Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 20.04.2024, 09:40

Головна » Статті » Повідомлення з РАЕС

Безпечність понад усе

Сьогодні, коли в країні відчувається гострий дефіцит палива для виробництва електроенергії на ТЕС, атомна енергетика стала відігравати ще вагомішу роль, а її успішне функціонування є однією з необхідних умов забезпечення національної безпеки країни. Про безпечність виробництва електроенергії на Рівненській АЕС, яка нині виробляє близько 10-ої частини електроенергії в Україні, а також реконструкцію ВРП-750 кВ та продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 представники дізнавались регіональних ЗМІ Волині та Рівненщини під час чергового прес-туру.
Гостинність та відкритість працівників Рівненської АЕС вражала завжди. Тож і цього разу для журналістів не було заборонених тем, а для працівників – незручних питань, які допитливі представники мас-медіа почали задавати відразу по прибуттю до інформаційного центру «Полісся», розташованому у центрі м. Кузнецовськ. Там же, у спеціально облаштованих експонатами залах, журналісти, що вперше прибули на РАЕС, могли довідатися про історію будівництва та пуску енергоблоків, про вагомі події та впливові особистості в історії РАЕС, ознайомитися із етнографічною експозицією та сьогоденням підприємства.

Не менш цікавою виявилась виїзна панорамна зйомка навколо РАЕС та відвідування відкритого розподільчого пристрою (ВРП) напругою 750 кВ. Про роботу об’єкту, який призначений для видачі потужності енергоблоку № 4, та про реконструктивні роботи, метою яких є ввід нової лінії 750 кВ сполученням «Рівненська АЕС – підстанція «Київська», розповів заступник головного інженера з електрообладнання та систем контролю РАЕС Андрій Козюра. Варто зазначити, що кошторисна вартість проекту реконструкції ВПР-750 склала 226 млн. гривень і вона практично завершена. Що ж це дасть? Реконструкція ВПР-750 кВ і введення нової лінії електропередач «РАЕС – підстанція «Київська» повинні забезпечити перетік потужностей Рівненської та Хмельницької АЕС у дефіцитний центральний район, оскільки у західних регіонах є надлишок таких потужностей. Це у свою чергу дозволить підвищити надійність електропостачання споживачів Київської області, м. Київ, центральних і східних регіонів України, а також забезпечить ефективну і стабільну роботу РАЕС з максимальним використанням встановленої потужності 2835 МВт, замість 2280 МВт, які станція видає сьогодні. Наразі рівненськими атомникам залишається лише дочекатися готовності зазначеної вище лінії електропередач та ввести в роботу обладнання на ВРП-750 кВ, яке вже змонтоване.
Після цікавої розповіді та екскурсії журналісти направились у Палац культури м. Кузнецовськ, де в рамках «круглого столу» відбулась зустріч із адміністрацією РАЕС на чолі із генеральним директором РАЕС Павлом Павлишиним.
Начальник управління інформації та зв’язків з громадськістю РАЕС Петро Кратік у вступній промові зазначив, що для Рівненської АЕС 2015 рік доволі був доволі продуктивним: із скороченням термінів завершилися планові попереджувальні ремонти і як результат - додаткові мільйони кіловат-електоенергії, була запроваджена процесна модель структури управління, завершені роботи по введенню форми єдиного наряду, збудовані два важливі об’єкта державного значення – ВРП-750, який дасть можливість станції працювати без диспетчерських обмежень, і комплекс паливно-радіоактивних відходів, який повністю буде введений в експлуатацію в наступному році. Доповідач зазначив, що протягом року станцію відвідало більше 3,5 тисячі осіб, серед яких студенти, школярі, представники органів місцевого самоврядування. Представниками МАГАТЕ здійснювався постійний моніторинг умов виконання угоди про нерозповсюдження ядерної зброї та перевірялось використання ядерних матеріалів на РАЕС в мирних цілях.

«Наступні два роки будуть важливі в тій частині, що ми офіційно даємо старт роботам по продовженню терміну експлуатації блока № 3», - зазначив Петро Кратік, зачитавши офіційну заяву керівництва РАЕС про наміри щодо продовження термінів експлуатації блока № 3.
«Під нашою заявою щодо продовження роботи блоку № 3 вже є певний фундамент, який ми заклали раніше, - наголосив заступник головного інженера РАЕС Сергій Григораш, - зокрема, вже розроблена і узгоджена державним органом регулювання ядерної енергетики в Україні Програма підготовки блока, є рішення, узгоджені в Компанії, що РАЕС готова провести весь комплекс робіт зафіксований у Програмі по схемі».
Серед питань, адресованих представникам адміністрації РАЕС, були ті, що стосувались нинішніх диспетчерських обмежень станції та додаткових грошових надходжень у зв’язку із введенням нової лінії «РАЕС - п/с «Київська», співпраці РАЕС із Росією щодо зберігання радіоактивних відходів та будівництва власного сховища відпрацьованого ядерного палива, знижених тарифів для споживачів, які проживають неподалік АЕС, а також соціальної допомоги районам, що входять до зони спостереження РАЕС.
На окремі питання відповів сам генеральний директор Павло Павлишин. Говорячи про безпеку атомної станції, захисту від тероризму та інших зовнішніх впливів, він зазначив, що після загострення ситуації в Україні була значно посилена безпека станції, в тому числі підписаний контракт про її охорону із Національною гвардією України, збільшено кількість особового складу, а також різних технічних засобів. Є військова частина, яка прикриває атомну станцію із повітря. Власні спеціалісти розробили деякі проекти по посиленню фізичного захисту. Влаштовано нові прохідні, бар’єри, забезпечено повне відеоспостереження та поетапний доступ до деяких приміщень у блоці № 4, весь персонал має допуск до різних приміщень і категоризація приміщень прописана в пропусках, які має кожний працівник станції. Таким чином планують за 1,5-2 роки облаштувати всі енергоблоки. Крім того, діє співпраця із іноземними фахівцями. Наразі вже друга група спеціалістів станції, а також нацгвардійці, знаходяться в США та проходять навчання в частині захисту ядерних матеріалів і ядерних об’єктів.
«На сьогодні альтернативи найчистішій, безпечній і дешевій електроенергії немає. Таку ж думку висловили більшість атомників світу на Асамблеї ВАО АЕС, яка нещодавно відбулась в Канаді, - підкреслив гендиректор Павло Павлишин, відповідаючи на питання журналіста щодо подальшої долі РАЕС після завершення терміну експлуатації блоків. - Нам потрібно мати розвиток. Тому, коли ми говоримо про подальшу долю наших блоків, то однозначно, що нам потрібно будувати нові блоки. Для цього у нас є і майданчик, підготовлено деякі документи. Також потрібно продовжувати роботу нині діючих енергоблоків і не на 10 років, як ми це робимо, а мінімум на 20-30, як це роблять у Європі. В нас є такі можливості, ми можемо це робити і в нас є досить непоганий проект в цьому плані. Іншого шляху у нас немає і ми будемо продовжувати цю роботу абсолютно обґрунтовано, безпечно, знаючи, що тут живемо, тут працюємо, і розуміємо, за що відповідаємо».
Як і раніше присутні журналісти отримали вичерпні відповіді на свої питання і зайвий раз переконалися у в тому, що Рівненську атомну станцію обслуговують справжні професіонали – досвідчені, відкриті у спілкуванні, які добросовісно роблять свою роботу. А це вселяє віру у те, що нашій безпеці нічого не загрожує.
Категорія: Повідомлення з РАЕС | Додав: novadoba (30.11.2015) | Автор: Сергій Гусенко
Переглядів: 472 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz