання, або, як їх тепер називають, захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ). Венеричні хвороби відносяться до тих, які більшість хворих соромляться обговорювати навіть у колі найближчих людей. Тому наша сьогоднішня розмова з лікарем дерматовенерологом Маневицької ЦРЛ Лідією Шпанюк.
- Лідіє Павлівно, хвороби, що передаються статевим шляхом, є серйозною загрозою для здорового населення. Всі ми розуміємо, що сучасна статистика по цих захворюваннях, як би не старалася, не показує дійсної картини…
- Саме так, і причин цьому декілька. Часто люди не йдуть до лікарів тому, що не знають про свою хворобу. Якщо сифіліс і гонорея відомі спрадавна, мають свою симптоматику, їх бояться і лікують, то про такі нові венеричні захворювання як хламідіоз, трихомоніаз, гарднерельоз, мікоплазмоз, уреаплазмоз, багато хто навіть не підозрює. На сьогодні відомо понад 20 збудників хвороб, що передаються статевим шляхом. Тим часом нові венеричні хвороби небезпечні тим, що хворіють ними не тільки сексуальні партнери, вони передаються і плоду внутріутробно, і через материнське молоко, і через слину при поцілунку, і при переливанні крові. Ці мікроби, потрапляючи в організм, здатні через кров, лімфу вражати різні органи і навіть захоплювати організм повністю.
- Чому не всі сьогодні знають про існування нових венеричних хвороб, адже вони з`явилися не водночас і не вчора?
- Так звані нові венеричні хвороби наші предки не знали тому, що жили вони в іншому екологічному середовищі і з багатьма з них справлялися внутрішніми силами організму. Сучасна урбанізація, аварія на ЧАЕС, розповсюдження ядерних матеріалів, кислотні дощі – все це руйнуюче діє на клітини, що швидко діляться, до яких відносяться клітини імунної системи. У сучасних людей надзвичайно знижений імунітет і статеві інфекції буквально атакують їхній організм.
- Яка картина у нашому районі щодо захворювання на ЗПСШ?
- Останнім часом по району, як і по області, і в Україні в цілому склалася неблагополучна епідеміологічна ситуація щодо венеричних хвороб. Підвищення захворюваності на сифіліс відзначалось з інтервалами 10-15 років, найбільш інтенсивне – 1997-2000 роки. Рівень захворюваності в цей період був більший у 5 разів в порівнянні з попередніми роками. Протягом останніх 3-х років показники ЗПСШ знизилися. В даний час несвоєчасна діагностика хвороб, що передаються статевим шляхом, зумовлена складною економічною ситуацією.
Аналіз вікової структури пацієнтів з хворобами, що передаються статевим шляхом, свідчить про стабільну перевагу осіб, які захворіли у віці 20-24 р., 25-29 р., 40-59 р.
На відміну від інших захворювань, ЗПСШ у більшості випадків пов`язані з легковажністю, нестриманістю, безвідповідальністю, небажанням чи нездатністю передбачити та врахувати наслідки своєї поведінки.
Серед хворих ЗПСШ переважають особи жіночої статі, тому що чоловіки менше звертаються за медичною допомогою та обстеженням. Щоб виявити інфекцію, потрібно пройти ретельне профілактичне обстеження сучасними методами.
- Що робити, якщо аналізи позитивні і захворювання підтвердилося?
- Здати аналізи рекомендується і партнерові – можливо, що в нього будуть виявлені й інші інфекції. Лікування ЗПСШ потрібно проводити обов`язково з партнером.
Стовідсоткову упевненість в тому, що ви здорові, можуть дати тільки результати аналізів на ЗПСШ, бо у інфекцій, які передаються статевим шляхом, симптоми дуже слабо виражені.
- Які прояви характерні для ЗПСШ?
- Незвичні виділення із статевих органів, часте болюче сечовипускання, печія при сечовипусканні, болі в області живота чи в паху, підвищення температури тіла, почервоніння, виразки чи бородавки в області статевих органів, заднього проходу, свербіння в області статевих органів, запалення лімфовузлів в паху, болі під час статевих контактів.
Наслідки невилікуваних ЗПСШ дуже серйозні. Розвиток запальних процесів статевих органів як у чоловіків, так і у жінок, що можуть викликати порушення сексуальної функції, безпліддя, яке наступає у 20-40% чоловіків та 50-85% у жінок з невилікуваними ЗПСШ, серйозні ускладнення під час вагітності, викидні, мертвонародження, народження хворих дітей, позаматкова вагітність, збільшений ризик раку шийки матки, підвищений ризик зараження ВІЛ/СНІДом та вірусним гепатитом.
- Що ж треба зробити першочергово для успішної боротьби з цими недугами?
- ЗПСШ є соціально небезпечними хворобами, успішна боротьба з ними можлива лише за умови скоординованих спільних дій органів влади, закладів охорони здоров`я та інших зацікавлених в цьому осіб.
Щодо особистої профілактики, то необхідно виключити статеві контакти з особами, відносно яких немає впевненості, що вони не інфіковані ВІЛ/ЗПСШ. Враховуючи, що деякі ЗПСШ передаються не тільки статевим шляхом, а й нестатевим (побутовим), слід дотримуватися чітких правил особистої гігієни: не користуватися чужою білизною, рушником, губкою, зубною щіткою, бритвою, помадою тощо. Найважливіше правило: думай про безпечний секс до, а не після статевого акту. Якщо ведеш активне статеве життя, необхідні медичні огляди 2 рази на рік.
Обстеження треба проходити тоді, коли, на вашу думку, є ризик зараження, навіть якщо нема симптоматики.
Не соромтесь звертатися за допомогою до лікаря-дерматовенеролога. Вчасно розпочате лікування дозволить повністю вилікуватись від хвороби. За бажанням можливе анонімне обстеження в обласному шкірвендиспансері.
Категорія: Абетка здоров'я | Додав: novadoba (28.03.2016) | Автор: Алла БУБНЮК
Переглядів: 492 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz