Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 19.04.2024, 20:41

Головна » Статті » Криниченька

ДП «Маневицький лісгосп» - переможець трудового суперництва держлісгоспів Волині


Державне підприємство «Маневицьке лісове господарство» вважається найпотужнішим не лише в районі а й в області. Приємною подією розпочався 2014 рік для його колективу: за підсумками фінансово-господарської діяльності минулого року підприємству вручено перехідний прапор Державного лісового агентства України та Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, як переможцю трудового суперництва державних лісогосподарських підприємств області.
- Звичайно, це заслуга кожного працівника колективу, - відзначає директор ДП «Маневицьке лісове господарство» Володимир Радіон, розпочинаючи розмову про підприємство та його діяльність. – Основне наше завдання, як і всіх лісівників, – якісне відновлення лісів, їх збереження та примноження. В підпорядкуванні маємо 10 лісництв, нижній склад, консервний цех, лісопереробний комплекс. Загальна площа земель лісового фонду – 52 225 га, розташоване підприємство на території трьох районів – Маневицького, Любешівського і Камінь-Каширського.



Продовжуючи розмову, головний лісничий Олександр Чернишин розповідає, що в минулому році на зрубах і держлісфонді було створено 130 га лісових культур. На площі 1303 га були проведені догляди за лісовими культурами, в тому числі механізованих – на 1296 га або 99,5% ,проведено сприяння природному поновленню на площі 43 га , переведено у вкриті лісом землі 197 га лісових культур, в тому числі 1 класу якості-114 га, 2 клас якості-83га, створено розсадників на площі 0,8 га. Весною нинішнього року планується провести лісовідновлення на площі 235 га ,в тому числі шляхом створення лісових культур на 55 га, сприяння природному поновленню - 180 га. Особлива увага приділяється своєчасному збору насіння основних лісоутворюючих порід нашого регіону. З початку року було заготовлено 1212 кг лісового насіння, в тому числі сосни – 117 кг, ялини-10кг, дуба-1000кг, інших порід-85 кг. Сіянці для створення лісових культур вирощуються на тимчасових лісових розсадниках , а також в спеціальних коробах, які зроблені біля садиб лісництв. За спеціальною технологією за рік вирощуються стандартний садивний матеріал, переважно це сіянці сосни. В 2013 році в лісгоспі вирощено 1млн.512 тис. штук власного садивного матеріалу.
Як відомо, рубки догляду за лісом суттєво впливають на формування високопродуктивних насаджень. За 2013 рік було проведено рубки догляду за молодняками на площі 450 га. Пожежний нагляд за лісами ведеться зі спостережних веж з використанням відеоспостереження. В 2013 році в конторі ДП «Маневицький ЛГ» організовано диспетчерський пункт нагляду за лісовими масивами, де в режимі онлайн одночасно спостерігають за лісовими масивами з камер відеоспостереження, які розташовані в Маневицькому, Чарторийському та Ново-Червищанському лісництвах. Для гасіння пожеж на підприємстві створено 3 лісових пожежних станції з особовим складом 16 чоловік. До гасіння лісових пожеж залучаються 7 пожежних автомобілів та 9 тракторів з ґрунтообробним обладнанням. L
В минулому році лісовою охороною створено 200 кілометрів мінералізованих смуг, а також виконано доглядів за ними протяжністю 505 кілометрів, встановлено 71 аншлаги на протипожежну тематику, перекрито 85 доріг до лісових масивів. Під час пожежонебезпечного періоду проведено 105 рейдів з виявлення порушників правил пожежної безпеки, оштрафовано 35 таких порушників.
Як заважив Володимир Радіон, Маневицький лісгосп першим з підприємств Волинського ОУЛМГ провів аудит по системі Лісової Опікунської Ради та отримав сертифікат відповідності стандартам Ради, тобто ведення лісового господарства відбувається з еколого-економічним та соціальним ухилом. З 2013 року запроваджено електронний облік деревини. Ця система обліку сприяє боротьбі із несанкціонованою вирубкою лісу та продажем деревини, добутою незаконним шляхом, і надалі забезпечуватиме функціонування лісової галузі відповідно до європейських стандартів. Нині вся лісопродукція, кожен сортимент, що заготовляється на лісосіках, реалізовується та відправляється на переробку, маркується спеціальними бирками зі штрих-кодом. За допомогою спеціальних міні-комп’ютерів (КПК) з бирок скановується інформація про ресурси деревини, об’єм, заготівлю та іншу необхідну інформацію, яку можна роздрукувати за допомогою термопринтера або побачити в програмі 1С .
В 2013 році лісгоспом заготовлено 99658 м. куб. деревини, в тому числі від рубок головного користування – 56538 м. куб., від рубок догляду – 43120 м. куб. На ведення лісового господарства використано 11 млн.165,4 тис. грн., з них власних коштів 10 млн.920,3 тис. грн., що становить 97,8%.
За словами головного інженера Сергія Матчука, в минулому році було перероблено 34526 м. куб. деревини і вироблено продукції переробки на суму 14 млн.503 тис. грн., в тому числі пиломатеріалів - 4827 м. куб., заготовок для євро піддонів - 10174 м. куб. Продукція має свого споживача в Україні, експортується в Німеччину, Австрію, Італію, Польщу. Знайшла своє застосування, як біопаливо, і тріска технологічна. Маневицька ЦРЛ, придбавши новий котел, закуповує її для опалення приміщень.



На підприємстві велика увага приділяється побічному користуванню лісових ресурсів. Слід сказати, що консервний цех Маневицького лісгоспу – найпотужніший із семи діючих таких цехів обласного управління лісового та мисливського господарства. Недаремно саме він є постачальником продукції для мережі спеціалізованих магазинів «Лісовичок», що відкриті по всій Україні. Створені вони з ініціативи Державного лісового агентства України в минулому році. Відкриття спеціалізованого торгового закладу в Маневицькому районі було приурочене до професійного свята – Дня працівника лісу. Асортимент товарів широкий, у цьому я могла переконатися, побувавши у «Лісовичку», що розташований неподалік Маневич біля АЗС «Журавлина».



Працівниці консервного цеху під керівництвом Галини Зінич виготовляють 26 найменувань консервної продукції. Серед них 5 видів березового соку – звичайного та купажованого з плодово-ягідними соками, який, до речі, має своїх шанувальників у Польщі, Канаді і навіть Панамі, куди експортують цю продукцію. На полицях магазинів й інші соки, мариновані гриби, компоти, перетерті з цукром ягоди – чорниця, брусниця, журавлина, консервовані кабачки та ін. Смакують продукцією маневичан й учні шкільних їдалень області. Їхні батьки добре знають, що виготовляється вона без будь-яких штучних барвників і ароматизаторів, консервантів.
- У минулому році виготовлено 1105, 3 тис. умовних банок продукції на суму 2 млн. 446 тис. грн., що на 743 тис. грн. більше, ніж у 2012 році, - повідомила головний бухгалтер підприємства Світлана Калюх. – Загалом за 2013 рік підприємством реалізовано всієї продукції на суму 38 млн. 24,6 тис. грн. Відвантажено продукції на експорт на суму 18млн.971,7 тис. грн, що становить 49,9 % в загальному обсязі реалізації. Обсяг реалізації на 1 працюючого становить 243 747 грн. Виробіток на 1 працюючого за 2013 рік - 326 647 гривень, середньомісячна зарплата в еквіваленті повної зайнятості становить 3629 грн.
У 2013 році лісгоспом сплачено податків на суму 6млн.546 тис. грн. , в тому числі до Пенсійного Фонду та фондів соціального страхування - 2 млн.607 тис. грн., лісовий дохід становить 2 млн. 362 тис. гривень . В грудні підприємство нагороджено Грамотою територіального відділення Асоціації платників податків України у Волинській області за активну участь в діяльності Всеукраїнської організації «Асоціація платників податків України».
Підсумовуючи нашу розмову, директор ДП «Маневицький лісгосп» Володимир Радіон відзначив, що у цьому році планується збільшення об’єму реалізації продукції на 15 % за рахунок раціонального використання деревини, а також збільшення об’ємів виробництва і реалізації продукції з недеревних ресурсів. Планується значний вклад капітальних інвестицій у виробництво, а саме для реконструкції лінії переробки деревини, ремонту котельні, придбання нових механізмів для заготівлі і вивозу деревини. Колектив підприємства, гідно зустрівши 2014 рік, планує й надалі докладати всі зусилля, аби виконувати планові завдання, які поставлені перед колективом.
Категорія: Криниченька | Додав: novadoba (27.01.2014) | Автор: Олена БИЧКОВА
Переглядів: 1362 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz