Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 05.05.2024, 10:45

Головна » Статті » Районна рада інформує

Тези звіту голови районної ради Петра Зінчука про свою діяльність за період 2013-2014 років


Шановні жителі Маневиччини!
Далеко не простим видався 2013 рік. У політичному плані для всіх нас він запам’ятався спочатку теоретичними баталіями щодо визначення України в зовнішньополітичних відносинах, а пізніше – неоднозначними протестними процесами протягом листопада-грудня 2013 – січня 2014 року на Майдані Незалежності, Європейській площі, вулиці Грушевського міста Києва, окремих регіонів України, що незабаром вилилися в керовані суспільно-політичні протистояння між владою і протестуючими.
Звітному періоду характерні наші спільні зусилля в реалізації першого етапу реформи місцевого самоврядування, задекларованої в травні 2013 року Указом Глави держави «Про Концепцію реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні», що розрахований на 2013-2014 роки. Він ще раз засвідчив, що головною ланкою адміністративно-територіального устрою держави є район. Через його представницькі, виконавчі органи, відомчі структури реалізовується економічна і політична лінії, президентські укази, постанови парламенту, урядові рішення, державні програми.
Саме в аспекті забезпечення системного і якісного виконання та відстоювання інтересів виборців Маневиччини, будувалася в цих часових межах вся діяльність голови ради. Я постійно орієнтувався на положення Стратегічного плану сталого розвитку Маневицького району та прийняті радою пріоритетні напрями діяльності зокрема:
- соціально-економічний розвиток населених пунктів зони спостереження Рівненської АЕС з урахуванням їх характерних місцевих проблем;
- формування сприятливого інвестиційного іміджу району,
- врегулювання соціальних проблем жителів району;
- підтримка фізкультурно-спортивного руху з оновленням його матеріальної бази;
- організація заходів по благоустрою територій, приведенню до порядку полігонів твердих відходів.
Через призму таких основоположних пріоритетів ефективно вибудовувалася сесійна діяльність. На 11-ти пленарних засіданнях розглянуто 126 питань, серед яких особливе місце відводилося:
- легалізації робочих місць в районі;
- підготовці підприємств, установ і організацій до роботи в осінньо-зимовий період 2013-2014 років;
- електрифікації новозбудованих вулиць населених пунктів району;
- визначенню перспектив розвитку торфобрикетної галузі;
- дотриманню норм законодавства суб’єктами підприємницької діяльності з охорони праці.
Зважаючи на реалії надто непростого сучасного життя, в лютому місяці мною було зініційовано проведення позачергового пленарного засідання по прийняттю Звернення депутатів районної ради до Президента України В.Ф.Януковича, Прем’єр-міністра України М.Я.Азарова, Голови Верховної Ради України В.В.Рибака щодо кадрової ситуації на ДП «Волиньторф».
Проведено 5 зустрічей в профільному Міністерстві, кілька консультацій з народним депутатом України Ігорем Єремеєвим. На сьогодні проблема ніби то врегульована, але, на жаль, напруга не спадає.
Не менш емоційно утворювався Маневицький районний центр первинної медико-санітарної допомоги. Перший рік реформування показав, що з наданням первинної медичної допомоги ми ще можемо миритися. Але робота екстреної служби вимагає кращого. Через що завжди схилявся і схиляюся до коригування медичної реформи в інтересах людей. З цією метою районною владою прийнято рішення про відкриття пунктів тимчасового перебування бригад екстреної медичної допомоги, окрім вже діючих, в селах Погулянка та Лишнівка.
Періодично на пленарних засіданнях аналізувався хід виконання районного, сільських, селищних бюджетів. І коли за підсумками 2013 року сільські, селищні ради забезпечили виконання їх планових призначень в повному об’ємі, то дохідну частину районного бюджету, на жаль, не виконано. Зазначеній ситуації передували певні об’єктивні та суб’єктивні причини, про які ми будемо ще наголошувати на робочих нарадах і зустрічах.
Проте, на мою думку як фінансиста, Кабінету Міністрів України в найближчі терміни варто переглянути та змінити Порядок формування місцевих бюджетів у державі. Адже нині формульна система не може однаково застосовуватися для громад, що перебувають у різних економічних умовах.
Вирішення окремих, доволі важливих життєвих проблем територіальних громад доводилося порушувати шляхом прийняття звернень до вищестоящих владних інстанцій. Таким чином районною радою в звітному періоді прийнято 7 звернень, серед яких:
- щодо кадрової ситуації на ДП «Волиньторф»;
- з приводу врегулювання життєвоважливих питань забезпечення електроенергією;
- щодо підписання Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом;
- кілька з питань суспільно-політичної ситуації в Україні.
Завжди підтримував активність депутатів через реалізацію їх депутатських запитів і запитань. При цьому намагався проявити лише конструктивний підхід до розгляду 19 запитів, підготовлених і поданих депутатами Марією Якимчук, Олегом Ковердюком, Романом Лінником, Олександром Гаврилюком, Анатолієм Романюком, Віталієм Котеленцем, Єлизаветою Махновець, Віктором Грицюком, Олександром Мурашком, Віктором Негодюком, Миколою Фединою, Андрієм Сопронюком, Світланою Малишко.
Оскільки районна рада в звітному році перейшла «екватор» своєї діяльності, звертав особливу увагу непростому питанню контролю за раніше прийнятими рішеннями. Проявляв особисті аналітичні підходи до реалізації діючих районних програм, підготовки, розгляду та затвердження нових. Між тим, за цей час рада опрацювала і прийняла для практичного втілення ще 9 районних Програм, серед яких досить значимими є з питань співпраці з закордонними українцями, з виконання Конвенції ООН про права інвалідів та соціального захисту інвалідів, зайнятості населення, підвищення безпеки дорожнього руху, сприяння створенню та функціонуванню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.
Значно глибше, ніж очікувалося, вдалося проаналізувати найбільш характерні галузеві проблеми, їх суть, шляхи вирішення чи применшення негативних викликів на засіданнях постійних комісій районної ради. Таким чином комісія з питань сільськогосподарського виробництва, земельних відносин, лісової галузі, екології, використання природних ресурсів та соціального розвитку села системно контролювала ініціативу її голови Зіновія Колісника щодо утилізації рідких відходів на виробництві ТзОВ «Агроситниця». Ще одна актуальна життєва сторінка села торкається кооперативного руху. Скандального характеру з приводу функціонування новоствореного молокозаготівельного кооперативу «Благовіст» із села Четвертня набрала стаття його голови Олександра Махновця, надрукована під назвою «Молочні береги – лише на словах» в газеті «Волинь-нова» за 16 липня 2013 року. Окремі критичні позиції цього виступу справедливо сприймаю в свою адресу, як очільника представницької влади. Між тим, на нинішній день кооперативу для реалізації молока в місті Луцьку вже безкоштовно виділено 3 місця.
Ключовою проблемою району в плані кадрової та економічної стабілізації у торф’яній галузі, я б її ще назвав проблемою року, – займалася профільна комісія Володимира Щербачука. Визнаю – не все гладко було в цьому доволі делікатному питанні. Тому, як голова, намагався хід його вирішення спрямовувати лише в площину діючого законодавства.
Чи не вперше у практичній діяльності ради профільною комісією Святослава Рейкіна ґрунтовно обговорювалися та визначалися шляхи реалізації нині діючих законів у напрямку запобігання і протидії корупції. Підтримуючи рішення комісії, схиляюся до висновку про наявність суттєвих прогалин як у законодавчому забезпеченні загальнодержавної діяльності в сфері запобігання і протидії корупції, так і в практичній реалізації антикорупційних приписів.
Розв’язання вузлових напрямів бюджетного, фінансового та майнового характеру продовжували перебувати в полі зору профільної комісії Івана Киричика. Зосереджено працювали над реалізацією властивих функціональних напрямів і депутатські комісії Ірини Балаєвої, Віталія Котеленця, Олександра Янчика, Михайла Власюка.
Конкретні аспекти діяльності та характерні проблеми детально висвітлювалися на сесійних засіданнях у звітах постійних комісій з питань промисловості, будівництва, житлово-комунального господарства, транспорту, зв’язку та розвитку підприємництва; з питань охорони здоров’я, соціального захисту та з питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи; з питань сприяння виконанню самоврядних функцій сільськими і селищними радами та депутатської діяльності; з питань освіти, культури, сім’ї, молоді, спорту та зв’язків із ЗМІ.
До того ж, в усіх комісіях ґрунтовно деталізувалася одна з найактуальніших проблем сьогодення – благоустрій населених пунктів, установ, організацій, підприємств району. Адже нині чітко проглядається тенденція до збільшення кількості побутових відходів, а, відповідно, і несанкціонованих сміттєзвалищ.
Виклики сучасності поставили перед нами завдання більш наполегливо працювати над практичним втіленням основних положень Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, схваленої відповідним Указом Президента України. Цей документ грунтовно обговорювався не тільки на сесійному засіданні, але й на Координаційній раді з питань місцевого самоврядування при голові районної ради з участю селищних, сільських голів.
Всього проведено 12 засідань Координаційної ради. Селищні, сільські голови мали хорошу змогу більш детально ознайомитися з кращими напрацюваннями своїх колег у Лісівській, Оконській, Троянівській, Городоцькій, Прилісненській, Черевахівській, Годомичівській, Четвертнянській, Куликовичівській сільських, Маневицькій селищній радах.
Додам, що керівники сільських територіальних громад району заклали хороші передумови для подальших дружніх зв’язків з відповідними громадами Каменецького району Республіки Білорусь. Незабутньою і корисною для всіх нас стала навчальна поїздка у вересні 2013 року до Каменеччини. Висловлюю впевненість, що почуте і побачене буде хорошим стимулом для місцевих голів в їхніх подальшій практичній діяльності по розбудові своїх територій.
У контексті реалізації місцевих програм соціально-економічного розвитку рішуче настоював на предметнішому застосуванні діючих умов трудового суперництва між селищними, сільськими радами. В звітному періоді призові місця виборювали Копиллівська, Куклинська. Троянівська, Галузійська, Прилісненська сільради. За підсумками 2013 року першість здобула Копиллівська (голова – Костянтин Давидюк), друге місце розділили Прилісненська (голова – Ігор Терещенко) та Троянівська (голова - Микола Ясюк) і третє місце Куклинська ( голова - Геннадій Зінич) сільські ради.
Ефективним методом розвитку громадянської активності є участь територіальних громад у різноманітних інвестиційних конкурсах і проектах. В даний час реалізовується проект Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування з відновлення вуличного освітлення в селі Грузятин на суму 136 тис. грн. Боровичівською сільською радою.
З вересня 2013 року Маневицька районна рада є співвласником телерадіокомпанії «Бурштиновий шлях», що утворена і активно функціонує в результаті реалізації корпоративного проекту «Інформаційний простір забрудненого Чорнобилем Полісся», підготовленого на Всеукраїнський конкурс проектів та програм Володимирецькою райрадою, Кузнецовською міською радою Рівненської області та Маневицькою районною радою загальною вартістю в 446 тис. грн.
В грудні завершено реалізацію проекту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток - орієнтований на громаду» по реконструкції вуличного освітлення Будківською сільською радою в селі Кам’януха вартістю майже в 100 тис. грн.
Годомичівська сільська рада через участь в проекті ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток – орієнтований на громаду»результативно впроваджує мікропроект «Енергозберігаючі заходи в ЗОШ І-ІІІ ст. села Годомичі» загальною вартістю в 107 тис. грн. Аналогічна розробка предметно реалізовується в Лісівській сільській раді, зокрема, в місцевій школі на таку ж загальну суму. В цих територіальних громадах продовжується реалізація проектів «Інноваційні енергоефективні заходи» вартістю по 235 тис. грн. на кожну.
Лишнівська сільська рада, беручи участь в проекті ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток – орієнтований на громаду» із залученням коштів місцевого бюджету, завершує реалізацію мікропроекту «Поточний ремонт фельдшерсько-акушерського пункту села Лишнівка» загальною вартістю в 107 тис. грн.
За цей період в районі реалізовано 64 громадські ініціативи, спрямовані на ремонт та оснащення шкільних закладів, дитячих садків, бібліотек, клубів, лікувальних закладів, благоустрій населених пунктів, спорудження спортивних і дитячих майданчиків. Загальна вартість таких проектів становить майже 1 млн. грн., в т.ч. залучених коштів до 100 тис. грн.
Соціальному, економічному розвитку територій на місцях у значній мірі сприяла громадянська позиція та цілеспрямована ініціатива депутатів районної ради, зокрема Івана Вітюка, Анатолія Неродика, Володимира Щербачука, Віталія Барванова, Віталія Котеленця, Віктора Негодюка. Їхні ідеї втілювалися конкретними справами у відповідних закріплених сільських, селищних радах.
Довелося перейматися доволі специфічними проблемами, дорученнями, завданнями, серед яких особливе місце займала особиста участь в роботі засідання Української асоціації районних та обласних рад, про результати якої повідомлялося в пресі.
Представлено район і на узгоджувальній нараді в Києві щодо удосконалення вимог до професійно-кваліфікаційного рівня керівників бухгалтерських служб бюджетних установ. Суть наших зауважень зводилася до внесення змін у Типове положення, які значно спростять процедуру прийняття на роботу бухгалтерів.
Постійно цікавився і, по можливості, надавав посильну підтримку фізкультурно-спортивному руху. Приємно, що район вкотре взяв участь у фестивалі з екстремального водного туризму «Поліська регата», який проходив заплавами річок Стохід і Прип’ять сусідньої Любешівщини, і де перше місце серед 15-ти команд – учасників перегонів на байдарках виборов екіпаж Троянівської сільської ради в складі сільського голови Миколи Ясюка та місцевого спортсмена Івана Кусика.
В травні ми радо вітали чи не весь редакційний колектив нашої всіма улюбленої центральної газети «Голос України». Журналісти відвідали уславлений Старий Чорторийськ, ознайомилися з культурою виробництва та перспективами вирощування сортової плодоовочевої продукції місцевим товариством.
Доволі змістовною видалася зустріч з учасниками республіканського семінару – головами обласних організацій Національної спілки краєзнавців України, які також відвідали це літописне поселення, а також ТзОВ «Хайберрі», оглянули пам’ятку природи «Оконські джерела», ТзОВ «Науково-виробничий центр «Форель».
Доводилося дещо глибше вникати у складні процеси управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл і селищ району, забезпеченням їх належного функціонування. Нині на обліку перебуває більше 150 об’єктів, заснованих на майні спільної власності, в тому числі 11 юридичних осіб, з яких 5 госпрозрахункових.
З метою покращення надання сільському населенню комунальних послуг, зокрема, по водопостачанню, нещодавно районна рада прийняла у спільну власність Маневицький районний міжгосподарський комбінат сільського комунального господарства «Райсількомунгосп» та на його основі створила комунальне підприємство.
Надаючи важливого значення контрольному аспекту використання майна спільної власності територіальних громад сіл і селищ району, а також доцільності виділення коштів районного бюджету на його утримання та проведення ремонтних робіт в жовтні 2013 року на базі Колківської селищної ради проводився тематичний День депутата.
Системно проводилося навчання усіх категорій працівників органів місцевого самоврядування. Найбільш значимими в цьому плані треба відзначити семінари-тренінги по темах змін антикорупційного законодавства, проблемі торгівлі людьми та шляхах її вирішення, до участі в яких залучалася Волинська обласна громадська організація «Асоціація місцевого розвитку «Велес», з висвітленням інших напрямків самоврядної діяльності.
У рамках Програми розвитку місцевого самоврядування кращі напрацювання вивчалися депутатами Волинської обласної ради. Зокрема, в червні на базі ДП «Маневицьке лісове господарство», його Софіянівського, Черевахівського та Маневицького лісництв проводився День депутата за тематикою ознайомлення з веденням лісового та мисливського господарства, організацією ведення мисливського господарства іншими користувачами угідь.
Як керівник ради, системно контролював документообіг у виконавчому апараті. За звітний період з різних видів діяльності прийнято понад 300 розпоряджень, підготовлено 612 вихідних документів, отримано 1128 листів, запитів, пропозицій та 29 телефонограм, що потребували оперативного реагування і підготовки кваліфікованих термінових відповідей працівниками апарату ради.
Ситуація поставила вимогу до виявлення предметніших підходів у формуванні кадрового резерву, особливо працівників виконавчого апарату. Адже нещодавно, в січні-лютому відбулася зміна в структурі та керівництві відділу з питань юридичного забезпечення діяльності районної ради. Начальника організаційного відділу Надію Савчук, її зараховано до Президентського резерву «Еліта нації».
На виконання вимог Конституції України, Закону України «Про звернення громадян» відстежував напрями забезпечення реалізації конституційного права на звернення, кваліфікованого та своєчасного їх розгляду, оперативного вирішення порушених питань, задоволення законних вимог заявників. До районної ради протягом звітного періоду надійшло 122 звернення, з яких 80 порушено на усному прийомі голови та заступника голови районної ради, 42 – письмових, серед них 4 – через органи інших владних інстанцій.
Продовжував організовувати безперервну роботу трудового архіву, де нині нараховується 9035 одиниць зберігання, з яких 7725 – документи з особового складу, 213 – управлінської документації, 1097 – тимчасового зберігання, а також виборча документація тимчасового терміну зберігання. В 2013 році прийнято 1882 одиниці. Працівником архіву виконано 585 запитів соціально-правового характеру. З письмовими запитами нашу архівну установу відвідало 93 особи.
Скрупульозно вимагав дотримання положень Закону України «Про доступ до публічної інформації». Небагато запитів, лише 3 надійшло їх протягом 2013 року. Проте у всіх випадках запитувачі залишилися задоволені оперативним зворотним реагуванням на право доступу до публічної інформації.
У вирішенні чи не всіх питань від найдрібнішого до найскладнішого завжди радився з компетентними галузевими фахівцями, начальниками управлінь, відділів, служб, селищними, сільськими головами, керівниками підприємств, установ та організацій. Повсякденну належну підтримку отримував від голови райдержадміністрації, депутата районної ради Миколи Миронюка, його заступників Анатолія Артишука, Сергія Борисюка, керівника апарату Олександра Коробчука, за що висловлюю їм слова вдячності.
З особливою приємністю виокремлюю внесок у розбудову наших сіл і селищ народних депутатів України Адама Мартинюка та Ігоря Єремеєва. Від імені влади, громадськості району щиро і тепло дякую цим відомим добродійникам, а також депутатам Волинської обласної ради від Маневиччини за виявлені зусилля до позитивного розв’язання районних проблем.
Як голова ради стверджую – всю свою діяльність будував лише у відповідності до вимог теперішніх законів. Запевняю, що надалі намагатимуся працювати так, щоб у жителів краю виникало якомога менше проблем. Обіцяю, що у великому і малому максимально зосереджуватимуся заради людей і для людей, незалежно від їх поглядів і переконань.

Категорія: Районна рада інформує | Додав: novadoba (17.02.2014) | Автор: Петро Зінчук
Переглядів: 707 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz