Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 20.04.2024, 07:58

Головна » Статті » Криниченька

Збираймо чорницю, не наносячи шкоду лісу
Літо тішить нас не лише теплим сонцем та очікуваним врожаєм городини, але дозволяє запастися на зиму багатими на вітаміни ягодами.

Розпочинається сезон збору чорниці, яку з давніх часів слов’яни вважають однією з найцілющіших лісових лікарів.
Збір чорниць – важка й клопітка праця. Майже у всіх населених пунктах району працюють заготівельники ягід, а тому для багатьох жителів є можливість суттєво поповнити сімейний бюджет. Звісно, наші люди, зацікавлені у збільшенні прибутку, взялися за спрощення справи, тому багато хто використовує гребінки для збору чорниць. При цьому із кущів обирається листя, рослина тривалий час відновлюється і не плодоносить, а при варварському ставленні засихає. Досить часто в лісових масивах можна побачити наслідки такого безвідповідального ставлення до природи: кущі чорниці без ягід, без листя, а іноді замість чорничника стоять одні стручки.
Нагадуємо, що керівники організацій та підприємств району, які здійснюють заготівлю ягід та грибів, повинні отримати ліміти на використання природних ресурсів та мати спеціальний дозвіл – лісовий квиток. Заготівельники сплачують податки в казну держави. Звідси район має прибуток для шкіл, садочків, лікарень. Із районного бюджету 15% від усіх грошей витрачається на відновлення лісу, рекреаційні роботи, захист лісів від пожеж.
Лісова охорона ДП "Маневицьке лісове господарство" повідомляє, що згідно із ст. 70 Кодексу України про адміністративні правопорушення самовільне збирання дикорослих плодів, грибів, ягід на ділянках, де це заборонено або допускається тільки за лісовими квитками, карається штрафом для громадян – від одного до трьох, на посадових осіб від трьох до семи неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 665 від 23 липня 2008 року "Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу" при порушенні правил заготівлі ягід стягуються збитки в розмірі 62,96 грн. за один кілограм незаконно заготовлених ягід.
Нам не слід забувати, що ліс, мов живий організм, вимагає до себе дбайливого та шанобливого підходу та ставлення. Тоді його відроджуючі сили й ресурси будуть не вичерпними, і така цілюща ягода, як чорниця зможе бути міцною опорою економіки нашого району.
Категорія: Криниченька | Додав: novadoba (06.07.2015) | Автор: Олександр Чернишен
Переглядів: 575 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz