Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 18.04.2024, 17:23

Головна » Статті » Добрий господар

І бур’янів позбутися, і грунт збагатити
Сидерати – це зелені добрива, що спеціально вирощуються для відновлення ґрунту після вегетації, збагачення його азотом і мікроелементами та пригнічення росту бур'янів. Сидерація – найважливіша складова органічного рільництва. Сидератами є рослини, що швидко набирають зелену масу, які скошують і закладають у ґрунт або залишають на його поверхні для захисту верхнього шару, а коріння сидератів, розташоване в землі, перегниваючи, служить збагаченню ґрунту . Ці рослини своєю потужною надземною частиною пригнічують ріст бур'янів і захищають верхній шар ґрунту від сонячних променів. Потужне коріння сидератів не дозволяє бур'янам добувати собі харчування, крім того, вони добре розпушують землю, а після відмирання покращують водопроникність, водоутримуючу здатність та аерацію ґрунту. В якості сидератів найчастіше вирощують однорічні, рідше – багаторічні бобові та хрестоцвіті рослини з рясною зеленою масою, що мають фітосанітарні властивості.
Назвати якийсь один універсальний сидерат, який підійшов би будь-якій рослині, важко. Кожна рослина вимагає свого сидерата, і в кожного сидерата своє призначення, тому визначити, які сидерати кращі, складно. Наприклад, найкращі сидерати для ґрунту – люпин, олійна редька, овес, жито і фацелія. Найкращі сидерати для полуниці – все та ж олійна редька, ріпак, гірчиця і гречка. Найкращі озимі сидерати – овес, суріпиця, озимі жито, вика та ріпак.
Особливими властивостями як сидерат славиться редька олійна. Дана культура не формує коренеплід, як звичайна редька, а поглиблюється в ґрунтовий покрив розвиненою сильною кореневою системою, за рахунок чого на поверхні формується велика кількість листя. Редька олійна не вибаглива до умов вирощування, не боїться ні посухи, ні холодів, ні надмірно вологих умов. Час вегетаційного розвитку від посадки до появи перших суцвіть складає сорок днів, а це дає можливість вирощувати редьку кілька разів в сприятливий весняно-літньо-осінній сезон. Чим пізніше висівається редька в грунт, тим більша виходить витрата насіння, зменшується його схожість. На десять квадратних метрів припадає близько тридцяти грамів насіння. Насіннєвий матеріал розсіюють на певній ділянці і загортають звичайними легкими граблями на глибину близько двох сантиметрів для відмінної схожості. Відмінно розвинена коренева система редьки сприяє підняттю у верхні шари ґрунту найбільш корисних мінералів, так необхідних для овочевих культур, які вирощуються в домашніх умовах на звичайних присадибних ділянках.Редька використовується як сидерат для збагачення грунту відсутньою кількістю азоту, калієм, кальцієм, фосфором, а також на дуже забруднених бур’янами ділянках, особливо усіяних пирієм.
Категорія: Добрий господар | Додав: novadoba (08.08.2016) | Автор: Ігор Сидорук
Переглядів: 803 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz