Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 206
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 18.05.2024, 23:50

Головна » Статті » Соціальний захист

Впроваджуватиметься проект Європейського Союзу
Метою семінару за участю очільників територіальних громад селищ та сіл, представників аграрного сектору та землевпорядників району, було впровадження проекту «Розбудова сільськогосподарської діяльності Маневицького району Волинської області та Володимирецького району Рівненської області за рахунок підтримки регіональних програм покращення грунтів і просвітницької діяльності серед населення (пілотний проект)» в рамках Програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку України”. На його фінансування Маневицька районна рада виграла Грант ЄС.
Загальну інформацію про проект озвучила голова районної ради Людмила Веремчук, а детально його презентувала начальник організаційного відділу районної ради Надія Савчук. Метою проекту є забезпечення сталого соціально-економічного розвитку двох сусідніх районів, Маневицького та Володимирецького за рахунок покращення родючості грунтів, стимулювання сільськогосподарської діяльності населення та покращення здоров'я населення. Загальний бюджет проекту складає 420257 євро, із яких Грант ЄС - 376424 євро. Проект реалізовуватиметься протягом 28 місяців.
Було зазначено, що у Маневицькому районі площа кислих грунтів земель с/г призначення, що потребують вапнування, становить 18034 га, або 76,3%, у сусідньому районі показник ще вищий. Основним заходом для покращення кислих ґрунтів, що забезпечить збільшення врожайності с/г культур є вапнування.
Сприятливим чинником для реалізації проекту є наявність місцевих вапнякових матеріалів. На шламовідвалі ВП «Рівненська АЕС» накопичено 120 тис. тонн вапняного шламу, що утворився під час очищення та пом’якшення води. За даними хімічного та радіологічного аналізів, токсичних та радіоактивних сполук дані відходи не містять і можуть використовуватись в різних галузях народного господарства, зокрема для розкислення та підвищення продуктивності ґрунтів. У накопичувальних ємкостях шлам має консистенцію гашеного вапна і є цілком придатним для розсіювання по полях розкидачами мінеральних добрив.
Серед основних цілей проекту - проведення навчальної, інформаційно-просвітницької роботи серед мешканців територіальних громад щодо удобрення кислих грунтів і ефективного ведення сільського господарства, що передбачає проведення опитувань та навчальних семінарів. З результатами проведених лабораторних досліджень видаватимуться сертифікати якості перевіреної продукції.
Проектом також передбачена закупівля спеціалізованої сільськогосподарської техніки і обладнання, призначеної для перевезення та внесення вапнякових матеріалів комунальними підприємствами «Райсількомунгосп” та «Аква».
Про партнерську участь Рівненської АЕС в реалізації проекту інформацію надав заступник начальника хімічного цеху Рівненської АЕС Іван Затірка. З ключовими заходами по проведенню вапнування кислих грунтів ознайомила завідувачка лабораторією охорони родючості грунтів Волинської філії ДУ «Інститут охорони грунтів України» Наталія Засекіна. Про організацію відбору проб ґрунтів, про розробку рекомендацій для власників земельних ділянок та просвітницьку діяльність інформував директор Волинської філії ДУ «Інститут охорони грунтів України» Микола Зінчук.
Категорія: Соціальний захист | Додав: novadoba (27.11.2014) | Автор: Сергій ГУСЕНКО
Переглядів: 407 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz