Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 25.04.2024, 10:01

Головна » Статті » Офіційно

Продовжує справу своїх батьків

Для багатьох пересічних громадян робота лісівників практично не помітна. Декому навіть здається що ліс росте сам по собі. Але ж так не буває! Всі наші ліси – рукотворні і доглядають за ними справжні фахівці своєї справи, як-то майстер лісу Городоцького лісництва ДП «Городоцьке лісове господарство» Олександр Мороз.
Вперше познайомився із лісом Олександр робив разом із своїм нині покійним батьком - Володимиром Андрійовичем, майстром лісу, згодом лісничим Городоцького лісництва, інженером по заготівлях держлісгоспу. Прищеплювала любов до лісу і мама Надія Ананівна, яка завершила кар’єру в Городоцькому держлісгоспі інженером по реалізації. Однак осілому способу життя молодої сім’ї лісівників передувало спільне навчання батьків з різницею в один курс у Львівському лісотехнічному інституті, а потім робота у Львівській експедиції, під час якої подружня пара об’їздила чи не весь Радянський Союз, проводячи таксацію лісу. У цей час маленький Олександр проживав то в баби Ніни в Турійську, де і народився, то в баби Віри в с. Раймісто Рожищенського району. Коли ж старший на рік брат Андрій мав йти в перший клас, тоді і постало питання батькам знайти роботу на одному місці.
Після закінчення школи у Городку, Олександр Мороз вступив у Шацький лісовий технікум, це було його бажанням, оскільки, приміром, старший брат пішов торувати медичну стежку. Через чотири роки навчання Олександр працевлаштувався у Городоцькому держлісгоспі на посаду лісоруба, оскільки вільних вакансій майстра лісу не було. Та вже восени 1998 року, після служби в армії, приступив до виконання обов’язків майстра лісу Городоцького лісництва. Через рік створив власну сім’ю. Нині із дружиною Наталією проживають у власному будинку в Прилісному, мають двох синів-підлітків – Мирослава та Вікторію та маленьку трирічну доньку Олександру.
- Відразу, як прийшов на роботу, заробітну плату бувало затримували, або ж виплачували різними товарами, - пригадує Олександр Володимирович, - нині ж зарплата виплачується стабільно два рази в місяць, в тому числі є виплати за вислугу років, премії за виконання планів роботи. Тож, аби отримувати гідне грошове забезпечення, залишається лише сумлінно працювати і виконувати доведенні завдання.
Колектив Городоцького лісництва, яке очолює Сергій Мишковець, не змінювався досить тривалий час, що говорить про стабільну та плідну роботу, в тому числі і майстрів лісу. Площа обходу №3 Городоцького лісництва, де порядкує Олександр Мороз, становить 1039 гектарів. Це середній по величині обхід у лісництві. Тут переважають хвойні ліси. Чимало часу приділяє лісівник охороні земельних насаджень, в тому числі й від візитів «червоного півня».
- Оскільки на території обходу є ягідники, грибні місця, а також два озера Глинське і Запрудське, то в лісі періодично буває досить людно, а це нерідко спричиняє виникнення лісових пожеж, хоча, на щастя, великих займань у цьому році на моїй дільниці не було. Маленькі осередки пожеж намагаємося приборкувати своїми силами. - говорить лісівник. – Тож, аби запобігти таким явищам, доводиться виявляти і карати порушників. В цьому році мною, зокрема, було складено два протоколи про порушення пожежної безпеки.
На роботу майстер лісу їздить мотоциклом «Мінськ», адже обійти таку територію важко. Допомагає охороні лісу і, фактично закрита територія обходу, до якого веде лише одна дорога. Тож ніякий вантажний автомобіль не проїде не поміченим. Та, незважаючи на це, хоч і не часто, та все ж Олександру Володимировичу доводиться виявляти сліди самовільних рубок. Одного такого крадія лісу цьогоріч було спіймано на гарячому, складено протокол.
- Загалом же, окрім охорони насаджень, на майстра лісу покладено ще чимало обов’язків, - продовжує мій співрозмовник. – Весною йде посадка лісових культур. В цьому році висаджені саджанці сосни і берези на площі 4,9 га, проведено догляд за лісовими культурами на території 9,9 га, рубки догляду на площі 6,5 га. Ще проводиться робота по виявленню осередків шкідників лісу, роз’яснювальна робота з населенням, встановлення шлагбаумів, аншлагів на протипожежну тематику. Від рубок головного користування, до якої залучається штатна лісорубна бригада лісництва у кількості чотирьох чоловік, цьогоріч отримано 589 м куб. деревини, від рубок догляду - 194 м куб.
За сумлінну працю майстер лісу неодноразово нагороджувався грамотами. Однак вважає це не головним, оскільки головною для нього нагородою є можливість приносити користь і лісу, і людям. А робота подобається ще й тим, що постійно працює на свіжому повітрі, де часом трапляються цікаві зустрічі. Однієї весни, під час роботи у лісовому розсаднику на території свого обходу, зустрівся із сім’єю лосів - двома дорослими особинами і лосеням, які за два десятки метрів неквапливо поїдали молоді бруньки. Присівши навколішки, спостерігав за ними. Коли ж був помічений, тварини, подивившись на нього, неспішно пішли собі геть.
Як депутат сільської ради останнього скликання, пан Олександр намагався вирішувати наболілі проблеми своїх виборців. Впевнений, що спільно можна вирішити будь-які проблеми.
Вільний час пан Олександр нерідко також проводить у своєму обході, щоправда, під час збирання ягід чи грибів (має свої місця), або рибалить на одному із озер. Часто із собою бере старшого сина Мирослава. Хто знає, можливо саме він продовжить династію лісівників.
Категорія: Офіційно | Додав: novadoba (22.09.2015) | Автор: Сергій Гусенко
Переглядів: 323 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz