Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 29.03.2024, 10:36

Головна » Статті » Криниченька

Найважливіше завдання - збереження рідкісних та зникаючих видів флори та фауни

Біологічне різноманіття – це різноманіття життєвих форм на Землі. Вчені виділяють три види біорізноманіття: генетичне різноманіття, тобто всі можливі гени усіх живих видів (рослин, тварин, грибів та мікроорганізмів); видове різноманіття – розмаїття живих організмів та різноманіття екосистеми. В різних екосистемах є різні екособи співіснування і взаємозалежності біологічних видів.
Біологічне різноманіття створює ту екосистему, в якій ми зараз досить комфортно живемо. Це свіже, чисте повітря, прісна вода, різноманітна їжа, захист від штормів та повеней, постійно стабільний клімат. Хоча останнім часом цей баланс дещо порушується. Прикро також, що фіксується суттєве вимирання окремих видів. Хоча це нормальне явище, але зараз воно перевищує природні темпи в 2-10 разів. У дикій природі кожен третій вид стоїть на межі вимирання.
Деградація природних середовищ існування тварин і місць зростання рослин відбувається, в основному, за рахунок забруднення довкілля, що призводить до біохімічного отруєння рослин та тварин і їхньої інтоксикації.
Значне забруднення водойм біогенними елементами спостерігається внаслідок недосконалості технологічних процесів в різних галузях господарства. Наприклад, вміст цинку, міді, кобальту, заліза у водоймах України перевищує їхній вміст в рази. Внаслідок Чорнобильської катастрофи радіонуклідами забруднено близько 4 млн. га лісів, з яких 157 тис. є непридатними для господарського використання, а ще 1,5 млн. га є непридатними для недеревинних, харчових і лікарських ресурсів.
Аби зберегти різноманіття тваринного й рослинного світу, потрібно не перетворювати природу, а жити з нею в гармонії. Важливо на сучасному етапі розвивати екологічне мислення. Це вміння аналізувати та ухвалювати певні рішення, що стосуються збереження та покращення природного середовища.
З метою збереження та відтворення видів флори та фауни в нашій державі створюються природно-заповідні установи, національні парки, природні та біосферні заповідники, заказники місцевого значення тощо. Завдання таких установ надзвичайно важливе, адже, враховуючи норми відповідних документів, згідно із чинним законодавством, вони повинні зберігати, охороняти рідкісні та зникаючі, унікальні й звичайні види рослин, тварин різноманітних угрупувань всіх екосистем України задля здоров’я людей, для продовження життя на Землі.
Одним із таких природоохоронних об’єктів на Волині є Черемський природний заповідник. Колектив заповідника, керуючись законом України «Про природно-заповідний фонд», з розумінням ставиться до своєї важливої місії, що стосується збереження біорізноманіття Волинського Полісся. З часу створення заповідника (2001рік) зроблено чимало справ в цьому напрямку. Це охорона території від небажаних явищ: пожеж, стихійного лиха, браконьєрства. Найважливішим завданням для працівників заповідника є збереження рідкісних та зникаючих видів флори та фауни. Гордістю заповідника є реліктові види рослин, що добре збережені, такі як шейхцерія болотна, росичка круглолиста та англійська, кілька видів з родини зозулинцевих, а також ендемічний вид – смілка литовська. Встановлено, що після створення заповідника, на острові біля озера Черемське оселився зникаючий вид птаха в Україні - скопа, основним кормом якого є риба, а також вразливий вид сова бородата. Ці види полюбляють спокій та тишу. Найкраще збережене в Україні унікальне Черемське болото, що відноситься до списків збереження за Рамсарською конвенцією. Аби зберегти красу рідного краю, працівники заповідника прикладають максимум зусиль.
Категорія: Криниченька | Додав: novadoba (24.05.2016) | Автор: Степан Пащук
Переглядів: 1013 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz