Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 19.04.2024, 16:36

Головна » Статті » Офіційно

З перших уст: на ціну чорниць впливає лише ринок


У розпалі сезон збирання чорниць. Питання стосовно цієї теми ми й поставили голові РДА Андрію Линдюку при черговій зустрічі.

- Андрію Олександровичу, чому сезон заготівлі чорниць цьогоріч офіційно стартував 25 червня?
- Бо саме 25 червня сесією Волинської обласної ради прийнято рішення «Про погодження лімітів використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійсненні побічних лісових користувань на 2015 рік». Без цього рішення офіційно цей вид діяльності розпочати не могли.
- Звідки беруться ліміти?
- У 2008 році науковці із столиці досліджували і визначали запаси волинських лісів. Тоді й рекомендували прийняти по кожному лісгоспу певні нормативи обсягів заготівлі ягід, грибів, лікарських рослин, аби це не шкодило природі. Таким чином цьогоріч наш район отримав чорничний ліміт у 479 тонн.
- Які завдання у даній ситуації стоять перед районною адміністрацією?
- Для мене, як керівника, принциповим є те, щоб головний дохід був не для заготівельника, а для того, хто ці ягоди безпосередньо збирає у лісі. Бо я знаю, яка це тяжка і марудна праця. Намагаюся полегшити роботу дрібним оптовикам, щоб не мали зайвого тиску з боку адміністрації, податкової, міліції за умови, що вони співпрацюють з фірмами у нашому районі, які проплачують рентну плату, податки, збори. У Маневичах є фірми-переробники чорниці, де працюють наші люди. Тому необхідно максимум сприяння, щоб чорниця залишалася у нас, а не вивозилася за територію району.
- Що впливає на ціноутворення?
- Жодним адміністративним методом на ціни вплинути не можна. На ціну впливає лише ринок. Я цікавився цінами у Рокитнівському районі Рівненщини. Якщо у них сьогодні там 23-24 гривні за кілограм чорниці, то як у нас ціна може бути вищою? Наша чорниця відправляється в Європу, але вона там не є монополістом. Румунська і білоруська чорниця ще дешевша, ніж українська. До того ж слід врахувати, що, приміром, і українці, і білоруси збирають лісову ягоду, а в США це культурна крупноплідна рослина. І це теж впливає на ринкову ціну.
- Негативні явища на ринку заготівлі подолати досить складно.
- Так, спекуляцій дуже багато. Приміром, якщо підприємець бере ліміт у кілька десятків тонн, то виконує його за лічені дні. За нього він сплатить податки і збори, все інше піде поза казною. З кожного кілограма лімітованої чорниці береться податок на доходи фізичних осіб. Сьогодні він разом з рентною платою (а це 50 з лишком копійок, які йдуть у сільський бюджет) складає 4 гривні 50 копійок. Чому у заготівельників різна ціна? Тому що ті, хто нічого не сплачує державі, можуть її піднімати у межах 4,5 гривні. До слова, днями в маневичанки, у якої не виявилося жодних паперів, вилучено 860 кг ягід.
В області діють спеціальні мобільні групи, які здійснюють щоденний моніторинг переміщення вантажів з волинською чорницею та цінову ситуацію безпосередньо у місцях заготівлі.
Категорія: Офіційно | Додав: novadoba (20.07.2015) | Автор: Алла БУБНЮК
Переглядів: 366 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz