Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 199
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 26.04.2018, 23:59

Головна » Статті » Офіційно

«Волиньторф» має перейти у комунальну власність»
- Андрію Олександровичу, на Вашу думку, у чиїх руках має все-таки знаходиться «Волиньторф»?
- Свою позицію, щодо майбутнього ДП «Волиньторф» я озвучував неодноразово, у тому числі і на засіданнях сесії районної ради. Найкращим варіантом для розвитку підприємства є передача його у комунальну власність. Для того, щоб не було різних спекуляцій, хочу наголосити, що аналогічною є і позиція голови Волинської ОДА Володимира Гунчика, висловлена ним офіційно на різних нарадах, Колегії облдержадміністрації та на засіданні сесії облради. Зокрема, він сказав: «Я відстоюю і буду відстоювати, що це підприємство має бути у комунальній власності. Якщо підприємство завтра буде виставлене на торги, бо держава каже, що хоче позбавлятися тих активів, якими вона не повинна керувати, то де гарантія, що воно не буде закрито або не покотиться у чиюсь кишеню? У нинішній ситуації з енергетичною безпекою громада в першу чергу має бути зацікавлена управляти такими об’єктами як ДП «Волиньторф».
Дехто каже, що процедура передачі у комунальну власність сьогодні майже нереальна. Але у нас є прецедент: цьогоріч Ковельська залізнична лікарня із державної власності перейшла у комунальну. Отже, це процедурно можливо, аби політична воля держави і бажання громади.
- Але дехто доводить, що для того, аби підприємство передати у комунальну власність, спершу його потрібно виставити на торги. Та і взагалі, чи не може перехід у комунальну власність полегшити небажану подальшу приватизацію?
- Жодні торги не потрібні. Необхідна Постанова Кабінету Міністрів України про погодження передачі цього підприємства у комунальну власність. Після цього потрібно прийняти зміни до Закону, щоб вивести це підприємство зі списку стратегічно важливих і прийняти рішення на рівні Верховної Ради про зміну власника. В плані полегшення приватизації через механізм передачі у комунальну впевнений, що цього підприємства це не стосується. Оскільки знаю, що на сьогодні думка місцевої громади, працівників, а також влади щодо долі цього важливого для області підприємства співпадає.
- Голова ОДА своїм розпорядженням №312 від 23 липня створив робочу групу з вивченням стану справ на ДП «Волиньторф» у склад якої входите й Ви як голова Маневицької РДА. З якою метою створено цю групу?
- Голова обладміністрації на сьогодні максимум зусиль приділяє для того, щоб ДП «Волиньторф» перейшло у комунальну власність. Має бути розроблена стратегія розвитку ДП «Волиньторф». Саме для того, щоб ми знали нинішній потенціал підприємства, можливості використання його потужностей, у тому числі і за рахунок наявних і потенційних земельних торфомісних ділянок, створено робочу групу.
- Попередньо було заявлено, що група завершить роботу до 18 серпня. Сьогодні ми можемо дізнатися про результати?
- Група ще не завершила роботу через ряд об’єктивних причин. При тому хочу наголосити, що є чимало розмов про різні перевірки підприємства. Так дійсно, півроку тому Державною фінінспекцією у Волинській області проведено позапланову ревізію діяльності ДП «Волиньторф» за період з січня 2012 року по січень 2015 року. Виявлено порушення на загальну суму 6 млн. 661 тис. грн. Збитки завдані підприємству через неоплату проданих цінних паперів та несвоєчасне здійснення претензійно-позовної роботи. Окрім того, при перевірці процедури закупівлі парового котла, що була здійснена у 2012 році фіскали встановили факт змови учасників конкурсних торгів, що призвело до завищення його вартості на суму 622,6 тис. грн. Голова ОДА Володимир Гунчик доручив керівнику ДП «Волиньторф» Івану Киричику вжити заходів для забезпечення належного стану фінансово-бюджетної дисципліни, а також усунення виявлених порушень та відшкодування збитків.
- Чи запрошували Вас на підприємство, коли там зустрічався з колективом голова обласної ради Валентин Вітер.
- Ні. Я дізнався про його приїзд, коли вже там проходила зустріч. Але з колективом заводу я зустрічався. І систематично там чую одну і ту ж думку, що працюю проти заводу. На запитання, яким же чином працюю проти, відповідають, що не підтримую інтереси заводу, що через мене не повернуто мільйонні збитки завдані підприємству і не відводиться 200 га землі для видобутку торфу. Для тих, хто мають таку думку, хочу нагадати, що збитки завдані підприємству у 2012 р. та січні 2014 р. Я ж призначений на посаду у січні 2015 р. А питання землевідводу не може вирішитись вже більше 5 років. Зазначу, що Голова ОДА В. Гунчик на посаді тільки один рік. Ніяк не можу одного зрозуміти: якщо раніше, була максимальна підтримка заводу на всіх рівнях, то чому за той час не вирішено ні проблеми виділення землі, ні передачі його у комунальну власність?
- Ну а все-таки, чому Голова ОДА на сьогодні ще не підписав документи на погодження виділення земель для підприємства?
- Станом на цю дату майбутнє ДП «Волиньторф» є остаточно не визначеним. Як ми знаємо, ДК «Укрторф», до складу якого входить «Волиньторф», внесений до списку підприємств, що мають бути приватизовані вже у 2015 році. Цілком логічно, що якщо в терміновому порядку вирішити питання максимального забезпечення підприємства землею із покладами торфу, то це буде пришвидшувати його приватизацію, так як бажаючих його купити буде значно більше. Оскільки торфопереробне підприємство без землі нікому не потрібне. Переконаний, якщо ДП «Волиньторф» буде у комунальній власності, то земельне питання буде миттєво вирішеним.

Я впевнений, що ДП «Волиньторф» - це підприємство, яке має надзвичайно важливе значення, а тому воно буде ефективно розвиватись. Працівники будуть мати хороші заробітні плати, достойні умови праці, а бюджет району - податки. І у переддень професійного свята працівників торфової галузі я, як голова виконавчої влади району їм не просто цього бажаю, а докладу максимум зусиль, щоб це стало реальністю!
Категорія: Офіційно | Додав: novadoba (01.09.2015) | Автор: Алла Бубнюк
Переглядів: 127 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz