Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 17.05.2024, 13:20

Головна » Статті » Люди рідного краю

Покликання – бути господарем на землі

Гарно відгукуються односельчани про дбайливих господарів Анатолія та Надію Сосинців, руками яких відроджується село.
Затишне, упорядковане подвір’я у центрі Гораймівки. Увесь двір у квітах купається. Живуть тут люди, які не просто люблять клопотатися в саду та на городі, а в «зелених сусідів» по-справжньому закохані. Тут наливаються життєдайною силою різні сорти яблунь, слив, груш, персиків, абрикосів, винограду – всього нараховується 75 плодових дерев. Анатолій та Надія Сосинець вже вісім років активно займаються і вирощуванням картоплі і у 2010 році у них на городі вродила картоплина вагою 2 800 кілограм, яка й побила рекорд України. Чоловік переконує, що не застосовує якихось новомодних технологій. Єдиною особливістю є те, що господар обробляє землю здебільш руками.
«Коли люди бачать, який гарний врожай, то дивуються, - говорить пан Анатолій. - Але секрет високої врожайності дуже простий — це наполеглива праця. Ми вирощуємо одинадцять сортів картоплі , найбільш врожайні серед них – «Слов’янка», «Водограй», «Бела роса», «Казка», «Панда», «Явір», «Віринея». Саме вони користуються найбільшим попитом, мають найкращі смакові якості та вважаються найурожайнішими.
Пан Анатолій ще змалку привчений до сільської роботи: вміє і хліб спекти, і корову видоїти. Тому й обрав собі в дружини ту, яка з такою ж любов’ю буде ставитися до землі. Звеселяють їхній дім дві донечки - мамині помічниці. Тримають трійко коней, три корови, восьмеро свиней, чимало птиці. Анатолій виконував обов’язки старости у Свято-Покровському храмі, співав у церковному хорі. Пані Надія створює домашній затишок, дбає аби в домі було завжди комфортно і для членів родини, і для гостей. Перейнявся чоловік любов’ю до садівництва та городництва завдяки сестрі дружини Зінаїді Степанівні. Тепер разом оберігають ниву і вдихають у неї життя.
- Земля нам силу дає, тому ми не розуміємо тих людей, які не хочуть старанно працювати на ній, занедбали свої земельні ділянки, - говорить пан Анатолій. – У селі для безробітних це єдиний спосіб прогодувати сім’ю. Скажемо відверто: високого врожаю не отримаєш, якщо по-справжньому не будеш доглядати свою земельку, любити її, підживлювати, повсякденно боротися з бур’янами. Про майбутній урожай ми дбаємо ще з осені: вносимо добрива, обробляємо грунт, збираємо рослинні рештки та відходи.
«Люблю все оригінальне і цікаве, а все, що із землі росте, – мені немов рідне», - проводячи екскурсію по саду та городу говорить господар. Торкається зеленіючих плодів, немов святині: переймається за кожного листочка, за кожну стеблинку і ягідку. Найбільше клопочеться за виноград, якого налічується 11 сортів. Поруч красується квіткове царство, над яким чаклує вже Зінаїда Степанівна. Майорять тут квіти від ранньої весни до пізньої осені, і навіть взимку: крокуси, хризантеми, троянди, портулак, кліматиси, півонії, лілії і морозник, який цвіте навіть під снігом.
- Найбільше люблю троянди, - ніжно торкаючись до тендітних пелюстків квіткової королеви, говорить жінка. – Їх привезли з Криму з Бахчисараю. А он там, - показуючи рукою на два дерева, що ростуть край квітника: одне вище, друге – нижче, - ми посадили дві модрини, коли народилися Євгенія та Оленка, як символ та оберіг їхнього життя. Їм сьогодні сім та три рочки.
– Навіть після важкого трудового дня для мене найкращий відпочинок – на землі, – пригортаючи донечок, киває співбесідник у бік городу. – Руки болять, а душа співає.
Доглянута земля уміє бути вдячною. І ростуть та плодоносять на ділянці Анатолія Сосинця сорти яблук та винограду, простяглися довгі ряди картоплі, червоніють пізні полуниці. Бо ж бути господарем на землі – його покликання.
Категорія: Люди рідного краю | Додав: novadoba (07.09.2015) | Автор: Людмила Власюк
Переглядів: 457 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz