Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 29.04.2024, 20:09

Головна » Статті » Повідомлення з РАЕС

На атомній електростанції працює … СОКРАТ


Система огляду корпусу реактора ВВЕР-1000 – «СОКРАТ», розробка українських вчених, успішно пройшла апробацію на енергоблоці №4 РАЕС під час планово-попереджувального ремонту.
Одним з показників надійності експлуатації основного обладнання є контроль стану метала. Під час щорічних планово-попереджувальних ремонтів енергоблоків Рівненської АЕС спеціалістами служби контролю металу з використанням неруйнівних методів контролю проводяться дослідження різних видів обладнання. На РАЕС використовуються візуальний, вимірювальний, капілярний, магніто-порошковий, ультразвуковий, радіографічний, вихорострумовий неруйнівні методи контролю. Враховуючи розташування частини обладнання у зоні можливої дії радіоактивного опромінення, - зазначає начальник служби контролю металу РАЕС Віктор Кравець, – наше завдання максимально автоматизувати виконання робіт. Останньою впровадженою новацією стало використання для зовнішнього огляду корпусу реактора дистанційного маніпулятора «СОКРАТ». Вимоги щодо огляду корпусу реактора прописані у правилах та нормах і здійснюються раз на чотири роки. Використання штатного маніпулятора для даних цілей стало неможливим за рядом причин. Запровадження сучасного пристрою для здійснення огляду корпусу реактора ВВЕР-1000 було включено до Програми підвищення безпеки енергоблоку №4 ВП РАЕС.
«Сократ» – розробка спеціалістів Учбово-атестаційного Центру з неруйнівного контролю Київського національного університету імені Тараса Шевченка (ЦНК) на чолі з доктором фізико-математичних наук, завідуючим кафедрою ядерної фізики КНУ, професором Ігорем Каденко. Вони врахували усі рекомендації, провели навчання персоналу РАЕС, шеф-монтаж та випробування нового обладнання на місці.
Характеризуючи перший виготовлений в Україні маніпулятор для АЕС «Сократ», Віктор Кравець відмічає його мобільність, високу ступінь невідмовності, забезпечення повної дистанційності. Це не єдиний продукт співпраці з ЦНК. З моменту заснування Центру спільно реалізовано багато значущих проектів у сфері неруйнівного контролю. Окрім даного Центру, РАЕС активно співпрацює з Інститутом електрозварювання імені Е. О. Патона НАН України, Інститутом проблем міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України, Інститутом ядерних досліджень НАН України (м. Київ). На РАЕС вважають неруйнівний контроль важливим заходом для успішної превентивної роботи у боротьбі з відмовами обладнання й готові до розповсюдження передового досвіду на інші АЕС України.
За словами Віктора Кравця, колектив служби відкритий до застосування нових підходів для досягнення більш точних і достовірних результатів контролю стану обладнання РАЕС, що забезпечують подальшу надійну експлуатацію атомної станції.
Категорія: Повідомлення з РАЕС | Додав: novadoba (05.08.2014) | Автор: Вікторія ЛЕОНОВА
Переглядів: 439 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz