Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 199
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 26.04.2018, 23:53

Головна » Статті » Офіційно

Сільська освіта потребує перезавантаження
24 грудня відбулось засідання колегії райдержадміністрації. Про хід розроблення містобудівної документації населених пунктів району доповідав начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та будівництва РДА Сергій Товпаш. За рахунок містобудівної документації, розробленої в попередні роки (2013-2014 рр.), використовуються детальні плани території селищ Маневичі та Колки, ряду сіл. Однак не забезпечені генпланами 8 населених пунктів. Це пов’язано, в першу чергу, з високою вартістю виконання проектних робіт та дотаційністю бюджетів сільських рад. Сергій Антонович наголосив, що при розробленні детальних планів територій житлової забудови необхідно передбачити надання земельних ділянок учасникам АТО, а сільським та селищним радам, у населених пунктах яких ведеться забудова територій, - приступити до розробки містобудівної документації та передбачити відповідні кошти при формуванні бюджетів на 2016 р.
Зі станом збереження культурної спадщини ознайомив начальник відділу культури та туризму РДА Ігор Дерлюк, який відзначив, що в районі досліджено і задокументовано 227 об’єктів культурної спадщини національного та місцевого значення, які занесені до державного реєстру нерухомих пам’яток України. Найвизначнішими є Михайлівська церква в с. Карасин (1691 р.), Преображенська церква (1600 р.) та дзвіниця (початок 20 ст.) в селі Четвертня, Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир у Старому Чорторийську (1736-1741 рр.). Чотири об’єкти культурної спадщини, які знаходяться поблизу сіл Градиськ, Копилля, Боровичі, Грузятин, будуть виключені з реєстру в зв’язку з прийняттям Закону України «Про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Подією в культурному житті району стала знахідка старовинного дубового човна-довбанки в річці Стир поблизу Старосілля, з історією якого ознайомив директор краєзнавчого музею Петро Хомич, який наголосив, що аналогів даного експоната немає в Європі. Олександр Коробчук, керівник апарату РДА, зауважив, що, можливо, варто було б передати цю унікальну знахідку, приміром, національному заповіднику «Хортиця», у якого більші фінансові можливості, а отже і більше шансів створити сприятливі умови для зберігання стародавнього човна. Та Петро Микитович, у свою чергу, запевнив, що експонат залишиться в Маневичах, і влада, і громадськість докладатимуть усі зусилля задля його збереження та музеєфікації. Сергій Товпаш вніс пропозицію зробити тимчасову прибудову до існуючого краєзнавчого музею, де цей човен можна було б зберігати, а потім її використати для розширення експозиції. Одну стіну збудувати зі скла, аби люди могли бачити унікальний експонат, який свідчить про древню історію нашого краю. Доповнюючи, Ігор Дерлюк повідомив, що на 28 тис. грн., виділених з районного бюджету, до кінця року планують закупити 600 кг розчину для консервації знахідки.
Шквал запитань виникло у членів колегії під час обговорення виконання Комплексної програми розвитку освіти Маневицького району на 2011-2015 рр.. Доповідач в.о. начальника відділу освіти РДА Валентина Книш акцентувала увагу на найболючіших питаннях: роботі з обдарованою молоддю, яка впирається в недостатнє фінансування, реалізації профільного навчання, від якого в цьому році відмовилися майже 40% шкіл, тому що діти не забезпечені найнеобхіднішим: підручників для 11 класу з профільним напрямом українська філологія учні не мають, у наявності є лише декілька посібників на цілу школу. Торкнулася Валентина Леонтіївна і проблеми забезпечення впровадження інклюзивної освіти для дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, витрат на утримання спеціалізованих шкільних автобусів, оздоровленні та харчуванні учнів. Зауваживши, що на одному ентузіазмі далеко не заїдеш. Обговорювалось і питання закриття малокомплектних шкіл. Питання оптимізації загальноосвітніх навчальних закладів стоїть вже давно і передбачає скорочення загальної кількості шкіл та класів шляхом збільшення їх наповнюваності. Оскільки школи, де трьох учнів навчає три педагоги, не дають потрібної якості освіти, до того ж, їх існування є високозатратним. У багатьох навчальних закладах немає комп’ютерів та інтернету. У додаток – напівпорожні класи. На цьому наголошував голова РДА Андрій Линдюк, зауваживши, що таких шкіл, які підпадають під закриття, за його підрахунками, у нашому районі налічується одинадцять. Об’єднання шкіл з урахуванням інтересів дітей та забезпеченням їх транспортування – така освітня модель ефективно працює в Європі. От тільки чи виграють від цього українські вчителі та діти?!
Загальну криміногенну ситуацію стосовно неповнолітніх охарактеризувала старший інспектор Маневицького відділення поліції Яна Данилюк. Про районну цільову соціальну програму розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 рр. доповідали завідувач сектору у справах молоді, спорту РДА Руслан Клімчук, директор Маневицької ДЮСШ Микола Демчук, Городоцький сільський голова Євген Пятигорик, про роботу виконавчого комітету та Черевахівського сільського голови - Валентина Чернишина.
Категорія: Офіційно | Додав: novadoba (04.01.2016) | Автор: Людмила Власюк
Переглядів: 115 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz