Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 26.04.2024, 21:11

Головна » Статті » Офіційно

Школа має давати якісну освіту

28 серпня відбулася традиційна серпнева конференція працівників освіти району. Цьогоріч освітянську родину поповнило 25 молодих педагогів.
Учасники конференції хвилиною мовчання вшанували полеглих на Сході України земляків та тривалими щирими оплесками висловили свою вдячність колегам, які чесно виконавши свій громадянський обов’язок, повернулися до праці у рідні колективи – Анатолію Зінькову (ЗОШ І-ІІІ ст. с. Кукли), Андрію Сидоруку (відділ освіти РДА), Роману Лановому, Олегу Романіку (ДНЗ №4 смт Маневичі) та директорам-добровольцям, які на даний час зі зброєю в руках захищають Україну, - Анатолію Бричці (ЗОШ І-ІІ ст. с. Сторосілля) та Володимиру Савчуку (ЗОШ І-ІІ ст. с. Бережниця).
Із доповіддю «Про підсумки роботи установ та закладів освіти району в 2014-2015 навчальному році та основні завдання на 2015-2016 навчальний рік» виступив начальник відділу освіти РДА Олександр Гаврилюк.
Доповідач підкреслив, що законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» передбачена безперервність і наступність між усіма ланками освіти, визнана пріоритетна роль дошкільної освіти як обов’язкової первинної її складової та необхідність створення умов для її здобуття.
Сьогодні мережу дошкільної освіти району складає 24 дошкільні навчальні заклади (75 вікових груп) та 3 навчально-виховні комплекси. Варто відзначити щорічний стабільний ріст охоплення дітей дошкільною освітою за рахунок відкриття додаткових груп. Зокрема, у минулому навчальному році переведено на повний режим роботи дві групи в ДНЗ №4 смт Маневичі, у ДНЗ сіл Троянівка, Комарове, а також аналогічні групи дошкільних відділів у НВК «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний заклад» сіл Городок та Копилля. Нещодавно, 17 серпня, відкрилася група в ДНЗ с. Гораймівка. В стані завершення підготовка до відкриття ДНЗ в с. Старосілля.
У минулому навчальному році в закладах дошкільної освіти виховувались та навчались 1832 дітей (52% від загальної кількості дітей віком від 3 до 6 років). На обліку по влаштуванню в дитсадки у 2015 році перебуває 214 дітей віком від 2 до 5 років. Найбільша черга в селищі Маневичі.
У 2014-2015 навчальному році в районі працювало 60 загальноосвітніх навчальних закладів, здобували загальну середню освіту 7584 учнів.
Найменша наповнюваність в цьому році передбачається у ЗОШ І-ІІІ ст. с. Н.Руда, ЗОШ І-ІІ ст. сіл Новосілки, Градиськ, Козлиничі, Вовчицьк. Проблемними щодо кількості учнів є початкові школи, крім шкіл у селі Хряськ, Підцаревичі, Заріччя.
На даний час по всій країні ведеться робота щодо закриття або призупинення діяльності окремих загальноосвітніх шкіл І ступеня та реорганізації шкіл І-ІІ, І-ІІІ ст. Дані дії будуть можливими за умови отримання згоди громад. У протилежному випадку кошти для повноцінного фінансування таких шкіл доведеться вишукувати саме громаді.
Для підвезення учнів до навчальних закладів у районі прийнята та діє програма «Шкільний автобус». 10 шкільних автобусів підвозили 786 учнів, 59 учнів користувалися послугами рейсових автобусів. Всього на підвіз учнів в 2015 фінансовому році планується використати майже 1 мільйон гривень.
До закладів освіти доїжджають також 247 педагогічних працівників. З них 53 мали змогу добиратися шкільними автобусами. На жаль, в цьому фінансовому році вчителям не повертали коштів за доїзд. Тому по можливості робиться все, щоб учителі працювали за місцем проживання.

Про якість навчальної роботи найкраще свідчать результати державної підсумкової атестації, зовнішнього незалежного оцінювання, участі учнів у предметних олімпіадах, турнірах, конкурсах.
Цьогоріч високий та достатній рівень навчальних досягнень з української мови на ЗНО продемонстрували лише 26,2% учнів 11-го класу, початковий – 25,8%. З інших предметів показник високого та достатнього рівнів складає: з історії України (71%), біології (68,4%), математики (63,9%), української літератури (57,3%). Початковий рівень показали з української літератури 5,6%, з біології 4% з історії України 2,1 % учнів.
Як бачимо, результати не душе втішні. Особливо відчутним став вплив поєднання ДПА і ЗНО з української мови в 11 класі. Як наслідок з 50-ти претендентів отримав медалі 31 випускник, а з них замість золотої отримали срібну 15 випускників. А у 2015-2016 н.р. таке поєднання планується ще й для математики або історії на іноземної мови.
Вперше Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив рейтинг шкіл за результатами участі у зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови. Серед 7264 шкіл України школи нашого району посіли у рейтингу за найвищою позицією 1911 місце, за найнижчою – 6985 місце, що є маловтішним. Приємно, що високі результати ЗНО показали наші випускники з математики: учні Цмінівської ЗОШ І-ІІІ ст. Ірина Кононюк та Олексій Талах отримали 200 балів, Ольга Намуйлик – 198 балів, Наталія Дишко з Маневицької ЗОШ №1 - 200 балів.

Із 710 школярів – учасників районних олімпіад з базових дисциплін 285 стали переможцями. На обласному етапі учнівських олімпіад перемогу здобули 12 учнів, а учениця 11 класу ЗОШ І-ІІІ ст. №1 смт Маневичі Наталія Дишко представляла Волинь на Всеукраїнському рівні.
Непогані результати показали учасники МАН. На обласний конкурс було представлено 28 робіт, із них – 7 отримали призові місця. А команда учнів НВК «Колківської ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцею» виборола ІІІ місце а обласному турнірі юних релігіє знавців та філософів. В індивідуальному заліку Олександра Кайдик та Діана Шишолик представили команду від Волині та Тернопільщині, отримавши два ІІІ-х призових місця.
Ми гордимося своїми спортивними перемогами.
Команда району здобула друге місце у Міжнародному турнірі по футболу серед дітей 2003 року народження, який проходив у Республіці Білорусь. Маневицький район має перші місця в області в змаганнях зі спортивного орієнтування «Волинська осінь», в чемпіонаті Волинської області зі спортивних туристичних походів та в міжобласному турнірі з футзалу серед дівчат імені Євгена Бубнюка.
Команда району зайняла третє місце в обласних змаганнях з гандболу.
Збірна команда дівчат з футболу в чемпіонаті України посіла 7 місце. Легкоатлети району посіли 4 місце в області в міжобласному турнірі з легкої атлетики.
У ЗОШ району працює 352 гуртки різних напрямків, у них займається 6105 учнів (82%). При ЦТДЮ діяло 74 груп, якими було охоплено 1462 учні, що становить 29%, при ДЮСШ – 31 група, в яких займається 501 учень.
Метою сучасного виховного процесу є формування громадянина, патріота, духовно і морально зрілої особистості. На це орієнтує нас Концепція національно-патріотичного виховання, затверджена на засіданні колегії Міністерства освіти і науки України у березні цього року.
Протягом року в школах району проводились інформаційно-просвітницькі виховні заходи, присвячені героїчним подвигам українських воїнів в боротьбі за незалежність і територіальну цілісність України. В навчальних закладах встановлено 12 меморіальних дошок загиблим в зоні АТО випускникам цих шкіл. Учні брали активну участь в акціях «Лист солдату», «Бандероль на фронт», «Допоможи воїнам АТО» та інших. Особливо активними були школярі Рудниківської, Костюхнівської, Старосільської, Куклівської, Великояблуньківської, Маневицьких №1 та №2-гімназії, Колківської ЗОШ-ліцею.
Впродовж останніх трьох років в районі значно зросла злочинність неповнолітніх. Тому в 2015-2016 навчальному році керівникам навчальних закладів слід посилити контроль за відвідуванням школярами навчальних занять, здійснювати облік і контроль за поведінкою та навчанням неповнолітніх осіб, схильних до правопорушень.
У зв’язку з подальшим запровадженням нових державних стандартів освіти постає проблема забезпечення учнів підручниками. Оскільки держава фінансує друк підручників тільки для дітей пільгових категорій, то для повного забезпечення учнів необхідно вишукувати кошти з інших джерел або батьківську плату. В цьому році половину витрат на придбання підручників для 4і7 класів бере на себе державний бюджет, а для фінансування іншої половини з місцевого бюджету потрібно виділити 396 тисяч 570 гривень.
При аналізі кадрового забезпечення шкіл району, відмічено відчутне перенасичення вчителями початкових класів. Не заповненими залишається вакансії учителів математики, фізики, хімії, інформатики та іноземної мови в старших класах. Підвищення якісного рівня освіти має бути спрямовано на забезпечення економічного зростання держави та розв’язання соціальних проблем суспільства, дальше навчання і розвиток особистості. Якісна освіта є необхідною умовою забезпечення сталого демократичного розвитку суспільства.
В роботі конференції взяли участь очільники району Людмила Веремчук та Андрій Линдюк, директор Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Валентина Остапчук, яка безоплатно передала в район автобус, яким сьогодні підвозяться діти до Рудниківської ЗОШ І-ІІІ ст.
Категорія: Офіційно | Додав: novadoba (08.09.2015) | Автор: Алла Бубнюк
Переглядів: 551 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz