Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 19.04.2024, 07:35

Головна » Статті » Офіційно

Роздуми з приводу реформ, які проводяться для того, щоб полегшити життя людей

Прочитавши в «Новій добі» про реформи, направлені на покращення життя людей, до глибини душі стурбований і просто не можу не озвучити свої роздуми про хід так званих «реформ».
Я депутат, голова постійної комісії з питань промисловості, транспорту, зв’язку, будівництва, ЖКГ та розвитку підприємництва районної ради чотирьох скликань. 35 років працюю в торфяній галузі на керівних посадах, із них 22 роки директором Маневицького торфозаводу. Маючи такий немалий стаж та досвід роботи, не можу зрозуміти, чому нова влада в районі на чолі з головою райдержадміністрації Линдюком А.О. не хоче визнати все те хороше, що робилось в районі до них, рахуватись з думкою старших керівників району ( маю на увазі по віку), з рештою з депутатським корпусом для прийняття тих чи інших важливих для району рішень.

По-перше, складається таке враження , що всі роки незалежної України в районі не будувались дороги, школи, дитячі садочки, не виділялись кошти по 30 кілометровій зоні для ремонту доріг, освітлення населених пунктів і таке інше.

З приходом нової влади ніби ожила лісова галузь, яка в рази збільшила об’єми виробництва. А до цього що вона не працювала? Тоді розкажіть людям, за рахунок чого в рази збільшились об’єми виробництва? Правда, нічого не сказано, і, напевне, свідомо, про роботу торфобрикетних заводів, які також за час Вашого керівництва, Андрію Олександровичу, наростили об’єми виробництва.
Не хочу судити, які реформи сьогодні проходять в сільському господарстві в плані ефективного використання землі, в освіті, медицині, культурі – хай цьому дадуть оцінку спеціалісти тих галузей , а от про хід реформ в економіці району, зокрема, в торфовій галузі хочу поділитись .

Торфяна галузь району, яка сьогодні складає біля 60 % в загальному об’ємі торфовиробництва України, галузь досить специфічна. Специфічна тому, що напряму залежить від кліматичних умов, і від того, що вироблені виробничі площі під видобуток торфу потрібно замінювати попередньо підготовленими новими. Для прикладу скажу, з 1 га торфяної площі добувається від 500 до 600 тонн торфу в сезон добування і при цьому знімається до 25 см торфового покриву.

При річній програмі заготівлі 200 тисяч тонн фрезерного паливного
торфу забезпеченість виробничими площами для підприємства «Волиньторф» повинна бути не менше 400 га, і це площ сугубо під видобуток торфу.

При середній глибині залягання торфу до 1,5 м ці площі вибувають протягом 5-6 років, які потім потрібно замінювати новими.

Протягом останніх п’яти років підприємство « Волиньторф» через різні бюрократичні перепони, через корупцію, яка процвітала і продовжує процвітати в державі, не може відвести нові виробничі площі, на які вже виготовлені проекти будівництва, проекти відводу, та пройдені відповідні експертизи. Строки відводу нових площ упущені, сьогодні підприємство працює на практично вироблених, а також повторно залучених під видобування уже в свій час вироблених площ.

Підприємство не тільки працює, а й навіть, нарощує об’єми виробництва, але це завдяки погоднім умовам , що склалися впродовж останніх років, але при тому, хочу наголосити , що ті площі торфовидобутку, які залишились, виробляються в два рази швидше і розраховувати в скорому часі на покращення якості продукції не доводиться.

З приходом нової влади в область, в район трудові колективи заводів сподівались на швидке вирішення цієї проблеми. Але не тут то було. В області хочуть бачити іншого власника, іншу форму власності. За останнім висловлюванням голови облдержадміністрації Гунчика В.П. - в комунальній власності. І доки підприємство «Волиньторф» не перейде в комунальну власність області, до тих пір він не підпише матеріали на погодження по відводу нових площ, які вже втретє чи вчетверте повертаються з Києва в область на погодження з новим губернатором. Шановний Володимире Петровичу! Колектив державного підприємства «Волиньторф» не проти перейти в комунальну форму власності, з надією, що таким чином уникне участі в приватизації, але це питання часу. Сьогодні діє Закон України , який чітко регламентує порядок передачі підприємств державної форми власності в комунальну.

Питання погодження і сприяння у відводі нових площ під видобуток торфу потрібно вирішувати вже зараз, поки підприємство працює і має можливість за власні кошти будувати ці площі, адже на будівництво 1 га нових площ потрібно близько 100 тисяч гривень. Якщо цього не зробити, підприємство зупинить роботу, тоді такі кошти потрібно буде шукати в місцевому бюджеті при умові переходу в обласну комунальну власність .
На останній сесії районної ради депутатами району прийнято звернення до Верховної Ради , Кабінету Міністрів, обласної ради, обласної державної адміністрації, щоб залишити підприємство «Волиньторф» у державній формі власності та посприяти у виділенні земель під торфовидобуток. На сесії обласної ради 14.08.2015 року таке звернення депутати обласної ради не підтримали, аргументуючи тим, що хочуть бачити підприємство в комунальній власності, хоча подібне звернення депутатами Волинської обласної ради вже приймались, виходячи з того, що для нормальної роботи підприємства потрібна державна підтримка.
Проходить час, змінюються керівники, а питання, яке вже п’ять років хвилює трудовий колектив, не вирішується, а навпаки ще більше ускладнюється.
Навіть при зміні форми власності в майбутньому питання відводу земель потрібно вирішувати сьогодні, бо процес будівництва тривалий, в середньому до трьох років, і трудомісткий, а зміна форми власності тягне за собою оформлення матеріалів правонаступництва, що керівництво області завжди при бажанні може тримати під контролем.
Зі слів голови районної державної адміністрації, керівництво ДП «ВОЛИНЬТОРФ» займається політикою, втягує в це колектив підприємства. Тому потрібно зробити кадрові зміни, тоді наладиться і стане на свої місця, хоча з цього приводу зовсім не прислуховується до думки колективу підприємства, який на всіх зустрічах відстоює свого керівника.
На закінчення хочу сказати: трудовий колектив підприємства «Волиньторф» та його керівництво не займаються ніякою політикою, ми хочемо тільки одного - впевненості в завтрашньому дні, а для цього підприємство повинно мати перспективу, яка заключається у вирішенні єдиного питання - відводу нових площ .
Хочу нагадати, що реформи робляться не у владних кабінетах, а їх роблять на робочих місцях конкретні люди, а у владних кабінетах повинні прийматись конкретні закони, розпорядження, за якими слід усім без винятку працювати.
Категорія: Офіційно | Додав: novadoba (01.09.2015) | Автор: Володимир Щербачук
Переглядів: 415 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz