Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 25.04.2024, 00:58

Головна » Статті » На суботній добривечір

БАНДУРИСТКА, ЩО ГРАЄ РОК ТА ДЖАЗ

Вихованка Маневицької дитячої музичної школи Наталка Лосєва посіла ІІ місце у Всеукраїнській музичній олімпіаді «Голос країни». Серед її улюблених музичних напрямків не лише класика, а й джаз та рок.
Юна музикантка цьогоріч закінчує 9-ий клас загальноосвітньої школи села Нові Червища, де вона проживає, і 6-ий клас Маневицької ДМШ, куди її разом із старшою сестрою Соломією привела мама – вчитель музики. Бандура в їхній оселі звучала не раз, адже господиня теж грає на цьому інструменті.
- У нас музична сім’я, - розповідає Наталя. – Грає, хто на бандурі, хто на піаніно, гітарі, скрипці, ударних інструментах. А ще дуже любимо співати. Народні пісні у виконанні нашого сімейного квартету звучать на різних заходах в селі.
Співає Наталка і в церковному хорі місцевого храму УПЦ КП, де священиком є її тато.
Аби доньки впевненіше почувалися у царині музики, і вирішено було віддати їх до музичної школи. А позаяк добиратись до Маневич було ближче, ніж до їхнього райцентру Каменя-Каширського, то вирушили на прослуховування саме сюди.
- Спочатку до класу бандури планували віддати лише Соломію, а Наталка щоб навчалась грі на піаніно, проте директор Микола Бугайчук, прослухавши дівчинку, порадив мамі віддати і її до класу струнних народних інструментів, - розповідає викладач Ліна Марич.
Наталці навчання давалось надзвичайно легко – схоплювала все на льоту. Вже після трьох місяців навчання, беручи участь в обласному конкурсі юних бандуристів, посіла ІІІ місце.
А ще 10-річна дівчинка взялась спростовувати стереотип про бандуристів як співців старовинних дум та виконавців лише народної музики.
- Дуже люблю слухати гурт «Океан Ельзи», - зізнається Наталя. - Власноруч намалювала величезний плакат з усіма музикантами гурту, кажуть, що схожі. Маю записи всіх їхніх пісень. Наспівуючи, мріяла про те, як звучатимуть вони під акомпанемент бандури.
- Наталка приходила на урок і казала: «Я хочу грати цю мелодію», і мені доводилось на наступне заняття підбирати ноти, - пригадує Ліна Григорівна. – Тож я теж професійно зростала. В результаті на світ з’явилася нотна збірка «Сучасна музика в перекладі для бандури», яка розповсюджена по школах естетичного виховання України. Цікавий репертуар є важливою складовою успішного навчання та виховання юних музикантів. Окрім класичних та народних творів, на яких відточується виконавська майстерність та музичне мислення, сьогодні учні хочуть виконувати музику, близьку їхньому поколінню - саундтреки до художніх фільмів, як-от "Титанік", хіти популярної та рок-музики. До речі, саме від Наталки я вперше почула пісню «Пливе кача», яка часто звучала у них дома. Вже згодом вона стала гімном Майдану.

Двічі на тиждень дівчинка долала трикілометрову відстань до автобусної зупинки, аби потім ще майже годину добиратись до Маневич. Так минав рік за роком наполегливої праці. Сумлінна учениця впевнено крокувала до вершини професійної майстерності, здобуваючи призові місця в обласних конкурсах виконавців на струнних народних інструментах, Міжнародному конкурсі юних бандуристів «Волинський кобзарик». При цьому не забувала слова свого педагога: «Ти вже багато чого навчилась, та ще більше слід навчитись».
І ось висока оцінка успішного тандему здібної учениці та досвідченого педагога – срібло музичної олімпіади «Голос країни». Від перемоги її відділило лише 0,1 бала.
- Конкурс, в якому брали участь більше 800 учасників у трьох вікових категоріях, тривав два дні, - ділиться враженнями Наталка. - Я виступала в номінації «Народні інструменти, естрадна програма». Зі мною поїхали і Ліна Григорівна, і мама, яка, до речі, пошила плаття для виступу. Хвилювання охопило мене вже на сцені, коли виконувала пісню Лесі Горової «Відчинилося життя».
- І виконувала чудово, - з гордістю за ученицю каже педагог. – Журі відзначило її артистизм, неперевершеність виконання пісні та майстерність володіння бандурою. Інструмент, до речі, особливий. Бандуру переробляли аж у Чернігові, майстер вклав у неї свою душу. Згодом про якість звучання подбав викладач Київської консерваторії, який регулював звук. Не стримала свого захоплення одна з членів журі, яка після виступу звернулась до Наталки із проханням продовжувати навчатись грі на бандурі, зауваживши, що у неї чудовий голос.
У цьому мали змогу пересвідчитись всі, хто побував цьогоріч на звітному концерті Маневицької дитячої музичної школи. У яскравому сузір’ї виступів музичних обдарувань не залишились непомітними виконання Наталкою пісень Скрябіна та Вакарчука.
Саме із музикою і вирішила поєднати свою долю юна талановита бандуристка, збираючись цьогоріч вступати до Волинського державного училища культури та мистецтв ім. І.Ф. Стравінського.
Із музикою у неї пов’язана і найбільша мрія. Повагавшись, Наталка таки розповіла про неї. З цікавістю я слухала про те, що в нас нині популяризується важкий американський рок.
– Чомусь вважають, що чим голосніше, чим грубіше – тим краще. Гадаю, в Україні треба створити свій напрямок року, - дівчина на хвильку замовкає, роздумуючи, як краще висловити думку. І я з подивом дізнаюся, що сама бандуристка навіть спробувала створити власну рок-групу, в якій поруч з гітарою та ударними інструментами звучала б і бандура, пише власні тексти та музику до них. Були й репетиції, та, на жаль, до виступів так і не дійшло. Можливо, ця мрія втілиться в життя під час навчання в училищі. А ще Наталка поділилася радістю, що мама дозволила їй носити берці та куртку із шипами, які, можливо, не надто гармонують із бандурою, і роздумами про те, що мистецтво – дієвий спосіб змінити світ на краще і вона вірить в щасливе майбутнє України, та для цього, звісно, треба багато працювати.
Категорія: На суботній добривечір | Додав: novadoba (04.04.2016) | Автор: Олена Бичкова
Переглядів: 541 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz