Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 18.04.2024, 14:10

Головна » Статті » Добрий господар

Захистіть посіви від гризунів
Погодні умови та кормова база осіннього періоду видалась сприятлива для розвитку і накопичення мишоподібних гризунів. Протягом осені у конкурентній боротьбі за виживання гризуни в пошуках корму розселяються в посівах багаторічних трав та озимих зернових, завдаючи їм шкоди. До цієї групи належать звичайна та гуртова полівки, які найбільш поширені у посівах, та миші – польова, хатня, лісова, Ці гризуни живляться рослинними кормом і за сприятливих умов масово розмножуються. Досліджено, що протягом року полівка здатна дати 10 приплодів по 5-6 мишенят щоразу,тобто одна самка дає до 600 гризунів у рік.
Активне заселення озимини відбувається за рахунок переселення гризунів з полів просапних культур, стерні, садів і лісосмуг. Одна полівка за добу з’їдає зеленого корму втричі більше, ніж вага її тіла. Якщо не боротися з ними в осінньо -зимовий період, то вони здатні завдати значної шкоди посівам.
Розпочинають знищувати гризунів за наявності 3-5 колоній на гектарі. Для регулювання чисельності мишоподібних гризунів зареєстровано 30 препаратів. Серед них антимиша, бродісан, бродіфакум, стрілець,шторм. Рекомендуємо утриматись від застосування препаратів на основі фосфіду цинку (роденфос, стрілець, щурин ) через його негативні наслідки. Від застосування вищевказаних препаратів спостерігається знищення корисної флори та птахів, які занесені до Червоної книги.
Ефективним,економічним та найбільш безпечним для навколишнього середовища є біологічний препарат бактероденцид вологий зерновий. Це сипуча маса вологого зерна пшениці, на поверхні та всередині якого містяться бактерії «мишачого тифу». Смертельна для гризунів доза міститься в 2-4 зернинах. Знаходячись у тісному контакті, миші швидко розповсюджують інфекцію серед здорових особин, що також підвищує ефективність препарату. При споживанні принади гине близько 95% гризунів за 6-8 діб. На польових культурах, як правило, використовують 2 -3кг на гектар, в залежності від чисельності гризунів,а також в парниках , складах – 5-10 г на кв.м. Це препарат не шкідливий для людей, свійських тварин, птиці, безпечний для довкілля та не дорогий.
За більш детальнішою інформацією можна звертатись у фітосанітарну службу в Маневицькому районі за адресо вул. Незалежності 14 або за тел.- 2-12-53.
Категорія: Добрий господар | Додав: novadoba (30.11.2015) | Автор: Зоряна Ліщук
Переглядів: 412 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz