Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 25.04.2024, 12:41

Головна » Статті » Добрий господар

Як правильно вибрати насіння

Аби мати хороший врожай, кожен господар повинен подбати заздалегідь про якісне насіння. В цьому вам допоможуть деякі наші поради.
1. Перш ніж відправлятися за насінням, перевірте свої торішні запаси. Оглядаючи куплені рік тому пакети, не плутайте два поняття: схожість насіння і термін придатності. Схожість – це здатність насіння до проростання, на пакетах інформації про неї ви не знайдете. Термін придатності, зазвичай, наноситься на зворотну сторону пакету за допомогою штампа і являє собою лише встановлений законом часовий інтервал, протягом якого фірми мають право продавати насіння у роздріб, починаючи від моменту їх упаковки.
2. Купуйте тільки те насіння і садивний матеріал, яке супроводжується документом, що засвідчує сортові та посівні якості товару (кожен покупець вправі його вимагати). Як правило, це свідоцтво, в якому зазначається назва культури, сорту, номер партії, схожість у відсотках. Особливу увагу приділіть терміну його дії. Якщо прострочено свідоцтво або відсутнє взагалі, варто утриматися від покупки.
Ще одна важлива інформація – позначення стандарту (ГОСТ, ОСТ) або технічних умов (ТУ) на схожість насіння та сортові якості. Побачивши такий напис, ви можете бути впевнені, що насіння пройшло перевірку в лабораторних умовах і відповідає вимогам вищезазначених стандартів.
3. Краще купувати насіння фірм-виробників, що мають хорошу репутацію, бренди яких давно представлені на ринку. Підробити насіння не можна, але його можна замінити на зіпсоване, прострочене або несортоване.
Уважно вивчіть маркування пакетиків. На упаковці має бути повна назва насінницької фірми, її товарний знак, адреса. Добре, якщо ще є опис сортових якостей, рекомендації з агротехніки із зазначенням часу сівби, садіння і збирання. Насіння, розфасоване в пакети без розпізнавальних знаків, краще не купувати.
4. Насіння, що пройшло спеціальну обробку (інкрустацію, дражування, гранулювання), зазвичай, забарвлене в яскраві кольори. Інкрустоване насіння, зазвичай, не змінює свій розмір, воно укладене в тонку оболонку.
Дражоване або гранульоване насіння покривають захисними і поживними оболонками, при цьому воно помітно збільшується в розмірах, що робить його зручним для посіву. Найчастіше такій обробці піддається насіння моркви, петрушки, цибулі, салату, селери. При цьому потрібно пам’ятати, що оброблене насіння має малі терміни придатності, обчислюється декількома місяцями. До того ж, для його дружного проростання потрібна висока вологість.
5. Дізнайтесь, скільки насіння в пакеті. Візьміть його в руки і хоча б на дотик визначте кількість, а краще уважно огляньте пакет. Зрозуміло, що потрібно вдивлятися не в картинку, а в цифру, яка, на жаль, нерідко малопомітна, оскільки набрана дрібним шрифтом. Кількість насіння тепер все частіше вказується в штуках. У кращому випадку ви виявите 15 насінин, часто ще менше – 8-12. Доведеться купувати 2-3 пакета. Це мінімум. Адже навіть найсвіжіше насіння має 80%-ву схожість.
Пам’ятайте, термін придатності та номер партії не повинні бути надруковані друкарським способом, так як не можна заздалегідь знати, коли насіння буде розфасоване і який номер партії буде надано. Ця інформація наноситься після упаковки товару за допомогою штампа.
Категорія: Добрий господар | Додав: novadoba (04.04.2016) | Автор: Зоряна Ліщук
Переглядів: 476 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz