Статті
Меню сайту
Форма входу
Рубрики
Привітання до свят [15]
Святкуємо [79]
Офіційно [408]
Вісті з державної адміністрації [50]
Районна рада інформує [49]
Управління Пенсійного фонду інформує [25]
Районний центр зайнятості інформує [30]
З прокуратури району [44]
Міліцейський кур'єр [48]
Соціальний захист [90]
Повідомлення з РАЕС [44]
Абетка здоров'я [59]
Материнка [125]
Криниченька [38]
Добрий господар [49]
Молодіжна палітра [50]
Спорт [105]
Люди рідного краю [200]
Село і Люди [29]
Інтерв'ю до ювілею [4]
З редакційної пошти [72]
Творчість наших читачів [75]
На суботній добривечір [124]
Оголошення та реклама [21]
Пошук
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 199
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаю Вас, novadoba · RSS 25.04.2018, 13:21

Головна » Статті » Святкуємо

Зі святом, шановні хлібороби!

Сільське господарство було і залишається провідною галуззю нашого району. Нині тут зосереджена значна частина основних засобів, більша частина зайнятого населення. На території району провадять свою виробничу діяльність 6 товариств з обмеженою відповідальністью, 3 сільськогосподарських виробничих кооперативи, фермерське господарство та 16,5 тисяч особистих селянських господарств. Окремі селянські господарства, приєднуючи до своїх земельних ділянок земельні паї, створюють господарства, землеволодіння яких перевищують розміри деяких фермерських господарств. Проходить структуризація їх у родинні ферми.
Так, родина Олександра Махновця з Четвертні утримує 9 корів та реалізувала 29 тонн молока за 9 місяців ц.р., родина Сергія Єфімчука з Четвертні, реалізовано 10,2 тонни молока, утримуючи 5 корів. Під час перебування Сергія Михайловича в зоні АТО весь тягар повсякденної праці по господарству ліг на плечі дружини Ірини Вікторівної. Родина Юрія Літовця із Кукол утримує 4 корів, реалізувала 8 тонн молока. Таких прикладів дбайливих працьовитих господарів можна навести безліч.
За 9 місяців ц.р. приймальними пунктами молокопереробних заводів закуплено на території району 3,3 тисячі тонн молока. До селянських сімейних бюджетів надійшло 8,7 мільйонів гривень. Найбільш вагомий результат по обсягах проданого молока у сільських громад Четвертні, Борович, Рудник, Довжиці.
Станом на 1 листопада 2015року в усіх категоріях господарств утримується 14,6 тисяч голів великої рогатої худоби, в тому числі 10,2 тисяч корів, 23 тисяч свиней, 1,8 тисячі овець, 5,1 тисяч коней та 120,4 тисяч птиці.
В сільськогосподарських підприємствах району утримується 2552 голови ВРХ, що в порівнянні до 01.10.2014 року більше на 333 голови, 3608 свиней. Сільгосппідприємствами за 10 місяців реалізовано на забій 856,9 тонн м’яса у живій вазі та вирощено 730,8 тонн м’яса, реалізація збільшилась до рівня минулого року на 68 тонн.
Позитивних результатів у виробництві тваринницької продукції досягли ТзОВ "Баффало" (виконавчий директор Руслан Паш’ян), ТзОВ "Агроситниця" (Олексій Денисюк), СФГ "Росохи" (Олексій Ващук).
В 2015 році площа до збирання зернових культур в усіх категоріях господарств становила 11179 га, з них 6440 га озимих і 4739 га ярих зернових культур, в тому числі в сільськогосподарських підприємствах 1054 га, з них 357 га озимих і 697 га ярих зернових. Сільськогосподарські підприємства посів зернових культур в порівнянні до минулого року збільшили на 393 га та зібрали 2408 тонн зерна при урожайності 22,8 ц /га, що на 1366 тонн більше, ніж в минулому році, при тому урожайність збільшилась на 7,1 ц/га.
Найбільше зерна намолочено в ТзОВ «Баффало» - 1616 т при урожайності 21,2 ц/га та ТзОВ «Агроситниця» – 451 т.
Під урожай 2016 року передбачено посіяти сільськогосподарськими підприємствами району озимі зернові культури на площі 563 га, в тому числі озимої пшениці – 405 га, озимого жита – 158 га. Станом на 1 листопада 2015 року посіяно на площі 597 га, що становить 105 відсотків до намірів.
Хороших темпів розвитку в районі набирає галузь садівництва та ягідництва. Успішно працює ТзОВ „Хайберрі” (директор Сергій Кипаренко). На сьогодні посаджено смородини на площі 170 га, полуниці - 33 га, малини - 19 га, вишні – 52 га, горіха - 2 га. Протягом 2015 року господарством отримано 1005 тонн плодів та ягід, з них 612,3 т полуниці, 122,6 т малини, 221 т смородини, 49 т вишні.
Багато у нас чудових трудових колективів, працьовитих людей, відданих своїй справі. Серед них керівники господарств району - СВК “Годомичі” Віктор Негодюк, СВК “Зоря” Дмитро Зімич, СФГ “Росохи” Олексій Ващук, ТзОВ "Баффало" Руслан Паш'ян, ТзОВ "Агроситниця" Олексій Денисюк, ТзОВ „Хайберрі” Сергій Кипаренко. Це і механізатори Василь Снитюк, Віктор Снитюк, Петро Колошва з ТзОВ “Баффало”, Володимир Гергель з СВК “Годомичі”, Анатолій Басюк з СВК “Зоря”, доярки Ірина Гаврилюк, Раїса Довгаль з СВК “Зоря”, Валентина Кулик з СВК “Годомичі”. Тваринники Леся Клекочко з ТзОВ “Баффало”, головні агрономи Тарас Паршин з ТзОВ “Хайберрі”, Валерій Плакса з ТзОВ “Баффало”, Безух Олександр з ТзОВ “Агроситниця”, бригадири з ТзОВ “Хайберрі” Галина Палій та Іван Тітор. Цей список можна продовжувати, і кожний з трудівників району заслуговує на доземний уклін та шану.
На жаль, ми не можемо похвалитися достойною заробітною платою хліборобів, розвитком інфраструктури на селі, дорогами, водогонами, медичним, побутовим обслуговуванням та й іншими справами, від яких би життя селян ставало і кращим, і легшим.
З нагоди професійного свята хочу привітати і ветеранів сільськогосподарського виробництва, вклонитись їм доземно за нелегку працю. Серед них – Ольга Лукьяненко, яка обиралась депутатом Верховної Ради СРСР, Марія Жукалюк – колишній депутат Верховної Ради УРСР. Високими державними нагородами була відзначена самовіддана, сумлінна праця заслуженого працівника сільського господарства Надії Шуляк, Ольги Костючик, Олександра Кантури, Зінаїди Кушнірчук, Віри Шуляк, Івана Михальченка, Івана Вітюка. Це і колишні керівники районної влади Микола Остапець в минулому заступник голови РАПО, Леонтій Кричкевич в минулому і голова колгоспу, начальники управлінь сільського господарства Микола Мельник, Володимир Павлюк, колишні голови колгоспів Іван Зарубич, Володимир Кравчук, Михайло Михальчук, Дмитро Фальковський та інші.
Підсумовуючи результати нинішнього сільськогосподарського року переконуюсь, наскільки багате наше село на яскраві особистості, на сумлінних і самовідданих трудівників. Шана та уклін вам, господарі української землі, за те, що ви зберегли і примножили традиції українського села, за працелюбність та щедрість душі, любов до свого краю, до своєї землі і неньки – України! Добра і достатку у ваших домівках, здоров’я вам і вашим сім’ям, успіхів у нелегкій, але почесній праці хлібороба.
Категорія: Святкуємо | Додав: novadoba (17.11.2015) | Автор: Олександр Турик
Переглядів: 112 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright "Новадоба"" © 2013
Зробити безкоштовний сайт з uCoz