Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 04.05.2024, 00:55

Головна » Статті » Абетка здоров'я

Сказом можна заразитися і від домашніх улюбленців


Ще півстоліття тому в Україні щороку реєстрували понад 150 випадків сказу, та завдяки вакцинації ця смертельна хвороба почала відступати. Останнім часом вірус сказу нагадав про себе знову. А цього року лише у Маневицькому районі зареєстровано 5 випадків захворювання тварин на сказ.
Сказ - гостра інфекційна хвороба, яка належить за міжнародною класифікацією до особливо небезпечна, бо завжди закінчується смертю. Хворобу спричиняють віруси, які уражають центральну нервову систему теплокровних тварин і людини. Вірус сказу виділяється зі слиною хворих тварин і передається людині через укус або ослинення шкіри, коли на ній є макро- або мікротравми. Рідше спостерігається зараження під час знімання шкур з хворих на сказ тварин, особливо лисиць. Період інкубації від 10 діб до одного року і більше, найчастіше він становить 30-90 діб.
Ми звикли, що сказ пов’язаний з укусами собак, та от в цьому році в районі виявили сказ у двох єнотовидних собак, одного собаки, морської свинки та двох котів.
Захворюваність на сказ серед тварин в Україні розподіляється приблизно таким чином: сільськогосподарські тварини - 32%, дикі - 38,5%, собаки - 12,2%, кішки - 17,3%. Всі профілактичні заходи спрямовані на ліквідацію джерела збудника інфекції серед тварин. У населених пунктах треба систематично виловлювати та винищувати бродячих собак та котів. Собаки та кішки, яких утримують господарі, мають бути щепленими проти сказу. У більшості європейських країн не існує проблеми сказу, тому що всі домашні тварини щеплені, а бродячих просто немає.
Боротьба з вірусом сказу в природних осередках передбачає регуляцію чисельності диких тварин, особливо вовків і лисиць, на екологічно виправданому рівні. Тварин, що загинули в природі, слід обов’язково обстежувати на сказ.
Для запобігання захворюванню на сказ після укусу людини або ослинення її скаженою, підозрілою на сказ або невідомою твариною слід негайно звернутися до медпрацівника. Рану після укусу ретельно промивають водою з милом, дезінфікують йодом, спиртом, розчином калію перманганату, перекисом водню. Лікар призначає щеплення за схемою залежно від місця укусу і важкості ушкодження. Вакцинація є єдиним способом врятувати життя потерпілого.
Вірус сказу може передаватись не лише через укус, а також і при ослизненні. Слина може бути заразною до появи клінічних ознак. Тобто можна заразитись від тварини, яка не є хворою, а є лише носієм вірусу. При цьому тварина не агресивна, а лагідно облизує того, кого любить. Достатньо зараженій слині потрапити на кон’юнктиву ока, у ніс, на губи, на ушкоджену шкіру, навіть при незначній подряпині цього вже досить, щоб вірус потрапив у кров. Отож необхідно зробити щеплення домашнім улюбленцям і не гладити бродячих тварин. Слід пам’ятати мисливцям, що лисиця добре пристосувалась до людського вірусу сказу, який все життя зберігається у її слинних залозах, що становить великий ризик зараження для людини, покусаної лисицею.
Для запобігання поширенню сказу на Волині працівники державної служби ветеринарної медицини розпочали пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин. Спеціальні приманки будуть розкидані на території лісових угідь десяти районів області за допомогою авіаційного транспорту.
Категорія: Абетка здоров'я | Додав: novadoba (20.05.2014) | Автор: Олександр Галушко
Переглядів: 649 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz