Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 199
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 26.04.2018, 23:46

Головна » Статті » Офіційно

Проблеми та перспективи розвитку туризму в районі

Туризм на Маневичччині – це сказано, можливо, надто претензійно, адже Маневицький район ніколи не стане Карпатами чи озером Світязь, куди в сезон приїжджає дуже багато відпочиваючих. Та все ж таки в нас є багато не менш цікавих об’єктів та місць активного відпочинку. Це і Черемський природний заповідник, пам’ятки сакральної архітектури: Свято-Преображенський храм 1600 року, Свято-Михайлівський храм, Свято-Хресто-Воздвиженський собор, римо-католицький костел в смт Маневичі, села з багатою віковою історією Четвертня, Карасин, Старий Чорторийськ, краєзнавчий музей та музей театру. Численні озера: Тросне, Засвинське, Глибоке, Біле та інші - нічим не гірші по якості води від Шацьких озер.
Туристична галузь в районі тільки починає розвиватись, та все ж таки певні напрацювання є. За допомогою реклами туристичних об’єктів проводиться робота зі створення позитивного іміджу району. На сайті manevychi-tourism.com.ua розміщена інформація про об’єкти туризму, туристичні маршрути, народні аматорські колективи, які діють в районі , новини в галузі культури та туризму. В цьому році розроблені та виготовлені матеріалу для заміни туристичного біг-борду при в’їзді в смт Маневичі. Новий біг-борд з назвою «Маневиччина – край туризму» включає в себе карту району та основні туристичні об’єкти краю. Встановленні два туристичні бігборди на міжнародній трасі Київ –Варшава. Відділом культури і туризму розроблений новий туристичний маршрут «Мандрівка Поліссям, де Стохід і пісня», який охоплює Троянівку, Черськ, урочище Рись, урочище Красні Мости, урочище Пристань, Бережницю, Малий Обзир, Нову Руду, Градиськ, озеро Засвинське і включає в себе різні види туризму: водний, сільський, етнічний та автомобільний. Відкриття маршруту відбулося в серпні ц.р. Багато особистих зусиль до цього докладено Троянівським сільським головою Миколою Ясюком. Вийшов з друку буклет з одноіменною назвою. Кожен з місцевих жителів та приїжджих туристів має можливість вирушити в мандрівку Маневицьким краєм. З питань організації подорожі звертатись за телефоном 096-8719578.
Однією з недалеких перспектив є розвиток сільського туризму, який вже започатковано в нашому районі. Приймають на відпочинок дві гостинні садиби - «Ведмедкове» в Черську та «Куточок друзів» в Градиську. Несміливі кроки в сільському туризмі пов’язані з необізнаністю ведення цієї справи та незнанням законодавства. Сільський туризм – це форма відпочинку в сільській місцевості в приватній садибі господарів, які надають власне житло та забезпечують продуктами харчування , виробленими у особистому селянському господарстві. Цим видом діяльності можуть займатися всі бажаючі громадяни, які мають у своєму володінні житлові площі, придатні для короткочасного розміщення, та забезпечують харчування гостей туристів. Найбільші перспективи ними є населені пункти, які знаходяться поблизу цікавих об’єктів туризму озер та річок, як-от: Карасин, Городок, Градиськ, Лишнівка, Троянівка, Черськ, Бережниця, Семки, Куликовичі, Комарово, Старий Чорторийськ. Більш детальну інформацію щодо організації сільського туризму, можна знайти на сайті manevychi-tourism.com.ua.
Аналізуючи стан розвитку туризму в районі, варто згадати про дитячий туризм. Вже багато років достойно представляє Маневицький район на обласному рівні збірна команда юних туристів, незмінними тренерами якої є вчитель Розничівської школи Віктор Федорчук, вчитель Чорнижівськоїї школи Петро Ковальчук, вчитель Старосільської школи Василь Ткаченко. В цьому році район зайняв перше командне місце в обласному чемпіонаті на кращу туристичну подорож (керівники - Ковальчук П.,Ясюк М., Зінчук В.,Федорчук В., Ткаченко В., Бондар Р.). Перше місце в заочній історично-географічній експедиції «Історія міст і сіл Волині» зайняли вихованці ЦТДЮ, учні Чорнижівської школи, третє місце в обласному кубку серед юніорів - команда гуртківців Колківської школи-ліцею. Цьогоріч в районних змаганнях зі спортивного орієнтування взяли участь 47 команд з 35 шкіл , та 47 команд з 42 шкіл району – в районному туристичному зльоті. Проводяться екскурсії та подорожі для дітей, зокрема одна із останніх подорожей була організована для учнів Розничівської школи, які знаходяться на індивідуальному навчанні вчителем, за маршрутом Розничі-Дубно-Підгірці-Олеськ –Трускавець –Східниця Віктором Федорчуком.
Негативно впливають на розвиток туристичної галузі в районі недостатньо розвинута туристична інфраструктура. У числі закладів, що надають послуги з проживання, лише готель «Оскар» в райцентрі, Центр діалогу Костюхнівка. Біля більшості озер відсутній туристичний сервіс, за винятком хіба що озера Тросне , яке має вигідне географічне положення. Тут є місця для наметового містечка, декілька баз відпочинку, але вони знаходяться в не досить привабливому вигляді і потребують значних капіталовкладень.
Туристична галузь зможе розвиватись тільки за умов покращення туристичної інфраструктури, створення професійного центру туризму , який буде надавати послуги з організації екскурсій, подорожей , прокату туристичного спорядження, організації сільського туризму.
Категорія: Офіційно | Додав: novadoba (29.09.2015) | Автор: Світлана Миронюк
Переглядів: 85 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz