Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 19.04.2024, 12:59

Головна » Статті » Офіційно

День Незалежності України – найбільше національне свято нашої Вітчизни.


24 серпня 1991 року – дата, яка навіки вписана в історію українського народу, яка ознаменувала відродження суверенної держави. В цей день Верховною Радою України була проголошена незалежність України шляхом прийняття відповідного документа – Акта проголошення незалежності України. Цей акт майже одноголосно було схвалено Українським народом на першому всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. У січні 1992 року, коли почала роботу чергова сесія Верховної Ради, синьо-жовтий прапор був затверджений як Державний прапор України. У лютому парламент затвердив тризуб як малий герб України.
За формою державного (політичного) режиму Україна є демократичною державою. Конституційний лад України ґрунтується на принципі прав і свобод людини і громадянина. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
Отже, державна влада в Україні здійснюється на демократичних засадах, що є конституційною гарантією демократичного режиму.
Основні засади нашого державного устрою закріплені в статті 1 Конституції України, де “Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава”. “Суверенітет України поширюється на всю її територію. Україна в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканою”, - проголошує друга стаття Основного закону. З цих двох найважливіших статей і починається Конституція нашої держави.
Для нас, українців, День Незалежності – не просто велике свято, а символ буття вільного і незалежного духу нашого народу. З того історичного дня, коли Україна була проголошена незалежною демократичною державою минуло 22 роки. Цей день поклав початок реформуванню державного устрою, громадсько-політичного та соціально-економічного життя України.
Сьогодні ми подумки сягаємо тих вікових глибин, коли наші предки плекали паростки своєї державності, прагнули бути повноправними господарями у власному домі. Звісно, непросто зараз уявити собі ті часи розквіту Київської Русі, поділу її на самостійні князівства й формування Волинсько-Галицької держави, визвольної війни проти шляхетської Польщі під проводом Богдана Хмельницького, політичної автономії українських земель, а також недовгого існування УНР.
Відзначаючи День незалежності України, необхідно наголосити: сучасним і майбутнім поколінням належить завершити те, за що боролися кращі представники українського народу. Ця висока мета має дати усім сил і натхнення.
А сьогодні ми однозначно стверджуємо, що в нас є Україна – суверенна, незалежна європейська держава, є вільний український народ, який будує свою долю в умовах свободи.
З нагоди свята бажаю всім благополуччя, добра, великих успіхів в усіх Ваших справах і починаннях в ім’я розквіту нашої держави.
Роман Давидюк,
начальник Маневицького
районного управління юстиції.
Категорія: Офіційно | Додав: novadoba (23.08.2013) | Автор: Роман Давидюк
Переглядів: 554 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz