Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 24.04.2024, 05:44

Головна » Статті » Офіційно

Маневицький краєзнавчий музей вдесяте провів Міжнародну історико-краєзнавчу конференцію


«Минуле і сучасне Волині. З історії єврейської громади Волині». Під такою назвою 21-22 серпня проходила Міжнародна наукова історико-краєзнавча конференція в Маневичах.

Урочисте відкриття конференції відбулося перед краєзнавчим музеєм, після чого директор музею та ініціатор проведення конференції Петро Хомич запросив присутніх гостей на урочисте пленарне засідання.

 Особливістю події стала участь у заході американської делегації, яку очолив Джойл Сузел із Денвера, у складі дослідників і науковців по Голокосту та представників трьох поколінь євреїв українських нащадків, серед яких 88-річний Гаррі Кемел, який проживав у Маневичах в довоєнний період.



Зі сторони волинян в урочистому пленарному засіданні взяли участь голова Маневицької райради Петро Зінчук, перший заступник голови райдержадміністрації Анатолій Артишук, заступник начальника управління  культури Волинської облдержадміністрації Валерій Дмитрук, голова комісії Волинської обласної ради з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій Микола Давидюк, професор кафедри археології давньої та середньовічної історії України Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки, голова Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Геннадій Бондаренко, директор Волинського краєзнавчого музею, старший викладач кафедри документознавства і музейної справи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Силюк, виконавчий директор Волинської релігійної громади прогресивного іудаїзму Сергій Швардовський, представники ЗМІ Волині та інші.


Протягом двох днів історики та науковці, спілкуючись між собою, намагались дізнатись більше правдивої інформації про події минувшини та вивчали питання Голокосту Другої світової війни в історії України, історії єврейського населення Волині, історичних постатей та дослідників Голокосту на Волині, увічнення пам’яті жертв Голокосту на Волині, Волинь та Волинське Полісся в роки Другої світової війни, загальні проблем історичного краєзнавства і волинезнавства.

Про життя тогочасного єврейського населення у Маневичах розповів уродженець м. Рожище Гаррі Кемел, який прибув на Україну після 72 років перебування в США. Він також в деталях повідав власну біографію життя в Маневичах до 26 червня 1941 року. Саме тоді він востаннє бачив свою родину. «Рабі Гордону, єврейському духовному лідерові Маневич, дали всього 5 хвилин, щоб поговорити із засудженими євреями 9 вересня 1942 року перед розстрілом. Серед них була моя сім’я і Джойла. Ми відвідаємо масову могилу, щоб засвідчити повагу до цих невинних людей і дітей також. Вони не вчинили жодного злочину. Їх життя були обірвані тільки тому, що вони були євреями… Я гордий, що служив у Червоній Армії і радий, що мав привілей і можливість воювати з нацистами і звільнити район Рожища. Мені підстрелили ногу і я кульгаю до сьогодні», - розповів Гаррі Кемел.

 


Згідно із програмою перебування американської делегації на Маневиччині було презентовано пішохідний туристично-екскурсійний маршрут по Маневичам з відвідуванням об’єктів культурної спадщини, відвідані пам’ятки історії та місць масових розстрілів євреїв і мирних жителів на Маневиччині, проведено тематичний вечір в Маневицькому краєзнавчому музеї «Євреї Волині: як вони жили, як вони вмирали, як вони виживали». Було проведено мітинг-реквієм по вшануванню жертв «Маневицької трагедії 1942 року», організовано зустріч трьох єврейських поколінь з жителями Маневиччини, презентовано виставку американської делегації та з фондів Маневицького краєзнавчого музею «Злочин без строку… Це не повинно ніколи повторитись!..», «Ісаак Гнатюк – Праведник народів світу», презентовано видання «Холокост в Україні» автора Венді Ловера та «Холокост, Релігія, Філософія і наслідки» Джона Рота та Майкла Беренбаума, спеціально переведених на українську мову. Також учасники делегації взяли участь у відзначенні 22-річниці річниці Незалежності України в Маневичах.

Категорія: Офіційно | Додав: novadoba (10.09.2013) | Автор: Сергій ГУСЕНКО
Переглядів: 668 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz