Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 24.04.2024, 04:18

Головна » Статті » Районна рада інформує

Забезпечення соціально-економічної стабільності – одне з найголовніших завдань


День місцевого самоврядування – свято, яке не лише яскраво підтверджує активну участь широких мас населення в управлінні державою, високу роль самоврядності як найдемократичнішої, наймасовішої форми управління в суспільстві, а й возвеличує чесну й самовіддану працю сільських, селищних, міських голів, депутатів і працівників виконавчих апаратів місцевих рад. Саме свято стало приводом для нашої розмови із головою Маневицької районної ради Людмилою Веремчук.

- Людмило Володимирівно, довгий час Ви були заступником голови районної ради, а в лютому цього року депутати обрали Вас головою. Відчули різницю в роботі?
- Так. Це підвищення відповідальності, адже робота в органах влади ніколи не була спокійною, розміреною, передбачуваною. Найважливішим для себе вважаю забезпечення ділові стосунків з депутатами ради, сільськими та селищними головами, керівниками бюджетних установ, підприємств, спрямувати роботу органів місцевого самоврядування на реалізацію завдань соціально-економічного спрямування, забезпечити суспільно-політичну стабільність. Найголовніше на сьогодні – об’єднати зусилля всіх депутатів на вирішення питань розвитку виробництва, наповнення бюджету району. Слід сказати, що депутати районної ради, незважаючи на політичні вподобання, розуміють складну ситуацію, вболівають за економіку району.

- Погоджуюся, що депутатська діяльність важлива, різнопланова, але ж в громаді першою особою є голова?
- Беззаперечно, сільський, селищний голова – лідер, ключова і визначальна фігура в громаді. Варто зазначити, що в нашому районі переважна більшість керівників громад не лише поважні, шановані, але й відповідальні, віддані справі люди. Вони не чекають вказівок від керівників влади вищого рівня, а успішно працюють над вирішенням актуальних питань життєдіяльності підпорядкованих територій. Незважаючи на складність економічної ситуації, цей непростий рік завершується із значним позитивом. Всі сільські та селищні ради виконали бюджетні призначення по власних надходженнях за одинадцять місяців, на даний момент всі основні соціально-економічні параметри району перебувають на рівні або вище середньообласних. Через належне врегулювання заготівлі грибів і ягід сільськими, селищними радами до місцевих бюджетів додатково залучено 1 млн. 57 тис.грн.
Активно вирішують нагальні проблеми територіальних громад місцеві ради. Зокрема, дбає про благоустрій території Будківський сільський голова Галина Цикалюк: тут завершується ремонт сільського клубу, проведено вуличне освітлення в селі Кам’януха (40 світлоточок). У Галузійській сільська рада (сільський голова І.І.Шпак) в цьому році завершено будівництво будинку дозвілля та молоді, ФАПу, власними силами провели благоустрій території, встановили добротну огорожу. Менше року працює на посаді сільського голови у селі Серхів Валентина Верешко, яка розпочала діяльність із ремонту пам’ятника полеглим у Великій Вітчизняній війні. Нині проводяться роботи по утепленню приміщення сільського клубу, наведенню благоустрою прилеглої території. Ініціативно працює Троянівський сільський голова Микола Ясюк. Уцьому році за його безпосередньої участі реконструйовано приміщення для місцевої пожежної охорони, де нестимуть чергування місцеві пожежні та базуватиметься пожежний автомобіль. На рахунку Боровицького сільського голови Тамари Мандзюк, окрім ремонту бюджетних установ, ще й успішна реконструкція вуличного освітлення в с. Грузятин. Результативно використали можливість відремонтувати комунальні дороги в Маневицькій (голова Я.І.Левко), Колківській (О.О.Палінкевич), Старосільській (В.О.Регешук), Лісівській (В.В.Скороход), Рудниківській (А.В.Кушнірчук), Прилісненській (І.І.Терещенко), Цмінівській (Н.В.Оксенюк), Комарівській (С.І.Ліщук), Городоцькій (Є.В.П”ятигорик), Четвертнянській (С.М.Підвальна) селищних та сільських радах. Нелегка робота в сільських голів, але почесна і відповідальна. Проте, їх обрали люди, то й працюють вони так, аби залишити по себі добрий слід.

- Ефективна співпраця на розвиток території - результат взаємопорозуміння громади і сільської чи селищної ради...


- Дійсно, відвідуючи Годомичівську, Лишнівську, Будківську, Лісівську сільські громади, відчуваєш особливу ауру у відносинах між владою та людьми – заряджену позитивом, прагненням дослухатися один до одного, бажанням діяти разом. А звідси й результат. Саме на теренах цих сільських територій реалізовувався проект ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду –ІІ». У 2014 році за рахунок коштів ЄС, місцевих бюджетів та коштів громад, об’єднаних у громадські організації, в рамках зазначеного проекту замінено покрівлі загальноосвітніх шкіл сіл Годомичі та Лісове, встановлено накопичувальні сонячні батареї, які забезпечують освітлення шкільних приміщень. Загальна вартість виконаних робіт по двох об’єктах – понад один мільйон гривень
Хорошим прикладом співпраці громади і органів місцевого самоврядування є щорічна допомога картоплею та овочами для покращення харчування хворих у лікувально-профілактичних закладах. Завдяки активності та благодійності жителів територіальних громад для медичних закладів району, області передано вісімдесят тонн картоплі.

- У районі є багато різних програм, але в бюджеті не вистачає коштів. На яких напрямках плануєте зекономити?

- До кінця 2014 року багато районних програм завершують свою дію. Рекомендуємо розробникам програм (а це в основному управління та відділи районної державної адміністрації) напрацьовувати комплексні програми по напрямках, галузях. На початку цього року отримали у «спадок» непроплачених виконаних робіт по місцевих бюджетах на суму понад сім мільйонів гривень. Незважаючи на кризу, брак коштів, при тому, що є постанова КМУ №65, яка рекомендує органам місцевого самоврядування економити бюджетні кошти, всі бюджетні зобов’язання за минулий рік проплачені. Щодо наступного року, думаю, розробники програм, постійні комісії районної ради добре попрацюють, які програми можна об’єднати, скоротити.

- У зв’язку з подіями на Сході України є загиблі, поранені наші земляки. Як районна влада допомагає родинам мобілізованих солдатів?

- Наш моральний та людський обов’язок підтримувати наших солдатів та їхні родини. Ще у травні спільно з тодішнім головою районної державної адміністрації Людмилою Кирдою зібрали нараду, створили координаційний комітет, визначили шляхи надання допомоги. Зокрема, було прийнято рішення – забезпечити дровами паливними або торфобрикетами кожну родину мобілізованих. Завдяки нашим лісогосподарським підприємствам та торфобрикетним заводам це вдалося зробити. Наступний крок – надання матеріальної допомоги родинам загиблих, пораненим та тим, які проходять лікування. З цією метою районною радою внесено зміни до Програми соціального захисту населення, виділено кошти з районного бюджету у сумі 200 тисяч гривень, які через управління соціального захисту населення виділяються відповідно поданих документів.
Крім того, я щиро хочу подякувати кожному жителю району, бізнесменам, депутатам місцевих рад, священикам, які підтримували і підтримують ініціативи щодо надання гуманітарної допомоги нашим бійцям, котрі несуть службу у Донецькій і Луганській областях.

- Сьогодні ведеться багато розмов про виділення земельних ділянок під житлове будівництво для учасників АТО. Які кроки в цьому плані зроблені місцевими радами району?

- Ініціатива агентства земельних ресурсів України щодо першочергового отримання земельних ділянок для будівництва житла учасниками АТО знайшла підтримку в селищних і сільських голів району. Такі земельні ділянки вже виділені: Четвертнянською сільською радою (5 ділянок), Оконською (2), Великоведмезькою, Комарівською, Чорнижівською, Красновільською (по 1 земельній ділянці). Не просто буде забезпечити землею військових, призваних із Маневич. Тут, як завжди, мало ділянок і багато заяв. Думаю, депутати селищної ради зважено підійдуть до розгляду цього питання, адже на черговій сесії селищної ради для учасників АТО планують розподілити 12 ділянок.

- Кажуть, що люди, які сьогодні йдуть у владу, на Олімпі протримаються недовго. А ви як вважаєте?

- Про це я думаю найменше. Просто зранку до вечора займаюсь тим, за що хтось скаже «спасибі», хоча більшість стверджує, що не бачить змін. Багато людей хоче вранці прокинутися, а вже є зміни. І призабуваємо, що починати треба із себе.

- Що побажаєте колегам напередодні Дня місцевого самоврядування?

- Вітаю депутатів рад усіх рівнів, сільських та селищних голів, ветеранів та працівників органів місцевого самоврядування з наступаючим святом. Зичу всім здоров”я, миру, добра, наполегливості у реалізації життєвих планів. Нехай щира людська вдячність та повага будуть нагородою за нелегку працю, а любов та підтримка ближніх зігрівають ваші серця серед щоденних турбот.
Категорія: Районна рада інформує | Додав: novadoba (10.12.2014) | Автор: Алла БУБНЮК
Переглядів: 603 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz