Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 24.04.2024, 02:41

Головна » Статті » Повідомлення з РАЕС

Участь у роботі Генеральної асамблеї ВАО

Нинішній жовтень став значущим для світової атомноенергетичної галузі. Канадське Торонто зустрічало керівників підприємств - членів ВАО на Генеральній Асамблеї 2015 року. У складі делегації ДП «НАЕК« Енергоатом» у роботі Генасамблеї взяв участь генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин.
Темою цьогорічної Генасамблеї було «Формування майбутнього ядерної галузі». Для енергетичної галузі та Рівненської АЕС зокрема, це - важлива подія. Адже учасники асамблеї не тільки доповідали Пост-фукусімській Комісії про виконання всіх проектів, які були узгоджені після ГА 2011 року в Китаї, це – і можливість зібратися разом керівникам вищого рівня енергетичних компаній і представникам ВАО АЕС для аналізу цілей на майбутнє.
Зараз першочерговим завданням для світового енергетичного співтовариства є затвердження довгострокового плану діяльності. Протягом декількох років після аварії на АЕС Фукусіма Даїчі всі дії енергетиків світу були спрямовані на реалізацію проектів, визначених Пост-Фукусімською Комісією. Аналогічно для нашої галузі найближчим часом будь-яка ініціатива буде орієнтована на основні напрями, сформульовані в довгостроковому плані діяльності ВАО АЕС.
Важливим, вважають у ВАО АЕС, є залучення до співпраці молоді. Інтегруванню молодого покоління в галузь було присвячено окреме засідання, на якому Україну представляв голова молодіжного відділення Українського ядерного товариства Олександр Хомич.
Коло питань, які розглядалися на Генасамблеї стосувалися і ролі ВАО в безпеці нових енергоблоків, долі майбутніх і діючих блоків, проблем національних регулюючих органів.
За словами учасника Генасамблеї, генерального директора РАЕС Павла Павлишина, ВАО АЕС була і залишається потужною організацією, яка на партнерських засадах сприяє розвитку атомної енергетики та підвищенню рівня її безпеки. Співпраця з ВАО АЕС є ознакою прогресивності в атомноенергетичній галузі.

Світ не бачить сьогодні альтернативи атомній енергетиці

Питання будівництва нових енергоблоків цікавить безумовно усіх представників світової атомноенергетичної спільноти, зокрема кожного енергетика, особливо молоде покоління працівників галузі. Йому і приділялась особлива увага на нещодавній Генасамблеї ВАО АЕС.
Активною у питанні будівництва атомних енергоблоків є Аргентина. Історія спорудження і пуску аргентинського атомного енергоблоку є доволі цікавою. Етап будівництва був важким і тривалим, «пережив» декілька мораторіїв, але врешті-решт блок добудували. Під час його пуску був присутній президент країни. Не менш активним у цьому питанні є й російський «Росенергоатом». Водночас у Німеччині уряд продовжує відстоювати позицію не будівництва нових і виведення з експлуатації діючих блоків. І це питання викликає багато дискусій.
У світовій практиці будівництва нових атомних станцій та енергоблоків лідируючі позиції наразі посідає Корея, яка будує багато АЕС не лише на своїй території, але й в інших країнах. Відомо, що Об’єднані Арабські Емірати закупили у корейців чотири атомних енергоблока, які станом на сьогодні в стадії спорудження. Країна «враннішньої роси» доволі досвідчена у питаннях атомно-енергетичної галузі, відтак на новообраного президента ВАО АЕС корейця Сек Чо, світова спільнота покладає великі надії.
«Загалом, на Асамблеї багато країн висловили свою позицію стосовно підтримки атомної енергетики, як найбільш дешевої та екологічно чистої, - коментує генеральний директор РАЕС Павло Павлишин. - Однак паралельно з атомною потрібно розвивати і фінансувати так звану «зелену енергетику»: сонячну, вітрову, інші види енергії. Але більшість країн, які сьогодні уже мають атомну промисловість й атомну енергетику, планують і надалі її розвивати» .
Категорія: Повідомлення з РАЕС | Додав: novadoba (02.11.2015)
Переглядів: 490 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz