Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 20.04.2024, 04:23

Головна » Статті » На суботній добривечір

Культурна спадщина – складова історичної пам’яті

У Маневицькому районі на державному обліку перебуває 195 пам’яток культурної спадщини, з них 45 — пам’яток археології (у т.ч. одна національного значення), 125 — пам’яток історії, 2 — пам’ятки монументального мистецтва, 23 — пам’ятки архітектури (у т.ч. 4 — національного значення).
Під охороною держави перебуває 23 пам’ятки сакральної архітектури - церкви, дзвіниці, костел, залізничний вокзал в Маневичах та вітряний млин в Карасині. Майже всі пам’ятки сакральної архітектури передані у встановленому порядку у власність або користування релігійним громадам, на яких і покладено обов’язки по забезпеченню дотримання чинного законодавства під час експлуатації будівель та проведенні ремонтно-реставраційних робіт. Відповідальність несуть і органи місцевого самоврядування, які зобов’язані припиняти будь-яку діяльність юридичних або фізичних осіб, що створює загрозу пам’яткам, і негайно повідомляти про це орган охорони культурної спадщини.
Вже в цьому році виявлено серйозні порушення церковними громадами чинного законодавства щодо збереження пам’яток при експлуатації та проведенні ремонтно-реставраційних робіт церковних будівель, зокрема, громадою в селі Ситниця, де проводяться без дозволу роботи.
Хотілося б нагадати, що внаслідок незадовільної експлуатації електромережі та електрообладнання, неуважності при спаленні свічок протягом останніх років втрачено через пожежу храм в селі Криничне та пам’ятку національного значення - церкву в селі Троянівка.
Маневицьким краєзнавчим музеєм розробляються та будуть подані пропозиції до переліку існуючих пам’яток дерев’яної сакральної архітектури, які потребують невідкладних ремонтно-реставраційних робіт, серед яких храми в с. Ситниця, В.Ведмежка, Нова Руда та інші. За попередніми розрахунками, для ліквідації аварійного стану та проведення ремонтно-реставраційних робіт необхідні кошти в сумі майже один млн. грн.
Віднедавна до об’єктів культурної спадщини європейського значення відноситься пам’ятка підводної археології «Човен – довбанка» (на знімку). Тимчасово об’єкт зберігається у приватному приміщенні, але на даний момент ця можливість уже вичерпана. З огляду на великі розміри судна (довжина12 метрів 20 см) та за рішенням громадської наукової ради є потреба в побудові тимчасового приміщення на території Маневицького краєзнавчого музею для збереження та консервації даного човна. Просимо всіх небайдужих жителів Маневицького району фінансово посприяти збереженню унікальної архітектурної знахідки. Без негайної реалізації вказаних заходів човен може бути зруйнований або переданий в інші інституції.
Приємним є те, що зацікавленість до цього об’єкту виявляють як вітчизняні, так і зарубіжні фахівці з археології та історії. В перспективі ця знахідка матиме велике значення для дослідження історії суднобудування. Проведення кваліфікованої консервації, документування та музеєфікація судна уможливлюють реалізацію цілого ряду наукових проектів, налагодження наукових контактів волинських науковців з провідними фахівцями інших країн. Запланований музей для цього судна має стати одним із привабливих місць на туристичній карті Волині та Волинського Полісся. Сподіваюсь на порозуміння і допомогу!
Категорія: На суботній добривечір | Додав: novadoba (25.04.2016) | Автор: Петро Хомич
Переглядів: 427 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz