Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 29.03.2024, 11:59

Головна » Статті » Повідомлення з РАЕС

Рівненський атомник приніс медаль Україні

Вже відомий український велоспортсмен, працівник Рівненської атомної електростанції Олександр Кудрик повернувся з популярного міжнародного веломарафону «Париж-Брест-Париж». Супермарафонець подолав дистанцію у 1200 км за 88 годин.
Відчайдушний веломарафонець Олександр Кудрик повернувся додому символічно на День Незалежності України. Декілька днів спортсмен відсипався від складних змагань та виснажливої дороги. Хлопець і досі не вірить, що збулась його заповітна мрія.
Цьогоріч у міжнародному бреветі «Париж-Брест-Париж» взяли участь шість тисяч учасників зі всього світу. Україну представляли близько сорока спортсменів, Олександр Кудрик в тому числі. Під 156 номером юнак долав бревет на шосейному велосипеді, рідкісної італійської моделі. Змагання були не з легких - велика втома залишила позаду багатьох учасників. Як говорить Олександр, за усі дні марафону повноцінний сон був для велоспортсменів лише нездійсненим бажанням. Незважаючи на усі перешкоди, хлопець подолав велику відстань всього лише за 88 годин.
Завжди позитивний та цілеспрямований Олександр Кудрик поділився, що міжнародний марафон відкрив для нього не лише світ, а й багато нових знайомств, - «Участь у змаганнях такого рівня - це перш за все величезний досвід. Вразило наскільки сильними є люди. Так, найстаршими учасниками марафону виявились 72-річний чоловік та 70-річна жінка. Приємно здивований великою підтримкою іноземних вболівальників».
Приголомшив Париж своєю архітектурою, людьми, а також розвиненою спортивною інфраструктурою. Вразила хлопця і людська підтримка. За словами Олександра, допомога людей не аби як мотивувала рухатись вперед, - «Я не міг навіть подумати, що матиму таку потужну людську підтримку. Найвагомішу фінансову та інформаційну допомогу мені надала рідна Рівненська АЕС. Велику вдячність хочу також висловити генеральному директору ВП РАЕС Павлу Павлишину та голові Організації молоді РАЕС Сергію Омелянцю. За такої підтримки педалі крутити було легше!», - говорить Олександр Кудрик.
Нові цілі та звершення у Олександра ще попереду - юнак планує здійснити нові велоподорожі, - «Нова мета в мене вже є. Можливо скоро здійсню поїздку до усіх атомних електростанцій України. Також чув, що у Італії наступного року буде великий марафон. Думаю, це може стати ще однією яскравою мрією».

На РАЕС реалізовується проект з автоматизації управління старінням обладнання

На Рівненській АЕС проводяться роботи з автоматизації управління старінням обладнання перших трьох енергоблоків. Незважаючи на отримання ліцензії на експлуатацію енергоблоків №№1,2 у понадпроектний період, заходи з підвищення безпеки виконуються постійно. Разом з тим тривають роботи, спрямовані на продовження ресурсу енергоблоку №3, проектний термін експлуатації якого спливає у грудні 2017 року.
Обговоренню питань щодо розробки та впровадження на перших трьох, а в подальшому і на четвертому, енергоблоках РАЕС автоматизованої системи управління старінням тепломеханічного обладнання була присвячена нарада із спеціалістами підрядних організацій на майданчику Рівненської АЕС. До розробки цієї системи, в яку у подальшому планується інтегрувати систему електронного документообігу, залучені фахівці чеського Інституту ядерних досліджень РЖЕЖ та українські спеціалісти, які представляли Міжнародний центр ядерної безпеки КНУ ім.Т. Шевченка, НТК «Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона», інститут проблем міцності ім.Г. Писаренка.
Завдання полягає в тому, щоб розробити програмний комплекс, який можна було б з’єднати з існуючими на РАЕС інформаційними системами. Так звана СДОР, система діагностики остаточного ресурсу обладнання, є підзадачею проекту та орієнтована на інформування персоналу та технічних служб про технологічні параметри основного обладнання, накопичення інформації щодо пошкоджуваності елементів обладнання, контроль остаточного ресурсу обладнання, циклів навантаження, визначення фактору відпрацювання ресурсу обладнання. Образно кажучи, це створення математичної моделі процесу для визначення остаточного ресурсу обладнання, подальшої можливості своєчасного планування компенсуючих заходів, якісного управління ресурсом обладнання, процес якого відповідав би сучасним підходам, що реалізуються у технічному світі енергетики.
Фахівці Інституту ядерних досліджень РЖЕЖ та спеціалісти Міжнародного центру ядерної безпеки КНУ ім.Т. Шевченка, НТК «Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона», інституту проблем міцності ім.Г. Писаренка висловили своє бачення щодо шляхів реалізації проекту на Рівненській АЕС.
Сергій Гордієнко, начальник служби надійності, ресурсу та продовження експлуатації РАЕС, вважає, що впровадження проекту з автоматизації системи діагностики остаточного ресурсу обладнання дозволить на новому, більш якісному, сучасному рівні безпечно та економічно експлуатувати обладнання РАЕС.
Категорія: Повідомлення з РАЕС | Додав: novadoba (08.09.2015)
Переглядів: 460 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz