Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 28.03.2024, 23:39

Головна » Статті » Офіційно

Діти повинні навчатись в сучасній школі
На черговій зустрічі голови райдержадміністрації Андрія Линдюка з місцевими журналістами йшлося про оптимізацію шкіл. Це питання є актуальним і для нашого району, адже маємо школи, де учнів можна порахувати по пальцям навіть однієї руки. Долею цих закладів переймаються і батьки школярів, і працівники навчальних закладів. Тож очільник виконавчої влади району виклав свою думку.
- Коли починаю говорити на цю тему, - каже Андрій Линдюк, - то відразу ж чую: «Ми захищаємо свою школу». А як щодо захисту самих дітей, їхнього майбутнього? Чи краще дитині вчитися в школі, де немає спортзалу, комп’ютера, наочного обладнання? Батьки нарікають, що доводиться в цей і так скрутний час оплачувати здобуття вищої освіти на платній формі навчання. То чому ж не хочуть подбати про те, щоб дитина здобула якісні знання у сучасній школі, змогла успішно здати ЗНО і навчатись безкоштовно?
Потрібно не забувати, що бажаючи змінити життя, слід мінятись самим. З приводу оптимізації шкіл багато дискусій. Проте, коли я запитав в одного з опонентів із обласного центру чи хоче він, аби його дитина навчалась в школі де немає навіть комп’ютера, Інтернету, то у відповідь почув «ні». Діти повинні вчитись в сучасних школах з комп’ютерними класами з міцною матеріально-технічною базою, а не в старій селянській хаті.
А чи можна створити профільні класи маючи, десять старшокласників? Як їм розвинути свої здібності, адже потрібно хоча б два класи, аби визначитись із напрямком профільного навчання – математичним, гуманітарним чи вивченням іноземних мов. Звісно, для цього необхідно створити всі умови для підвезення учнів, відремонтувати ті ж самі дороги.
Оптимізація нині на часі, адже з 2001 року у нас в районі зменшилась кількість учнів на дві тисячі, зменшилась наповнюваність класів, мережа шкіл нині не відповідає кількості учнів.
Як повідомив Андрій Олександрович, в області діятиме державний пілотний проект «Школа майбутнього». Проект визначає перспективи розвитку освітньої галузі, в основу покладені державні стратегії та основні напрямки розвитку освіти, зокрема рівний доступ до якісної освіти. За державні кошти планується реконструкція та переоснащення шкіл, аби створення всіх умов для всебічного розвитку дитини, запровадження інноваційних педагогічних технологій. Школа майбутнього – це своєрідний етап організації навчально-виховного процесу в загальноосвітньому навчальному закладі нового типу. Заклади освіти потребують модернізації, адже учні потребують нових знань та умінь. Наразі по районах обрано по одній школі для пілотного проекту. На Маневиччині це Троянівська ЗОШ, яка є опорною в Троянівському освітньому окрузі. Не будуть забуті й інші школи. З районного бюджету планується щороку виділяти на декілька шкіл значні суми для їх модернізації.
Питання оптимізації шкіл не означає рубати з плеча, не вияснивши всі за і проти. Тому, як повідомив Андрій Линдюк, плануються зустрічі з батьками, вчительськими колективами.
Під час розмови йшлося і про виплату надбавки за престижність педагогічним працівникам шкіл.
- Я глибоко поважаю працю педагогів, вважаю, що вона повинна достойно оплачуватись, - відзначив Андрій Олександрович. – На жаль, зменшення розміру надбавки за престижність праці є вимушеним кроком. Не знаю чому озвучилась недостовірна інформація щодо збільшення цьогорічної освітньої субвенції. Всі, хто має доступ до Інтернету, може пересвідчитись, переглянувши державний бюджет, що на 2016 рік районний бюджет отримав 91 млн. 970 тис. грн. освітньої субвенції, у 2015 р. це сума складала 94 млн. 121 тис. грн. При цьому на заробітну плату вчителям району буде витрачено 85,8 млн. грн. (у 2015 році 83,7 млн. грн.). Хоча і не на багато - 30%, та зросли посадові оклади вчителям. Звісно, я розумію, що це зовсім не перекриває ріст цін, незначно збільшує купівельну спроможність. Оплата за престижність праці залежить від фонду заробітної плати, вона не є обов’язковим платежом і виплачується повністю, якщо є можливість. Слід врахувати, що освітня субвенція розрахована і на утримання шків, а це шкільні автобуси, опалення, покращення матеріально-технічної бази тощо.
Йшлося і про харчування школярів. Вирішене вже питання харчування учнів 1-4 класів «чистої» зони. Нині відділом освіти райдержадміністрації розроблена відповідна програма, з районного бюджету планується виділити близько 750 тис. грн., аби з березня розпочати харчувати учнів чистої зони.
На жаль, залишається невирішеним питання харчування школярів чорнобильської зони. Є проект постанови Кабміну щодо проведення тендерів на проведення харчування учнів не в областях, а на місцях. Проте, це лише проект, в якому не прописана процедура проведення тендерів. Отож до вирішення цього питання кожен навчальний заклад самостійно вирішуватиме як проводитиме харчування, при цьому кошти будуть повертатись батькам.
Категорія: Офіційно | Додав: novadoba (10.02.2016) | Автор: Олена БИЧКОВА
Переглядів: 414 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz