Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 19.04.2024, 04:24

Головна » Статті » Офіційно

Будьте пильними - і ваші кошти не постраждають


Сприятливим чинником для шахраїв у наші дні є широкий простір Інтернету, де останнім часом все купується і продається за допомогою віртуальних коштів. У гонитві за чужими заощадженнями злодії проявляють неабияку винахідливість, а самі постраждалі від дій зловмисників, через власну необачність, необережність та малу поінформованість проявляють неймовірні чудеса довірливості, дозволяючи шахраям дочиста спустошувати не лише власні рахунки, а й лімітні кредити. «Лідерами» в таких злочинних діях шахраїв стають клієнти «Приватбанку», оскільки цей надпотужний банк дає власникам карт ряд переваг (наприклад, можливість зняти гроші в банкоматі без карти), а, в свою чергу, злочинцям — певні можливості для маніпуляцій з необережними тримачами таких карт.

Такі випадки траплялись і на території району. Зокрема, 13 травня ц. р. в Маневицький райвідділ міліції надійшла заява жительки с. Рознич про телефонний дзвінок невідомих осіб, які, представившись представниками Дніпропетровського головного офісу «Приватбанку» і зловживаючи її довірою, перерахували з її картки 6700 гривень. Подібна ситуація трапилась 3 червня ц. р. із жителькою Маневич, яка втратила кошти у сумі 1040 гривень, а з рахунку жителя с. Старий Чорторийськ 18 червня зникло 8621 грн.
Багато подібних афер проходить саме під час купівлі-продажу товарів на сайті ОЛХ (колишній СЛАНДО), який останнім часом користується шаленою популярністю. Зокрема, на початку червня на 10 тис. гривень був ошуканий житель смт Колки.
Ці випадки були зареєстровані офіційно і щодо них триває перевірка. Однак, гадаю, що таких випадків може бути значно більше, адже не всі потерпілі звертаються до правоохоронних органів.

Нашим читачам не завадить ознайомитися з найпоширенішими способами шахрайств з пластиковими картками Приватбанку, описаними на сайтах Інтернету.

Перш ніж застосувати свої хитрощі, шахраям спочатку потрібно приспати пильність майбутнього потерпілого. І часто їм вдається це зробити, запропонувавши жертві вчинити певні дії для досягнення потрібного результату. Найчастіше зустрічаються такі ситуації.

Найпоширеніша «наживка» — дзвінок за оголошенням. Шахраї телефонують людині, що розмістила оголошення про продаж чого-небудь на одному з популярних сайтів, і представляються покупцем. Правда, такий покупець майже ніколи не торгується і не визнає інших способів оплати, крім переказу на карту «Приватбанку». Продавців це часто насторожує, але ненадовго. Бажання продати товар якомога швидше, та ще й за вигідною ціною, переважує. Через деякий час жертві передзвонює вже другий з шахраїв і представляється співробітником банку. Нібито з переказом виникли якісь проблеми і потрібно уточнити дані одержувача. Мета всієї афери — дізнатися персональну інформацію, необхідну для переказу або зняття грошей з його карти одним з декількох способів (про які мова піде далі).

Другий спосіб «підкотити» до майбутньої жертви ще простіший за перший. Власнику карти відразу телефонують нібито з банку, повідомляючи, що на його ім'я надійшов переказ. Таким способом можна «зачепити» навіть того власника картки, який нічого не продає. Особливо часто на такий прийом попадаються власники соціальних карток — пенсіонери, молоді мами.

Ще один поширений прийом шахраїв розрахований на власників кредитних карт. Представившись співробітником банку, шахрай пропонує по телефону збільшити кредитний ліміт по карті. І нібито для цього — знову-таки випитує особисті дані власника картки.

Ще один спосіб нерідко поєднується з одним з уже названих, але може використовуватися і самостійно. Липовий «співробітник банку» повідомляє власника карти, що йому потрібно замінити пін-код, і для цього просить назвати дані карти.

Зустрічаються і більш оригінальні способи. Наприклад, в «приціл» шахраїв можуть потрапляти люди, які шукають роботу, зокрема, віддалену через відповідні сайти. Після дзвінка «менеджера» з потенційною жертвою зв'язується «бухгалтер», який випитує дані карти нібито для зарахування зарплати, оформлення паливної картки тощо.

Коли власник карти вже досить залучений в певну «історію», розказану шахраями, вони переходять до технічного виконання викрадення грошей.

Отже, щоб повністю убезпечити себе від шахраїв, необхідно дотримуватися простих правил особистої фінансової безпеки:

Зберігайте ПІН-код, логін і пароль від Приват24 в недоступному для сторонніх людей місці і нікому їх не називайте. (Ніколи не записуйте ПІН-код на пластиковій картці!).

Ніколи не просіть незнайомих людей допомогти вам скористатися пластиковою карткою.

Ніколи не надавайте інформацію про свої картки третім особам, навіть якщо вони звертаються до вас нібито від імені банку.

Будьте пильні, якщо вам приходять SMS невідомого авторства з проханням відправити отриманий код або дивний набір команд на інший номер.

При оплаті покупок в Інтернеті будьте обережні і не розголошуйте особисті дані. (Якщо ви часто здійснюєте купівлі в мережі Інтернет, відкрийте спеціальну Iнтернет-картку).

Для гарантованого отримання вподобаних товарів через торгові сайти не надавайте ніякої інформації про картковий рахунок, окрім номера картки, імені та прізвища, а ще краще користуйтеся таким видом платежу як «післяоплата», це дасть змогу отримати і оглянути товар, а потім заплатити гроші.
Категорія: Офіційно | Додав: novadoba (02.07.2015) | Автор: Сергій ГУСЕНКО
Переглядів: 335 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz