Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 26.04.2024, 23:34

Головна » Статті » Повідомлення з РАЕС

Переробка радіоактивних відходів - складова безпеки АЕС
Виконавчий директор з ядерної та радіаційної безпеки та науково-технічної підтримки ДП «НАЕК «Енергоатом» Наталія Шумкова відвідала Рівненську АЕС для ознайомлення із станом робіт щодо будівництва комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів (РАВ). Вона оглянула будівлю майбутнього комплексу та зустрілася зі спеціалістами, які курують дану справу.

На даний час пріоритетним направленням у сфері поводження з РАВ на ВП РАЕС є створення Комплексу з переробки твердих РАВ. Метою створення Комплексу є вирішення питань переробки РАВ, які вже накопичені та які утворюються в процесі експлуатації АЕС. На РАЕС з початку 2005 р. проводиться робота в рамках проекту міжнародної технічної допомоги TACIS «Створення комплексу з переробки РАВ».
Виїзне засідання оперативного штабу з будівництва комплексу відбулось на Рівненській АЕС 10 квітня. У нараді, яку провела Наталія Шумкова, взяли участь директор департаменту поводження з РАВ «Енергоатома» Людмила Близнюкова, заступник головного інженера Київського науково-дослідного і проектно-конструкторського інституту «Енергопроект» Тетяна Байбузенко, заступник генерального директора ВП РАЕС Сергій Куроєдов, заступник головного інженера із загальностанційних об’єктів ВП РАЕС Федір Кислицин та спеціалісти Рівненської АЕС.
На думку виконавчого директора компанії, виїзне засідання дозволяє реально оцінити ситуацію, оперативно вирішити на місці виробничі питання, прийняти інженерні та управлінські рішення.
- Наразі, коли є погодження Кабінету Міністрів України, отримано дозвіл Державної архітектурно-будівельної інспекції та забезпечено необхідне фінансування, треба чітко дотримуватись графіка виконання будівельно-монтажних робіт та комплектації обладнанням, - наголосила Наталія Шумкова.
Сергій Куроєдов окреслив поточні питання щодо будівництва комплексу та зазначив на необхідності більш чіткого етапування робіт з підрядними організаціями, також він звернув увагу на «критичні точки» виконання графіка.
Щомісячні засідання штабу та своєчасне корегування впровадження проекту дозволить у терміни завершити роботи, адже реалізація цього проекту виведе систему поводження з РАВ на РАЕС на сучасний рівень і підвищить рівень безпеки ВП РАЕС.

Довідково:
Невід'ємним фактором у процесі виробництва електричної енергії на АЕС є утворення радіоактивних відходів різної активності та агрегатного стану, яке відбувається як безпосередньо при перебігу основного технологічного процесу, так і при здійсненні регламентних та ремонтних операцій.
Як зазначено у «Енергетичній стратегії України на період до 2030 року», безпечне поводження з радіоактивними відходами (РАВ), а також відпрацьованим ядерним паливом є одним із найважливіших факторів сталого розвитку ядерної енергетики держави.
На Рівненській АЕС поводження з експлуатаційними РАВ включає збір, первинну переробку до стану, прийнятного для транспортування та тимчасового зберігання РАВ у проектних сховищах ВП АЕС для рідких і твердих РАВ. Проектами РАЕС не передбачалось технологічних ліній для підготовки РАВ до передачі на захоронення, тому удосконалення системи поводження з РАВ є нагальною потребою і має на меті забезпечення переробки РАВ до стану, прийнятного до передачі спеціалізованому підприємству на довгострокове зберігання у централізованих сховищах та остаточне захоронення.
Для вирішення питань щодо переробки та довготривалого зберігання/захоронення ТРВ, що вже накопичені, які утворюються в процесі експлуатації, та які будуть утворюватись при знятті ВП РАЕС з експлуатації, з початку 2005 р. проводиться робота в рамках проекту міжнародної технічної допомоги TACIS «Створення комплексу з переробки РАВ на РАЕС». У відповідності до проекту передбачена наступна структура комплексу: установка вилучення ТРВ; установки фрагментації та сортування; установка суперпресування; система вимірювання активності. Передбачено доукомплектування Комплексу такими установками: дезактивації металу; цементування; очистки радіоактивного масла.
Категорія: Повідомлення з РАЕС | Додав: novadoba (24.04.2014)
Переглядів: 451 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz