Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 199
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 25.04.2018, 13:23

Головна » Статті » Офіційно

З перших уст: проектний менеджмент сприяє розвитку територіальних громад


У зв’язку з необхідністю запровадження нових підходів до соціально-економічного розвитку територій голова райдержадміністрації Андрій Линдюк перший в області прийняв рішення про створення відділу економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва, на який покладено обов’язки по розробці проектів, допомозі територіальним громадам у підготовці проектів, аналітичної роботи та моніторингу щодо їх впровадження. Як свідчить міжнародний та вітчизняний досвід, проектний менеджмент – інноваційний інструмент, за допомогою якого можливо не лише залучити додаткові інвестиції, а й скоординувати дії органів місцевої влади, підприємців, громадських організацій та активних жителів для вирішення важливих питань територіальних громад.

Начальником новоствореного відділу призначено Надію Савчук, яка до цього більше 12 років працювала в районній раді.

- Надіє Іванівно, що спонукало очолити новостворений відділ?

- Я погодилась на пропозицію голови РДА, тому що мене більше приваблює економіка, і тематика моєї дисертації, над якою працюю, повністю співпадає з роботою нового відділу. А ще теперішня посада дає більше можливостей для мого особистого кар’єрного росту та розширення кругозору. Необхідно налагодити проектну діяльність в РДА, навчити колег писати проекти. До створення проектних заявок залучатимуться ще двоє працівників відділу та структурних підрозділів РДА. Чим більше напишемо та подамо проектів, тим більше залучимо коштів до економіки району.

- У цьому напрямку Ви маєте вагомий досвід роботи, оскільки часто брали участь різноманітних навчаннях, в тому числі за кордоном.

- Більше 6-ти років працювала начальником організаційного відділу районної ради, працювала, однак, крім організаційних обов’язків, доводилося займатися і економічними питаннями. Розробляла Програму залучення інвестицій та поліпшення інвестиційної привабливості Маневицького району, координувала розробку Стратегічного плану сталого розвитку Маневицького району на 2009-2019 роки, займалась розробкою проектів на різноманітні конкурси, координувала роботу районного ресурсного центру громад в рамках проекту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Сукупна вартість проектів сягнуло понад десять млн. грн.
Проходила стажування із питань інвестиційної політики та стратегії розвитку одиниць територіального самоврядування в Республіці Польща, професійне практичне стажування в США, а також брала участь у навчанні в „Академії громадянської участі” Програми Ради Європи „Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні”, тренінгу „Управління організацією громади та спільне планування” в рамках проекту ЄС та ПРООН „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”, навчанні «Управління проектами з місцевого та регіонального розвитку» в рамках швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» та багатьох інших.

- А які ще першочергові плани роботи новоствореного відділу, окрім проектної діяльності?

- У теперішніх умовах гострого дефіциту бюджетних коштів зростає необхідність у залученні додаткового фінансового ресурсу до економіки району, в тому числі за рахунок надходжень іноземних інвестицій. Тому в першу чергу маємо розробити спільно з іншими структурними підрозділами райдержадміністрації інвестиційний паспорт району, каталог інвестиційних пропозицій та перелік об’єктів інвестування (вільних земельних ділянок та приміщень).
На днях готували пропозиції до проекту Плану заходів на 2015-2017 роки щодо реалізації Стратегії розвитку Волинської області на період до 2020 року. Серед них - реконструкція водопровідних мереж у селах Старий Чорторийськ, Костюхнівка, Череваха, Замостя; будівництво ФАПу в с. Серхів, забезпечення житлом медичних працівників, будівництво ЗОШ І−ІІІ в с. Четвертня, залучення незайнятого сільського населення (власників ОСГ) до заняття сільським туризмом та інші (всього 30 пропозицій).
Можливо, що всі вони і не будуть включені, однак є вже напрацьована база щодо подачі проектів по цих напрямках.
Представники органів місцевого самоврядування та громадських організацій, які бажають брати участь у проектній діяльності, можуть звертатися до працівників нашого відділу щодо отримання консультацій. Для бажаючих писати проекти проводитиметься навчання, про яке буде повідомлено додатково.
Категорія: Офіційно | Додав: novadoba (27.07.2015) | Автор: Алла БУБНЮК
Переглядів: 406 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz