Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 199
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 26.04.2018, 23:52

Головна » Статті » Офіційно

Депутати одноголосні: ДП «Волиньторф» повинно залишитись у державній власності
30 липня відбулась сесія районної ради. Перед початком пленарного засідання депутати озвучили запити та запитання. Вони стосувались нестабільної подачі електроенергії у с. Колодії, вуличного освітлення у Колодіях та Вовчицьку (депутат Роман Ващук), будівництва школи у с. Лишнівка (Марія Якимчук), якості зв’язку «Київстар» у цьому ж селі (Микола Мельник), погіршення умов праці працівників поштового відділення у с. Рудники в зв’язку із переходом в інше приміщення (Віктор Грицюк), винищення риби в річці Стоході електровудками (Олександр Шкода) та інших питань.
Депутати заслухали та обговорили інформації заступника прокурора району Марти Дуднік щодо стану законності, заходів щодо її зміцнення та результатів діяльності прокуратури в районі в І півріччі ц.р., т.в.о. начальника райвідділу міліції Василя Майданюка щодо стану боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності Маневицького РВ УМВС України у Волинській області за цей період, начальника відділу містобудування, архітектури ЖКГ та будівництва РДА Сергія Товпаша щодо підготовки підприємств, установ і організацій до роботи в осінньо-зимовий період 2015-2016 років.
Були затверджені план роботи райради на ІІ півріччя ц.р., районна Програма підтримки демобілізованих учасників АТО та членів їх сімей на 2015 рік, список народних засідателів Маневицького районного суду, районна цільова програма «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІІ» на 2015 рік.
На сесійному засіданні прийняті звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабміну України щодо врегулювання на законодавчому рівні питання видобутку бурштину, звернення до Верховної ради України, Кабміну України, Волинської обласної ради та облдержадміністрації щодо залишення ДП «Волиньторф» у державній власності.
Одноголосному прийняттю останнього звернення передували виступ директора ТБЗ «Сойне» Володимира Щербачука та емоційне обговорення депутатами цього питання. Володимир Степанович, детально роз’яснив необхідність прийняття цього звернення. Постановою Кабміну України 12.05.2015 р. №171 «Про проведення прозорої та конкурентної приватизації» пропонується державні підприємства «Укрторфу», до складу якого і входить ДП «Волиньторф», виставити на приватизацію. У Верховній Раді має розглядатись законопроект згідно з яким серед підприємств, що підлягають виключенню із переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, і ДП «Волиньторф». Це викликає подив, адже підприємство не є збитковим. Володимир Щербачук ознайомив присутніх із станом справ на держпідприємстві, де працює 410 чоловік.
Спостерігається ріст об’єму виробленої продукції - у 2011 р. вироблено на суму 44,014 млн. грн., 2012 р. – 47, 132 млн. грн., 2013 р. – 60,707 млн. грн., 2014 р. 61, 604 млн. грн., 6 місяців 2015 р. - 31,602 млн. грн. Середня заробітна плата із 3403 грн. у 2011 році зросла до 4 615 грн. в період за 6 міс. 2015 р., отриманий прибуток – із 2,502 млн. грн. у 2011 р. до 4,135 млн. грн. за 6 місяців ц.р.,суми виплачених податків і зборів до бюджетів усіх рівнів – з 5,152 млн. грн. у 2011 р. до у 2014 р. 8,344 млн. грн., у 2014 р. 4,694 млн. грн. за 6 міс. ц.р.
Озвучив Володимир Щербачук і таку проблему, як виділення підприємству земель площею 205 га під заготівлю торфу, адже нині забезпеченість виробничими ділянками під видобуток торфосировини становить 50% від потреби. Проблема ця, за словами директора, вирішується ось вже 6 років і нині підготовлений проект відводу проходить по другому колу, наразі чекаючи підпису очільника виконавчої влади області.
Було висловлене і здивування з приводу створення головою облдержадміністрації робочої групи із вивчення стану справ на ДП «Волиньторф», адже підприємство завжди працювало чесно і прозоро. Володимир Щербачук та виступаючі згодом депутати закликали районну та обласну виконавчу владу сприяти вирішенню проблем державного підприємства, зокрема виділення площ для торфорозробок. Відсутність сировини неминуче призведе до зупинки безперервного цілодобового виробництва торф’яного палива, скорочення робочих місць, спричинить негативні зміни у фінансовому середовищі, що матиме вкрай негативні наслідки для регіону та його населення, створить підстави для виведення підприємства з державної власності.
Слово мав і голова РДА Андрій Линдюк, який дав роз’яснення щодо створення робочої групи, відповів на запитання депутатів. Він озвучив свою позицію щодо ДП «Волиньторф»: підприємство повинно залишитися в державній власності.
Виступаючі депутати одностайно підтримали Володимира Щербачука, переймаючись подальшою долею підприємства та необхідністю якнайшвидшого виділення площ для торфорозробок.
На сесійному засіданні було підтримано звернення депутатів Луцької , Володимир-Волинської районних рад до Президента України, Генерального прокурора України (володимир-волинців і до місцевого міського суду) щодо зняття обвинувачення про дезертирство бійців 51-ої ОМБР.
Щодо звернення Луцьких міської та районної рад (що в свою чергу підтримані Волинською обласною радою) до православних прихожан УПЦ, яка є частиною Російської (Русской) Православної Церкви, то воно не було підтримане більшістю депутатів.
На сесії розглянуто і ряд інших звернень, по яких прийнято відповідні рішення.
Категорія: Офіційно | Додав: novadoba (11.08.2015) | Автор: Олена БИЧКОВА
Переглядів: 92 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz