Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 07.05.2024, 04:15

Головна » Статті » Добрий господар

В Маневицькому лісгоспі відновлено виробництво хвойного екстракту


Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Мазурик, перебуваючи на Маневиччині з робочою поїздкою, ознайомився з роботою ДП «Маневицьке ЛГ», яке відновило виробництво хвойного екстракту, тепличне господарство, та взяв участь у відкритті їдальні, що функціонуватиме на базі лісництва для харчування працівників підприємства.

«Наші господарства сильні людьми, лісом, засобами виробництва», – неодноразово на цьому наголошував очільник лісової галузі Волині. У цьому мали змогу переконатися і голова райдержадміністрації Андрій Линдюк, журналісти всеукраїнських періодичних видань Микола Якименко («Голос України»), Петро Чечелюк («День», «Дзеркало тижня»), Валерій Мельник («Урядовий кур’єр»). Керівник Маневицького держлісгоспу Володимир Радіон ознайомив із новітніми процесами ведення лісового господарства, наголошуючи на тому, що підприємство комплексно використовує як деревину, так і продукти побічного користування ягоди, гриби, березовий сік та інше. Відновили лісівники виробництво хвойного екстракту, який виготовляють з деревної зелені хвойних порід.
Марія Яковлєва, яка займається дільницею хвойного екстракту, зауважила:
- Рішення відновити цю дільницю – дійсно гарна справа, бо екстракт має дуже цілющі властивості. Я прийшла працювати в лісгосп у 1967-му. Була начальником лісокомплексу, потім - заступником директора з виробництва, далі - начальником нижнього складу. Тому добре пам’ятаю, яким широким попитом цей бальзам користувався у радянські часи, зокрема у санаторіях, як лікувальний засіб для приготування хвойних ванн в комплексній терапії багатьох захворювань, а саме захворюваннях опорно-рухового апарату, різних ураженнях шкіри. Володіє протизапальними, ранозагоювальними властивостями і, як бонус, - підвищує працездатність.



Знайомство з виробничим процесом продовжилось у теплиці лісгоспу, де вирощуються помідори, огірки, щепи самшиту та туї для озеленення. Сучасна і комфортна їдальня – це дійсно подарунок працівникам лісового господарства. Її відкриття пройшло в урочистій атмосфері, настоятель Свято-Воскресенського храму отець Сергій освятив приміщення, наголосивши, що кожна добра справа робиться з благословення Божого. Інтер’єр повністю відповідає вимогам комфорту та іміджу сучасних закладів громадського харчування: красиві меблі, зручні столи, сучасні зелені куточки, картини, які надають приміщенню теплої та привітної атмосфери.
Ознайомились присутні із ходом роботи будівництва лісопилорами, яке планують завершити до середини червня. В рамках робочого візиту разом із учасниками Василь Мазурик оглянув бомбосховище, в якому створюються усі умови, аби у випадку небезпеки люди могли певний час перебувати в укритті. «Країна перебуває в стані війни», – наголосив очільник лісового господарства і додав, що ситуація вкрай складна, тож потрібно бути готовими до всього. «Дай Бог, щоб це не пригодилося, однак важливо таким об’єктам приділяти увагу», - зауважив Василь Мазурик.
Відзначив Василь Мазурик і професійність працівників лісової галузі підприємства. Куди не кинь оком - скрізь видно руку доброго господаря. Це стосується вирощування лісу та догляду за ним, переробки лісо деревини.
Насамкінець Володимир Радіон зауважив, що ведення лісового господарства – справа нелегка, вимагає постійного напруження, знань, праці. Кожне деревце потребує людської уваги, тому кожен працівник має бути патріотом своєї справи. Лише у цьому випадку шумітимуть ліси і житиме Україна.
Категорія: Добрий господар | Додав: novadoba (05.05.2015) | Автор: Людмила ВЛАСЮК
Переглядів: 544 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz