Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 200
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 23.05.2018, 10:03

Головна » Статті » Офіційно

Участь батьків у шкільному процесі
З 25 вересня 2015 року у НВК «Колківська ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцей» діє ініціативна батьківська група. Її завдання створення батьківської громади, яка зможе змінити у кращу сторону те, до чого ми та наші діти причетні. Адже суспільство змінюється, стає більш активним, і те, що десятиліттями чи роками не вирішувалося на адміністративному рівні, може вирішитися через фактор «благодійної батьківської допомоги» завдяки активності самих батьків. Тим більше, що серед нас є підприємці, транспортники, будівельники, люди з різним досвідом роботи, а головне – з бажанням діяти. Адже, відправляючи дитину до школи, ми переймаємося, який учитель її навчатиме, у яких умовах проходитиме навчання.
Шкільна освіта займає 9-11 років. Тому ми вважаємо, що не лише маємо право, а й змушені брати частину відповідальності за стан матеріально технічної бази школи на себе. Вважаємо, що в обговоренні таких питань, як, наприклад, заміна вікон, покращення стану підлоги, стель, доріжок, парканів, опалення у школі, у вирішенні, що саме першочергово потребує ремонту, батьківські громади повинні брати активнішу участь і мати вирішальне слово.
У питаннях забезпечення шкіл технічними засобами навчання, додатковими навчальними посібниками, роздатковим та демонстраційним матеріалом, придбанням інших сучасних засобів навчання, які полегшують працю і вчителя, і учнів, збільшують ефективність засвоєння знань і роблять їх міцнішими, - перевагу повинна мати адміністрація школи і вчительський колектив. Також питання морально-етичного, культурного та патріотичного виховання теж повинні обговорюватися і вирішуватися спільно. Проте для цього необхідно мати консолідований кошторис доходів та витрат на утримання школи. Але оскільки батьки роками вносять благодійні кошти, із своїх доходів сплачують податки в державну казну, то і мають право голосу, на яку статтю шкільних витрат краще ці гроші використати.
Така співпраця має бути побудована на взаємоповазі і довірі, з розумінням того, що разом ми робимо одну справу – виховуємо майбутнє покоління. Звичайно, механізм такої співпраці потребує законодавчого врегулювання і готовності самих учасників цього процесу. Та якщо є потреба і бажання – треба пробувати. Тим більше, що саме така ініціатива виходить від Кабінету Міністрі України – у постанові від 27.08.2010 року №778 (зі змінами, внесеними КМ №28 (28-2014-п) від 22.01.2014 року) у «Положенні про загальноосвітній навчальний заклад», п.89 «Батьки учнів, та особи, що їх замінюють, мають право: …», де перераховані усі мною вище названі аспекти. Також вселяє надію на якісний розвиток взаємовідносин між школою та батьками досвід такої роботи Юрія Шукевича, голови ГО «Асоціація керівників шкіл м. Києва», яким він ділиться у статті під назвою «Директор школи та батьківська громадськість – співпраця чи непорозуміння» (сайт «Освітня політика. Портал громадських експертів»).
Яким буде майбутнє покоління - залежить тільки від нас і вже тепер. Адже своєю активною життєвою позицією ми завойовуємо і самоповагу, і повагу своїх дітей, готуємо їх до подальшого самостійного життя, прищеплюємо навички відстоювання своїх інтересів, поглядів, переконань. Без певних зусиль, роботи над собою неможливо досягти успіху у житті. А успішне і щасливе майбутнє наших дітей – це сильна і процвітаюча Україна, це наш добробут і наша спокійна старість.
Категорія: Офіційно | Додав: novadoba (19.01.2016) | Автор: Олександра ПОЛОЖЕВЕЦЬ
Переглядів: 99 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz