Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 199
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 20.04.2018, 00:29

Головна » Статті » Повідомлення з РАЕС

Заслужена висока довіра світової спільноти


На Рівненській АЕС пройшла планова перевірка Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ). Інспекція відбулася з метою перевірки використання ядерних матеріалів у мирних цілях відповідно до Угоди між Україною і МАГАТЕ про непоширення ядерної зброї.

В рамках глобальних зусиль щодо запобігання розповсюдження ядерної зброї МАГАТЕ здійснює систематичну перевірку того, щоб ядерні матеріали не переключалися з законного мирного використання на військові цілі. Після того, як яка-небудь держава-член стає учасником угоди про гарантії, інспектори Агентства контролюють весь заявлений ядерний матеріал шляхом проведення інспекцій на місцях, здійснення дистанційного спостереження та перевірки облікових документів.

Днями на РАЕС успішно пройшла планова інспекція представників МАГАТЕ. Перевірка відбулась на енергоблоці № 4 в складі інспектора МАГАТЕ Мансіпе Хіменеса за участі державного інспектора ДІЯР України на РАЕС Ігоря Кубая. Під час інспекції було перевірено контейнери для переміщення відпрацьованого ядерного палива, а також знято печатки МАГАТЕ у центральному залі та транспортному коридорі блоку № 4.

На сьогодні РАЕС є учасницею національної системи інтегрованих гарантій МАГАТЕ. Система інтегрованих гарантій характеризується, як вища ступінь довіри до держави, яка чітко виконує умови Угоди про гарантії та Додаткового протоколу.

За словами заступника головного інженера РАЕС з ядерної та радіаційної безпеки Сергія Боришкевича, з введенням гарантій, кількість інспекцій на Рівненській АЕС скоротилася вдвічі. Застосовується практика проведення інспекцій з короткостроковим повідомленням, неоголошених інспекцій і додаткових доступів. Застосування інтегрованих гарантій є свідченням того, що Україна та, зокрема Рівненська АЕС, у сфері використання ядерної енергії заслужили високу довіру світової спільноти.
Категорія: Повідомлення з РАЕС | Додав: novadoba (11.08.2015)
Переглядів: 107 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz