Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 26.04.2024, 22:35

Головна » Статті » Офіційно

Допоможемо рибі вижити взимку
Нині на водоймах Маневицького району ускладнюється ситуація щодо місту атмосферного кисню у воді. Пов’язано це із снігопадами та морозами, погіршують ситуацію також відлиги, через які крига стає крихкою та непрозорою. Риба скупчується в ополонках, жадібно хапаючи ротом повітря, оскільки льодовий покрив унеможливлює насичення води киснем. Якщо є така можливість, вона намагається покинути заморну водойму – рухається до рік чи потічків, що впадають у став чи водосховище, піднімається до ополонок. Певною мірою рибі надають допомогу рибалки. Вони роблять лунки й водночас допомагають мешканцям озер та річок отримувати повітря. Передвісниками замору є жуки-плавунця та інші комахи, які збираються в ополонках. Найбільш чутливі до нестачі кисню йорж, судак, окунь.
Звертаємось до всіх користувачів водойм (громадських організацій, сільських, селищних та міських рад, на території яких є водойми, орендарів земель водного фонду) з проханням приділити увагу їх стану, щоб не допустити замору риби. Адже, найбільша загроза чатує на початку весни, коли найінтенсивніше відбувається процес гниття водоростей і для стабілізації хімічних процесів та нормального дихання риби конче потрібен кисень. Ознаки замору, які б мали насторожити користувачів, це неприємний запах від води, поява біля ополонок дрібних водних жучків і малої та снулої риби.
Основні заходи, що допоможуть поліпшити кисневий режим і запобігти заморам, – прорубування ополонок, виставляння рослинних сніпків, збільшення проточності водойм, штучна аерація. Ополонки роблять ближче до берегів. Кажуть, що ймовірність замерзання серед плеса водойми є вищою, ніж біля берега. До того ж поряд очерет, рогіз, трава. А це основний елемент при підготовці ополонки. Будь-який пористий матеріал може пропускати повітря навіть тоді, коли лунка замерзне. Об’єднаймо наші зусилля та ресурси заради порятунку природи!
Категорія: Офіційно | Додав: novadoba (02.02.2016) | Автор: Леонід Поліщук
Переглядів: 407 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz