Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 19.04.2024, 13:53

Головна » Статті » Добрий господар

Чим займатися в саду, городі і квітнику в серпні?

Ось і підходить до кінця літо, дні стають все коротшими, ночі прохолоднішими. Недарма серпень в народі називають «заходом літа». Сади та городи радують урожаєм, тільки встигай збирати і переробляти. Але рослини, як і раніше, потребують нашої турботи й догляду, якщо ми хочемо отримати від них відповідну віддачу і в майбутньому році.
Сад. Плодові дерева в серпні закінчують свій ріст і всі сили віддають визріванню плодів. Щоб вони добре перенесли зиму, їх слід підживити фосфорно-калійними добривами. Прикореневу поросль і бур'яни під кронами, як і раніше, потрібно ретельно видаляти. У посушливу погоду необхідний полив, але не занадто рясний для літніх сортів, інакше це може викликати опадання плодів.
Через два тижні після збору плодів у ранніх сортів яблунь і груш починається активний ріст коренів. У цей період вони потребують підгодівлі органікою: на квадратний метр у пристволових колах вносять 4-5 кг перегною і 30-40 г амофоски.
Кущі смородини та агрусу потрібно оглянути і вирізати хворі або старі гілки. Внести підживлення, як і під дерева, і замульчувати грунт.
На початку місяця потрібно вирізати дощенту старі та слабкі пагони малини, якщо ви не зробили це відразу після плодоношення. Це запобігає поширенню хвороб і посприяє кращому росту молодих пагонів.
Квітник. Серпень - хороший час для розмноження більшості багаторічних квіткових культур. Ділять і розсаджують примули, дзвіночки, садові ромашки, півонії, флокси, дельфініуми, лілії і інші квіти. У троянд та інших щеплених чагарників видаляють відростаючу дику поросль, вирізаючи її як можна ближче до коріння. Любителі гладіолусів в першій половині серпня підгодовують їх у фазі бутонізації фосфорно-калійними добривами. У цей же період дають останню підгодівлю і рослинам, що цвітуть восени - жоржинам, хризантемам, багаторічним айстрам. Високорослі квіти підв'язують до міцних кілочків. У жоржин можна видаляти нижні листки, щоб не створювалися умови для розвитку хвороб. У другій половині місяця розсаджують на постійні місця вирощені молоді сіянці дворічних та однорічних культур.
Город. Перці і баклажани спушують і регулярно рясно поливають, збираючи урожай через 3-5 днів. Огірки для продовження термінів плодоношення потрібно підгодовувати і поливати, знімаючи плоди через 2-3 дні.
Пізня білокачанна капуста активно набирає вагу, зав'язуючи качани. Її підгодовують раз на місяць розчином органіки або мінеральних добрив. Ведуть боротьбу з шкідниками, обпилюючи тютюновим пилом або обприскуючи відповідними препаратами.
Столовий буряк, моркву і кабачки при посушливій погоді продовжують поливати і підгодовувати. А ось гарбуз у серпні вже не підгодовують, всі кінці батогів з квітками та дрібні зав'язі обрізають.
Картопляне бадилля скошують приблизно за 15 днів до викопування, щоб бульби краще визріли. На початку місяця можна посіяти кріп, петрушку, редис для отримання другого врожаю.
Категорія: Добрий господар | Додав: novadoba (08.08.2016)
Переглядів: 767 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz