Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 25.04.2024, 03:22

Головна » Статті » Міліцейський кур'єр

Поліський скарб осідає в чужій кишені
Практично уся територія України багата на всілякі природні корисні копалини. Якщо ж взяти Полісся, то беззаперечним його коштовним скарбом по праву вважається бурштин, або як його ще здавна називають «горілий камінь». Провівши наукові дослідження, науковці стверджують, що 40 мільйонів років тому на місці теперішнього Полісся був острів, оточений морем, а на його берегах росли хвойні дерева, смолу яких сьогодні викопують, як янтар. Здавалось би треба радіти, адже лише поліський та балтійський бурштин мають найвищу цінність серед подібних смол у всьому світі, а тому і прибутки для держави, в яких добувається такий дар природи, повинні бути відповідно високими. Однак на ділі маємо зовсім іншу картину.
З 1993 року в Рівному розпочало діяльність держпідприємство "Укрбурштин", що здійснює розвідку, видобуток, збагачення, обробку, а також виробляє з бурштину чудові ювелірні прикраси. Проте є такі місця, де промисловий видобуток бурштину є економічно недоцільним. Великі території, закритість місцевості, ліси, посадки, віддаленість від населених пунктів, легкодоступність для розробки ручним і гідромеханізованим способами призводить до масового видобування бурштину приватними особами і старательськими артілями. Та це було б і непогано, якби вони могли за певною ціною здавати його державі. Та, на жаль, на даний час механізм купівлі бурштину-сирцю державою у населення не відпрацьований. Тож видобутий нелегальним шляхом бурштин за низькими цінами здається посередникам, а потім контрабандою вивозиться за межі України, здебільшого у сусідню Польщу. Там із бурштину-сирцю виготовляють бурштинову кислоту та ювелірні прикраси, які охоче купують туристи зі всього світу. Ну а українці, як і завжди, залишаються ні з чим. Приватні копачі, які хоч і мають досить непоганий заробіток, попадають під приціл міліції, оскільки така діяльність є забороненою, а держава щорічно втрачає мільйони гривень.
Унаслідок проведеного дослідження вчені стверджують, що і Маневицький район перспективний щодо подальшого вивчення та розробки бурштинових покладів. Тут виділяють три перспективні ділянки (Лісовська, Вовчицька, Чарторийська). Та поки вчені вивчають теорію, підприємливі особи давно перейшли до практики.
Як повідомили із Маневицького райвідділу міліції, протягом минулого року їхніми співробітниками розслідувалось три факти незаконного видобутку корисних копалин загальнодержавного значення – бурштину-сирцю.
Під час проведення оперативних заходів, за допомогою жителів села Гута Лісівська працівникам міліції вдалось затримати порушників, які перебуваючи на земельній ділянці, яка знаходиться в західній околиці с. Гута Лісівська та входить в межі Маневицького бурштиноносного району Лісівської бурштиноносної площі, за допомогою саморобного пристрою для викачування води, до якого прикріпили водяний рукав з металевою трубою, незаконно видобували бурштин-сирець, який являється корисною копалиною загальнодержавного значення та дорогоцінним камінням органогенного утворення.
Зібрані під час досудового слідства матеріали були передані до суду з обвинувальними актами. В результаті чотири особи, а це житель м. Дубровиця Рівненської області по одній справі і мешканці Закарпаття – по другій, засуджені за ч. 2 ст. 240 ККУ (Порушення правил охорони або використання надр), санкція якої за незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення, порушення встановлених правил охорони надр, якщо це створює небезпеку для життя, здоров'я людей чи довкілля передбачає покарання у вигляді штрафу до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до двох років, до штрафу у розмірі 6800 грн. кожен. По третій справі проводиться досудове слідство.
Проте поодинокі випадки, коли правоохоронці затримують винних, гадаю суттєво не вплинуть на загальну картину, тож і не поменшає мисливців за доволі легкими грошима. Вихід із цієї ситуації є лише один – створити умови фізичним особам для чесного та прозорого видобутку бурштину-сирцю з подальшою реалізацією його власній державі. Від цього виграють всі, окрім тіньових ділків, які залишаться ні з чим.
Категорія: Міліцейський кур'єр | Додав: novadoba (22.01.2014) | Автор: Сергій ГУСЕНКО
Переглядів: 877 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz