Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 27.04.2024, 04:27

Головна » Статті » На суботній добривечір

Один з героїв «Чорного сонця» - Андрій Снітко (Хома)

18 листопада у Маневицькій центральні районній бібліотеці Василь Шкляр презентував свою нову книгу «Чорне сонце».
Переповнена бібліотечна зала вітала почесного гостя хлібом-сіллю та гучними оплесками. Ведуча заходу, директор Маневицької ЦБС Любов Солов’янчик, коротко ознайомила із творчою біографією гостя. Василя Шкляр, якого називають «батьком» українського бестселера, він займався політичною журналістикою, був у «гарячих точках». Заслужену популярність Василеві Шкляру приніс роман «Ключ». Широко відомі серед читацького загалу його романи «Елементал», «Залишенець. Чорний ворон», «Маруся».
2011 року відмовився від Національної премії України Тараса Шевченка. Того ж року в Холодному Яру Василеві Шкляру вперше в історії нашої держави була вручена Народна Шевченківська премія, кошти на яку зібрали меценати та звичайні громадяни.
Роман «Чорне сонце» автор назвав «думою про братів азовських», тому що присвятив її бійцям добровольчого батальйону «Азов». Довгий час Василь Шкляр перебував на передовій разом із хлопцями, вивчаючи їхнє фронтове життя в деталях. Йому болить доля кожного з них
- Важко говорити, навіть дихати важко, - такими словами розпочав свій виступ письменник. – Сьогодні не стільки презентація моєї книжки, як день пам’яті Андрія Снітка, істинного, справдешнього героя України. Ми з його побратимами побували на кладовищі, вклонились могилі. Гарний пам’ятник поставили Андрієві. Не розумію одного – чому до цього часу йому не присвоїли звання Героя України.
«Чорне сонце» - твір про російсько-українську війну очима бійця «Азова» Маляра (це єдиний позивний, який змінив автор, у реальності хлопця кличуть Художник). При тому, що всі історії та персонажі роману справжні, Василь Шкляр нагадує, що це все-таки не документальний твір, а художній. Найбільше присутніх вразило те, з якою майстерністю автор читав уривки із своїх творів і перехоплювало подих, на очі наверталися сльози.
Доповнили розповідь про війну із загадковою назвою АТО і головні герої «Чорного сонця», які прибули на зустріч, разом із Василем Шклярем, – бійці «Азову» із позивними Чех, Моцарт, Кузя, Тренер.
Хвилюючим був виступ прийомної матері Андрія Снітка Раїси Халик, яка прийшла на зустріч із онуком Данилком. Вона дякувала бойовим побратимам сина за підтримку і розуміння. Щирі слова вдячності захисникам України і Василеві Шкляру, який увіковічнює їхній подвиг у літературі, звучали з уст начальника відділу культури й туризму РДА Ігоря Дерлюка та Маневицького селищного голови Олександра Гаврилюка. Олександр Оксентійович повідомив, що нещодавно школі №1, де навчався Андрій Снітко, присвоєно його ім’я, а найближчим часом вулиця Карла Маркса теж носитиме ім’я героя.
На завершення зустрічі Василь Шкляр провів автограф-сесію, а юні співачки Анастасія Портянко та Дарина Яцук виконали патріотичні пісні.
Колектив бібліотеки щиро дякує підприємцю Петру Міцевському за спонсорську підтримку заходу.
Категорія: На суботній добривечір | Додав: novadoba (30.11.2015) | Автор: Алла Бубнюк
Переглядів: 475 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz